Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija vs Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija (92:89)„Basketnews.lt 2014“ taurė 10–12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Didysis finalas
2014 birželio 06 d., Penktadienis, 11:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Net 53 Armino Bučinsko taškai atnešė Lazdijų „Motiejaus Gustaičio gimnazijai“ mažosios taurės aukso medalius

2014 birželio 06 d., Penktadienis, 14:56 val., peržiūros: 2107

Penktadienį, birželio 6 dieną, A.Sabonio krepšinio centre įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio lygos, "Basketnews.lt 2014" mažosios taurės 10 – 12 klasių didžiojo finalo rungtynės tarp šeimininkų poziciją užėmusių Lazdijų "Motiejaus Gustaičio gimnazijos" ir svečių rolėje buvusių Raseinių "Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos" ekipų. Nors pradžioje žymiai geriau startavo svečiai, tačiau netrukus šeimininkai pasivijo varžovus ir po pirmojo kėlinuko turėjo tik dviejų taškų persvarą. Antrasis kėlinukas taip pat klostėsi apylygiai, tačiau šiek tiek rezultatyviau jį sužaidę raseiniečiai susigrąžino minimalų pranašumą į savo rankas. Po ilgosios pertraukos į priekį vėl išsiveržė lazdijiečiai, tačiau spurtavę svečių krepšininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir išlaikė ją iki pat kėlinuko pabaigos. Lemiamoje rungtynių dalyje veiksmo netrūko. Nors pradžioje svečiai įgijo net trylikos taškų persvarą, tačiau Lazdijų "Motiejaus Gustaičio gimnazija" pakartojo pusfinalio rungtynių scenarijų ir spurtavę rezultatą išlygino. Vėliau tarp komandų vyko atkakli kova, kurios atomazgoje sėkmingiau sužaidę šeimininkai išvargo pergalę bei į viršų kėlė mažosios taurės pirmos vietos taurę. 92:89 (23:21, 21:24, 21:24, 27:20).

Rungtynių pradžioje iškart į priekį šovė svečiai ir įgijo devynių taškų persvarą. Į tai šeimininkai atsakė vos vienu taikliu dvitaškiu metimu, po kurio raseiniečiai dar padidino savo pranašumą iki vienuolikos taškų. Toliau sekė du tolimi iš eilės šeimininkų metimai, kurių dėka skirtumas tarp komandų ištirpo iki penkių taškų, o dar šiek tiek vėliau, po kelių rezultatyviai pasibaigusių išpuolių Lazdijų "Motiejaus Gustaičio gimnazija" sumažino savo deficitą iki minimumo. Raseinių "Prezidento Jono Žemaičio gimnazija" dar šiek tiek atitrūko, tačiau pabaigoje geriau sužaidę šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai. 23:21.

Antrojo kėlinuko pradžioje taikliu tolimu metimu lazdijiečiai dar labiau atitrūko, tačiau netrukus spurtavę svečių žaidėjai rezultatą išlygino. Abiems komandoms apsikeitus rezultatyviais išpuoliais kelis taškus be varžovų atsako pelnė Lazdijų "Motiejaus Gustaičio gimnazijos" žaidėjai ir įgijo keturių taškų pranašumą, tačiau vėliau žymiai geriau puolime atrodė svečių krepšininkai, ko pasekoje jiems pavyko perimti iniciatyvą į savo rankas. Prieš pat ilgąją pertrauką abi komandos dar apsikeitė rezultatyviomis atkarpomis, po kurių minimalią persvarą turėjo Raseinių "Prezidento Jono Žemaičio gimnazija". 44:45.

