Kauno autobusai vs Kauno raj. ASU ‒ Tornado (107:106)A lyga, „Sporto fėja“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 sausio 04 d., Pirmadienis, 21:15 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

Kauno raj. ASU ‒ Tornado sukūrė intrigą, bet prieš „Kauno autobusus“ laimėti nepavyko

2016 sausio 04 d., Pirmadienis, 23:00 val., peržiūros: 1133

Sausio 4-osios vakarą „Kauno energijos“ sporto arenoje įvyko pirmosios A lygos „Sporto fėjos“ pirmenybių rungtynės 2016-aisiais metais, kuriose susitiko „Kauno autobusai“ ir Kauno raj. ASU – Tornado. Nors šeimininkai po dviejų kėlinių turėjo net 31 taško persvarą, tačiau priešininkai rungtynių gale sugebėjo sukurti gražią intrigą, bet visgi pergale džiaugėsi „Kauno autobusai“ rezultatu 107:106 (36:18, 35:32, 19:26, 17:40).

Galima sakyti, jog rungtynės vyko tarp skirtingų „Tornado“ krepšinio mokyklos kartų – „Kauno autobusų“ gretose žaidė net 4 „Tornado“ atstovai – treneriai Šarūnas Zablockis ir Tomas Rakauskas bei Mantas Lauraitis ir Vilius Sajekas, rungtyniavę prieš jaunesniąją kartą.

Pirmojoje rungtynių pusėje visur „-esni“ buvo „Kauno autobusų“ žaidėjai, rungtyniavę be keitimų, kartu su dar nepaminėtu Ridu Globiu. Fantastiškai pataikę tolimus metimus (11 iš 15), iš kurių net 7 antrajame ketvirtyje, netruko įgyti daugiau nei apčiuopiamą persvarą, kuri po pirmojo kėlinio siekė 18 taškų (36:18), o sužaidus pusę rungtynių, pirmavo rekordine 31 taško persvara – 71:40.

Trečiajame kėlinyje prie „Kauno autobusų“ ekipos prisijungė ir A.Šukys, leidęs vienam po kito atsikvėpti beveik visiems savo komandos draugams, bet po ilgosios pertraukos komanda prarado žaidimo tempą ir leido priešininkams laisviau jaustis abiejose aikštelės pusėse. Per pirmąją ketvirčio pusę Kauno raj. ASU – Tornado sugebėjo atlošti net 10 taškų ir, nors likusioje kėlinio dalyje šiek tiek geriau sužaidė šeimininkai, tačiau 7 taškais laimėta trečioji rungtynių dalis nors ir nežadėjo įvykusios rungtynių baigties, bet bent jau suteikė viltį laimėti mažesniu nei triuškinančiu skirtumu.

Lemiamame ketvirtyje ASU – Tornado ėme sparčiai likviduoti pirmosios rungtynių pusės tendencijas ir skirtumas, skirtingai nei sniegas lauke, pradėjo tirpti grėsmingais tempais – per keletą minučių svečių laimėta atkarpa 10:2, minutės pertraukėlių privertė prašyti ne iniciatyvą praradusius „Kauno autobusus“, o ASU – Tornado, siekiant dar labiau nušlifuoti sėkmingą žaidimą ir neprarasti kėlinio kontrolės. Pagerinta gynyba, iš arčiau dengiami žaidėjai ir aštresnis puolimas, likus žaisti kiek daugiau, nei 3 minutes, leido ASU – Tornado ekipai priartėti 7 taškų atstumu, o likus 2 minutėms, R. Janicko taiklus tolimas metimas privertė pertraukėlės paprašyti ir „Kauno autobusų“ vyr. trenerį. Po to, kurį laiką komandoms apsikeitus keliomis rezultatyviomis bei keliomis nerezultatyviomis atakomis, „Kauno autobusams“ pirmaujant vis dar 4 taškų skirtumu, ASU – Tornado komanda griebėsi pražangų taktikos, kuri pasiteisino su kaupu – iki tol rungtynėse prametę vos vieną baudos metimą, šeimininkai tiesiog švenčių proga padovanojo varžovams galimybę dar labiau priartėti – vieną baudos metimą prametė Š.Zablockis, o T. Rakausko taikiklis prie baudų metimo linijos „nusimušė“ maksimaliai – nepataikyti du baudos metimai ir likusios 12 sekundžių suteikė galimybę ASU – Tornado išplėšti pratęsimą vos vienu taikliu tolimu metimu. Paskutinė svečių ataka, atsiliekant 3 taškais, buvo patikėta komandos lyderiui R. Janickui, kuriam netgi 2 kartus nepavyko pataikyti iš tolimos distancijos ir, nors E. Tamašaičiui pavyko dar kartą puolime atsikovoti kamuolį ir, aidint sirenai, pataikyti iš po krepšio, tačiau komanda tuo pasidžiaugti nelabai galėjo – dvitaškis metimas ir vieno taško deficitas lėmė „Kauno autobusų“ pergalę.

