„Atletas“ ‒ LSU vs Sporto manija (81:75)Kauno mero Didžioji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 rugsėjo 30 d., Trečiadienis, 18:30 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

„LSU ‒ Atletas“ be nesėkmių baigė pogrupio varžybas

2015 rugsėjo 30 d., Trečiadienis, 22:03 val., peržiūros: 943

Rugsėjo 30-ąją dieną, trečiadienį, LSU salėje įvyko „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ akistata tarp namuose žaidusios „LSU – Atleto“ ekipos ir svečių vaidmenyje buvusių „Sporto Manijos“ krepšininkų.

Susitikimo starte „LSU – Atletas“ draskė varžovų gynybą ir per minutę surinko 6 taškus be atsako. Vis dėlto, vėliau „Sporto Manija“ išsijudino, pajautė savo žaidimo skonį ir viskas pakrypo kita linkme. Likus žaisti beveik 6 minutes, V.Šumskis atsatė pusiausvyrą (8:8), o netrukus jo komandos draugai pratęsė laimėtą atkarpą iki 2:13 ir svečiai apvertė viską aukštyn kojomis (8:13). „LSU – Atleto“ puolimą prikėlė Ž.Jocys, kuris pelnė 5 taškus ir išlygino rezultatą (13:13), tačiau persverti rezultato „Sporto Manija“ neleido iki paskutinių sekundžių. Likus žaisti 14 sekundžių, dar vienas tikslus Ž.Jocio metimas išvedė į priekį „LSU – Atletą“ (22:20) ir, nepaisant taiklaus A.Šaulio baudos metimo, aikštės šeimininkai išlaikė persvarą savo rankose iki pat kėlinio pabaigos. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 22:21.

Antrajame kėlinyje užvirė atkakli kova taškas į tašką ir abi ekipos neketino nusileisti viena kitai. A.Šukio tolimas šuvis padidino „Sporto Manijos“ atotrūkį iki vienu taikliu metimu nepasiekiamos ribos (24:28), bet toliau „LSU – Atletas“ oponentų nepaleido, o po M.Beržansko tritaškio, rungtynių svarstyklės vėl nusviro aikštelės šeimininkų pusėn (29:28). Antroje kėlinio pusėje „Sporto Manija“ kilo į šturmą, surengė didžiausią spurtą šiame ketvirtyje (0:7) ir nutolo rezultatu 31:38. Tiesa pirmosios dvikovos pusės tiesiojoje, ekipos vėl apsikeitė vaidmenimis ir žaidimo vadžias perėmė L.Eglinsko auklėtiniai. „LSU – Atletas“ antrąjį kėlinį baigė 6 „sausais“ taškais ir įpusėjus mačui komandas skyrė minimalus atstumas – 37:38.

Po didžiosios pertraukos „Sporto Manija“ dviem sėkmingomis atakomis sutvirtino savo pozicijas iki 5 taškų (37:42), bet priešininkai neatsiliko ir alsavo svečiams į nugarą. Įpusėjus kėliniui M.Žaunieriūnas atstatė pusiausvyrą (47:47), o vėliau minėtas žaidėjas pridėjo dar vieną taiklų metimą ir priekyje vėl atsidūrė „LSU – Atletas“ (49:47). Praradusi žaidimo kontrolę „Sporto Manija“ puolime kartas nuo karto skynė vaisius, tačiau priešininkai atsakė tuo pačiu, o tiksint paskutinėms ketvirčio minutėms, A.Globio bei J.Nausėdo tandemas padidino „LSU – Atleto“ pranašumą iki 7 taškų (57:50). Šią persvarą aikštelės šeimininkai išsaugojo savo pusėje iki pat trečiojo kėlinio finišo ir prieš lemiamą dvikovos dalį rezultatas buvo 59:52.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Sporto Manija“ vis bandė priartėti, bet spragos gynyboje neleido svečiams pasiekti norimo tikslo Likus žaisti 6 minutes, J.Nausėdas padidino skirtumą iki 8 taškų (67:59), tačiau M.Vaškūno armija nesudėjo ginklų ir greitai atkūrė intrigą. Likus žaisti beveik 4 minutes, A.Šaulys išprovokavo pražangą metimo metu, o jai įkandin varžovas užsidirbo dar ir techninę pražangą. Visus tris baudų metimus realizavęs krepšininkas, netrukus pridėjo dar ir dvitaškį ir „LSU – Atletui“ beliko 3 taškų persvara (69:66). Itin svarbioje rungtynių fazėje, aikštės šeimininkai neužleido pirmaujančiųjų rolės ir laikė pranašumą savo rankose. Likus žaisti apie minutę, A.Pelšs dvitaškis pjovė skirtumą iki 2 taškų (76:74), tačiau jau sekančios atakos metu mirtiną tritaškį smeigė Ž.Jocys ir nubloškė priešininkus į nokdauną, po kurio jie atsitiesti taip ir nesugebėjo (79:74). Susitikimo pabaigoje „Sporto Manijai“ nepavyko pakeisti rungtynių tėkmės ir pergalę rezultatu 81:75 pasiekė „LSU – Atletas“.

