Birštono „Olimpas“ vs Grizliai (102:82)C lyga, „ALTreklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Šešioliktfinalis
2015 vasario 20 d., Penktadienis, 19:30 val. @ Birštono gimnazija, Kęstučio g. 29, Birštonas, LT-59210

Birštono „Olimpas“ vos neužbaigė „Grizlių“ sezono jau pirmajame tarpusavio susitikime.

2015 vasario 20 d., Penktadienis, 23:12 val., peržiūros: 1413

Vasario 20-ąją, „Birštono gimnazijos“ sporto salėje šešioliktfinalio dvikovas pradėjo šeimininkai Birštono „Olimpas“ bei svečiai iš Kauno „Grizliai“. Ši pora buvo vertinama kaip viena įdomiausių,kadangi abi ekipos yra itin nenuspėjamos ir šioje dvikovoje buvo laukiama didelė intriga. Svečiai iš Kauno atvyko į didelį sirgalių kiekį pritraukiančia Birštono tvirtovę,kurioje laukia itin didelis spaudimas iš tribūnų bei visada kovinga ir komandinį krepšinį propoguojanti varžovų ekipa. Visgi svečiai nepasidavė žiūrovų šūksniams ir vien per pirmąją rungtynių dalį varžovus nubaudė 9tolimais metimais. Visgi šeimininkai turėjo savo atsaką ir rungtynėms įpusėjus pirmavo minimaliu skirtumu. Antroje rungtynių dalyje,vos 7-iese susirinkę „Grizliai“, ėmė byrėti ir jeigu D.Špakausko netektį svečiai sugebėjo likviduoti ir nepaleisti varžovų,tačiau M.Valaičio netektis ketvirto kėlinio pradžioje buvo pražutinga. „Olimpas“ vis didindami apsukas ėmė triuškinti savo varžovus ir rungtynėms einant į pabaigą priartėjo prie „kritinės ribos“ 25taškų skirtumo. Tačiau lemiamos atakos skriejo pro šalį ir „Grizliai“ pratęsė savo sezoną dar bent vienoms rungtynėms,tačiau skirtumą,kurį teks atsikovoti yra ganėtinai didelis ir tai padaryti kažin ar pavyks. Galutinis rezultatas 102:82.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai,kurie po trijų taiklių tritaškių pirmavo 15:8. Šeimininkai pradžioje atrodė kiek sutrikę,daug klydo ir leido varžovams atitrųkti. Visgi O.Brazdžiono vedini, „Olimpas“ laimėjo kėlinio pabaigą 14:9 ir po pirmųjų 10-ies minučių priekyje „Grizliai“ buvo 24:22.

Antrajame svečiai ir toliau tęsė savo tritaškių lietų ir vėl atitolo 31:22. Nors birštoniečiai ir įsivėlė į tą varžovų primestą tritaškių konkursą primenantį žaidimą,tačiau lyderio vaidmens ėmėsi A.Marchoskis ir O.Brazdžionis,kurie dviese pelnė 18 iš 24 visos komandos taškų ir leido savo ekipai laimėti šį ketvirtį ir prieš antrąją rungtynių dalį pirmauti minimaliai- 46:45.

Po petraukos prasidėjo nervų karas,“Olimpas“ pakeitė savo žaidimo taktiką ir nuo tolimų metimų perėjo prie komandinio žaidimo ir prasiveržimų po krepšiu. Visa tai lėmė,kad „Grizliai“ šiame ketvirtyje prasižengė net 9kartus,kas susirinkus 7-iese,nėra itin guodžiantis rezultatas.Šeimininkai ėmė po truputėlį didinti savo pranašumą ir tik M.Valaičio ir M.Čipo pastangomis svečiai vis dar kvėpavo varžovams į nugarą. Kėlinio pabaigoje 6taškus pelnęs J.Tamošiūnas leido birštoniečiams turėti 7taškų pranašumą prieš lemiamą ketvirtį. 75:68.