Po ilgosios pertraukos itin rezultatyviai žaidęs A.Bučinskas rinko taškus vieną po kito, ko pasekoje jis išvedė savo komandą į priekį suteikdamas jai trijų taškų pranašumą. Čia pat raseiniečiai atsigavo ir surengė solidų spurtą 0:8, kurio dėka susigrąžino iniciatyvą į savo rankas. Ilgai netrukus Lazdijų "Motiejaus Gustaičio gimnazija" rezultatą ir vėl išlygino, tačiau ir toliau sėkminga žaidę svečiai vėl atitrūko be išlaikė įgytą persvarą iki pat trečiojo kėlinuko pabaigos. 65:69.

Paskutinės rungtynių dalies pradžioje Raseinių "Prezidento Jono Žemaičio gimnazija" spurtavo 0:7 ir padidino skirtumą tarp komandų iki vienuolikos taškų, o dar vėliau, po kelių sėkmingų išpuolių jų pranašumas išaugo iki trylikos taškų. Svečiams ilgai džiaugtis neteko, nes netrukus lazdijiečiai surengė spurtą net 13:0 ir eilinį kartą išlygino rezultatą pakartodami pusfinalio scenarijų, koks buvo prieš Kėdainius. Vėliau svečių krepšininkai buvo ir vėl įgiję keturių taškų pranašumą, tačiau ir toliau varžovų gynybą terorizavęs A.Bučinskas išvedė savo komandą į priekį, suteikdamas jai keturių taškų pranašumą. Pačioje pabaigoje raseiniečiai dar bandė gelbėtis, tačiau nesėkmingai, ko pasekoje aukso medaliais pasidabino Lazdijų "Motiejaus Gustaičio gimnazija". 92:89.

Didžiojo finalo naudingiausiu krepšininku buvo pripažintas net 53 taškus pelnęs Lazdijų "Motiejaus Gustaičio gimnazijos" žaidėjas Arminas Bučinskas.

Lazdijų "Motiejaus Gustaičio gimnazija": Arminas Bučinskas – 53 tšk. (5 rezult. perd., 15 išpr. praž.), Lukas Tamašauskas – 18 tšk. (11 atk. kam., 7 išpr. praž.), Aurimas Ditkevičius – 10 tšk.

Raseinių "Prezidento Jono Žemaičio gimnazija": Evaldas Džiaugys – 44 tšk. (15 atk. kam., 13 išpr. praž.), Linas Jakimavičius – 12 tšk., Martynas Siriūnaitis – 11 tšk. (17 atk. kam.)

Lazdijų „Motiejaus Gustaičio gimnazija“ sutriuškino „Birštono gimnaziją“ (2014 gegužės 06 d., antradienis, 15:34 val.)Vilkijos gimnazistai įveikė Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos moksleivius (2014 gegužės 09 d., penktadienis, 14:09 val.)„Basketnews.lt 2014“ taurės varžybose ‒ įtikinama Lazdijų „Motiejaus Gustaičio“ gimnazijos pergalė (2014 balandžio 14 d., pirmadienis, 16:50 val.)Į „Basketnews.lt“ mažosios taurės finalą po atkaklios rungtynių pabaigos kiek netikėtai žengė „Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija“ (2014 birželio 04 d., trečiadienis, 13:42 val.)Kauno Šv. Pranciškaus mokykla, puikiai sužaidusi pirmąjį kėlinį, nugalėjo Lazdijų M. Gustaičio gimnaziją. (2014 balandžio 10 d., ketvirtadienis, 20:08 val.)Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija įveikė svečius iš Laukuvos (2014 balandžio 08 d., antradienis, 13:52 val.)Raseinių prezidento Jono Žemaičio gimnazija tik po dviejų pratęsimų įveikė Akmenės gimnazijos krepšininkus (2014 balandžio 15 d., antradienis, 21:30 val.)Vilkijos gimnazija be gailesčio sutriuškino svečius iš Lazdijų (2014 balandžio 30 d., trečiadienis, 19:29 val.)Kauno „Šv. Pranciškaus“ mokykla palaužė svečius iš Lazdijų (2014 gegužės 13 d., antradienis, 19:13 val.)