Laimonas Eglinskas („LSU – Atletas“):

Antrą dieną iš eilės šioje salėje kunkuliuoja aistros Atrodytų viską laikote savo rankose, bet kažkaip vėliau atleidžiate vadžias ir leidžiate intrigai sugrįžti. Kokios to priežastys?

„Patinka intriga (juokiasi). Mes vis dar bandome ir žiūrime. Šiandien prie komandos prisijungė Paulius Malašauskas, kuriam tai buvo pirmos rungtynės su komanda, tai dar irgi turi atsirasti susižaidimas su kitais komandos nariais. Trūksta mums dar žaidybinės patirties. Šiandieniniai priešininkai tikrai labiau patyrę, o mes dar momentais panikavom ir padarėm daug vaikiškų klaidų. Tos klaidos manau, kad yra neleistinos, nes vistiek jau žaidėm nemažai rungtynių. Klystame perduodami kamuolį, vaikiškai klystame gynyboje – trūksta elementarių dalykų. Pametam kamuolį, pametam žmones gynyboje.. Dėl to ir gaunasi tokie kuriozai. Viskas pataisoma. Šiandien mums buvo svarbios rungtynės. Žinojom, kad pergalė atneš garantuotą kelialapį į finalą, dėl ko ir stengėmės.“

„LSU – Atleto“ komandoje geriausiai pasirodė J.Nausėdas (21 tšk., 8 atk. k.), Ž.Jocys (18 tšk.), M.Žaunieriūnas (13 tšk.), M.Motuzas (8 tšk.), A.Globys (6 tšk., 6 atk. k.), M.Beržanskas (6 tšk.), T.Miškinis (4 tšk., 13 atk. k.) ir A.Gaidys (4 tšk.).

„Sporto Manijos“ gretose išsiskyrė A.Šaulys (15 tšk., 7 išpr. pr.), A.Kavaliauskas (14 tšk., 6 atk. k., 5 rez. p.), L.Ivanovas (14 tšk., 8 atk. k.), P.Parachomikas (8 tšk.), M.Kudirka (6 tšk.), K.Pupinis (6 tšk.) ir V.Šumskis (5 tšk).

„Kauno Mero Didžiojoje taurėje 2015“ „LSU – Atletas“ iškovojo trečiąją pergalę, be nesėkmių baigė pogrupio varžybas ir pateko į turnyro finalą (3-0). „Sporto Manija“ patyrė antrąjį pralaimėjimą ir su vienintele pergale (1-2) lauks „A.Sabonio KC“ ir „Omegos – United“ rungtynių baigties, kuri nulems tolesnį komandų kelią.

„LSU ‒ Atletas“ po banguotos kovos įveikė „Omegą ‒ United“ (2015 rugsėjo 29 d., antradienis, 20:52 val.)Prastai startavęs „LSU ‒ Atletas“ atsitiesė ir sutriuškino jaunuosius „A.Sabonio KC“ krepšininkus (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 19:24 val.)„Atletas ‒ LSU“ tvirtu žingsniu žengė į „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ olimpą (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 23:17 val.)„A.Sabonio KC“ startas „Kauno Mero Didžiojoje taurėje 2015“ pažymėtas nesėkme (2015 rugsėjo 24 d., ketvirtadienis, 23:13 val.)Permainingame „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ atidarymo mūšyje triumfavo „Omega ‒ United“ (2015 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 23:23 val.)