Ketvirtasis kėlinys svečiams buvo lyg košmaras. A.Marchoskio solo reidai po krepšiu ir 9taškai be atsako bei visos komandos laimėta atkarpa 13:0 atitolino šeimininkus 20-ies taškų skirtumu (88:68). Negana to,vienas svečių lyderių, M.Valaitis gavo5-ąją pražangą ir buvo priverstas atsisėsti ant atsarginių žaidėjų suolo. Svečiai ėmė byrėti ir užsidariusi tritaškių artilerija sudarė itin daug problemų jų žaidimui. Abi ekipos turėjo daug priekaištų rungtynių teisėjams ir aistros tiesiog virte verdė. Galiausiai po dar vieno švilpuko neatlaikė M.Valaičio nervai ir jis nuo suolelio sviedė vandens butelį į sieną,nuo kurios jis atsidūrė aikštėje. Svečiai buvo nubausti teschnine pražanga,o pajautę ,kad gali laimėti reikiamu skirtumu ir užbaigti viską jau pirmajame susitikime,“Olimpas“ ėmė presinguoti savo varžovus ir likus 1minutei pirmavo 22taškais (102:80). Visgi šeimininkų atakos nebuvo rezultatyvios,o baudų metimais svečiai sumažino skirtumą iki 20-ies. Galutinis rungtynių rezultatas 102:82 serijoje iš dviejų rungtynių „Olimpas“ pirmauja 1:0 bei turi net 20taškų pranašumą prieš atsakomąjį susitikimą.

Po rungtynių nugalėtojų treneris paklaustas kokios nuotaikos po tokių rungtynių tiesiog pasidžiaugė savo auklėtinių žaidimu ir iškovota pergalę.
Svečių ekipa po skaudau pralaimėjimo nuskubėjo į persirengimo kambarius ir pakalbinti jų nepavyko.

Birštono „Olimpas“: Artiomas Marchockis – 27 tšk. (10 atk. kam., 6 išpr. praž.), Justinas Tamošiūnas – 27 tšk. (6 išpr. praž.), Osvaldas Braždžionis – 22 tšk. (10 atk. kam.), Mindaugas Knyšius – 14 tšk. (6 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Dovydas Peldžius – 10 tšk.

Grizliai: Mantas Čipas – 23 tšk. (11 atk. kam., 8 išpr. praž.), Martynas Valaitis – 16 tšk. (10 atk. kam.), Mantas Malinauskas – 15 tšk., Vaidotas Gadliauskas – 12 tšk. (5 rezult. perd.)

Birštono „Olimpas“ nesunkiai įveikė „New Team“ ekipą. (2014 gruodžio 07 d., sekmadienis, 18:24 val.)Birštono „Olimpas“ užtikrintai apgynė savo namų sienas. (2014 gruodžio 06 d., šeštadienis, 16:30 val.)Birštono „Olimpas“ apgynė namų sienas (2014 lapkričio 21 d., penktadienis, 22:36 val.)Birštono „Olimpas“ itin nesvetingai sutiko „KK13“ ekipą. (2015 vasario 14 d., šeštadienis, 12:47 val.)„Aurelinas“ įveikė „Grizlių“ pasipriešinimą (2015 sausio 17 d., šeštadienis, 14:42 val.)Birštono „Olimpas“ po nelengvos kovos įveikė savo varžovus (2015 sausio 10 d., šeštadienis, 16:31 val.)Birštono „Olimpas“ nesunkiai nugalėjo A.S.K. „Persvara“ – 2 (2014 lapkričio 07 d., penktadienis, 23:37 val.)Birštono „Olimpas“ tvirtu žingsniu žengė į kitą etapą (2015 kovo 01 d., sekmadienis, 16:01 val.)Birštono „Olimpas“ iškovojo pergalę prieš „VU KHF“ ekipą (2014 lapkričio 23 d., sekmadienis, 17:35 val.)A.Birulino vedami „Partizano“ krepšininkai įveikė „Grizlius“ (2014 spalio 23 d., ketvirtadienis, 22:47 val.)