Kaišiadorių rajono Algirdo Brazausko gimnazija vs Žiežmarių gimnazija (51:58)"Basketnews.lt Lietuva" taurė 2012m. 9 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2012 balandžio 25 d., Trečiadienis, 18:00 val. @ Kaišiadorių A. Brazausko vidurinė mokykla, Gedimino g. 65, Kaišiadorys, LT-56124

"Basketnews.lt Lietuva" taurės 2012 metų 9-tų klasių čempionais tapo "Žiežmarių gimnazija"

2012 balandžio 25 d., Trečiadienis, 21:40 val., peržiūros: 2968

Trečiadienį balandžio 25 dieną, Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijos sporto salėje įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio lygos "Basketnews.lt Lietuva" taurės 2012m. 9 klasių finalo rungtynės tarp aikštės šeimininkų "Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijos" ir svečių "Žiežmarių gimnazijos" ekipų. Pirmame kėlinuke kova vyko taškas į tašką, todėl po pirmojo ketvirčio komandas skyrė tik vienas taškas. Antrasis kėlinukas sėkmingesnis buvo šeimininkams ir jie įgijo šešių taškų persvarą, kuri, po trijų ketvirčių sumažėjo iki penkių taškų. Paskutinėje rungtynių dalyje šeimininkų puolimas tarsi užsikirto, o tuo puikiai pasinaudoję svečių krepšininkai rengė spurtus vieną po kito ir rungtynių pabaigoje iškovojo pergalę bei teisę vadintis čempionais. 51:58 (12:13, 15:8, 14:15, 10:22).

Rungtynių pradžia buvo itin įtempta. Jau nuo pat pirmųjų minučių abi komandos viena po kitos keitėsi rezultatyviomis atakomis. Praėjus maždaug trims pirmojo kėlinio minutėms vos vieno taško persvarą turėjo svečiai, tačiau netrukus, du G.Balsevičiaus taškai su pražanga ir taiklus baudos metimas, leido šeiminkams persverti rezultatą savo naudai ir įgyti dviejų taškų pranašumą. Netrukus rezultatas buvo išlygintas ir toks jis išsilaikė beveik iki pirmojo kėlinio pabaigos. Kėlinuko pabaigoje svečiai pataikė dvitaškį metimą ir įgijo minimalų pranašumą. Antrojo ketvirčio pradžioje "Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijos" krepšininkai pelnė penkis taškus iš eilės ir persvėrę rezultatą įgijo keturių taškų pranašumą, tačiau netrukus "Žiežmarių gimnazijos" žaidėjai pataikė du dvitaškius iš eilės ir išlygino rezultatą. Kiek vėliau aikštės šeimininkai surengė dar vieną spurtą 6:0 ir įgijo šešių taškų pranašumą, kurį pavyko išlaikyti iki pat pirmosios rungtynių pusės pabaigos. 27:21.

Antroje rungtynių pusėje ir toliau vyko atkakli kova. Trečiojo kėlinuko pradžioje svečių ekipos krepšininkai pelnė keturis taškus iš eilės, taip sumažindami atsilikimą vos iki dviejų taškų. Po to sekė kelios rezultatyvios abiejų komandų atakos, po kurių skirtumas tarp jų išliko toks pats. Praėjus maždaug keturioms trečiojo ketvirčio minutėms, sėkmingo puolimo dėka "Žiežmarių gimnazija" pasivijo varžovus ir išlygino rezultatą, tačiau šeimininkai nebuvo linkę taip lengvai nusileisti ir netrukus padidino pranašumą iki keturių taškų. Į Tai svečiai atsakė taikliu dvitaškiu metimu ir proga mesti tris baudos metimus, tačiau M.Kemiešius iš trijų baudos metimų realizavo vos vieną, po kurio skirtumas tarp komandų buvo vos vienas taškas. Kėlinio pabaigoje A.Brazausko gimnazijos atstovai surengė spurtą 6:0 ir įgijo septynių taškų pranašumą. Prieš lemiamą kėlinuką komandas skyrė penki taškeliai. Paskutinėje rungtynių dalyje visu gražumu atsiskleidė "Žiežmarių gimnazijos" puolimo arsenalas. Jau įpusėjus ketvirtam ketvirčiui svečiai buvo persvėrę rezultatą ir pirmavo keturiais taškais. Šeimininkai dar bandė gelbėti tolimais metimais ir pražangomis, tačiau tai svečiams buvo nė motais ir jų galinga puolimo mašina, suveikusi tik ketvirtame kėlinuke, padėjo iškovoti "Basketnews.lt Lietuva" taurės 2012 metų čempionų titulą. 51:58.

Didžiojo finalo naudingiausiu žaidėju buvo išrinktas "Žiežmarių gimnazijos" krepšininkas Modestas Vaiciukevičius.

"Kaišiadorių A.Brazausko gimnazija" : V.Bauras 13 (5 per.kam., 6 išprov.praž.), P.Bauras 8 (5 rez.perd.), G.Balsevičius 7 taškai.

"Žiežmarių gimnazija" : M.Vaiciukevičius 24 (33 naud., 13 at.kam., 10 išprov.praž.), L.Jurkevičius 11, E.Bekešius ir R.Žalys – po 10 taškų.

Sėkmingo paskutiniojo ketvirčio dėka "Kaišiadorių A.Brazausko gimnazija" žengė į finalą (2012 balandžio 25 d., trečiadienis, 21:10 val.)"Žiežmarių gimnazija" sutriuškino "Širvintų rajono Musninkų vidurinę mokyklą" ir žengė į finalą (2012 balandžio 25 d., trečiadienis, 21:19 val.)