„Kauno autobusų“ vyr. treneris Audrius Juodelis:

– Pradžioje įgijote nemažą persvarą. Ko pritrūko antrojoje rungtynių pusėje – ar pasireiškė nuovargis, ar daugiau lėmė prastesnis tritaškių pataikymas?

– Buvo prastesnis tritaškių pataikymas, bet patys matėte, kad po dviejų kėlinių buvo per daug gerai, nes penkiese žaidėme ir 31 taškas, tai priešininkai labai greitai atžaidė 16 taškų ir jie atsipalaidavo, nebuvo ko prarasti ir to pasėkoje skirtumas toks, koks gavosi. Vienas taškelis. Nematęs rungtynių, net nepasakysi kad buvo toks skirtumas. Gerai, kad gerai baigėsi.

Kauno raj. ASU – Tornado vyr. treneris Robertas Ragauskas:

– Po pirmųjų dviejų kėlinių rungtynės jau atrodė, kad buvo nulemtos, bet kas labiausiai antrojoje pusėje padėjo priartėti prie varžovų ir ko pritrūko lemiamoms minutėms?

– Labiausiai priartėti prie varžovų padėjo patys varžovai, nes jų buvo tik penki ir jie pavargo, bet paprasčiausiai patys nieko nepadarėme, kad priartėti – tiesiog varžovai leido. Aišku, kiekvienas turi žmogiškas ambicijas, tai bandžiau komandą užvesti ir tiesiog gėda ant suolelio sėdėti, kai pirmus du kėlinius vyksta tokie dalykai, bet paskui dėka kai kurių žaidėjų priartėjome. Aišku, kurie turi ambicijų ir valios bei pasistengė, atrodo, kad visai rezultatas neblogas, nors matome, jog rungtynės vyko visiškai be gynybos.

„Kauno autobusai“: Šarunas Zablockis – 31 tšk. (7 išpr. praž.), Tomas Rakauskas – 29 tšk. (7 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Mantas Lauraitis – 26 tšk., Vilius Sajekas – 18 tšk.

Kauno raj. ASU ‒ Tornado: Rokas Janickas – 41 tšk., Šarūnas Ajauskas – 22 tšk. (12 atk. kam., 5 rezult. perd., 5 perimt. kam.), Edgaras Tamašaitis – 18 tšk.

„KG Group“ pusfinalį pradėjo pergale prieš „Kauno autobusus“ (2016 balandžio 11 d., pirmadienis, 23:18 val.)Neatauštančio Donato Sabeckio vedami „Kauno Autobusai“ lemtingame serijos mače prasiskynė kelią į finalą (2016 balandžio 27 d., trečiadienis, 22:58 val.)Uraganinis „Bangos & R2P Sport“ puolimas nesuteikė vilčių „Kauno Autobusams“ (2016 sausio 11 d., pirmadienis, 23:58 val.)Negausiai susirinkę „Kauno Autobusai“ atsilaikė prieš „Atletą“ ‒ LSU-2 (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 23:19 val.)KG Group paskutinėmis minutėmis persvėrė rezultatą ir iškovojo pergalę prieš Kauno autobusus. (2016 sausio 25 d., pirmadienis, 23:41 val.)„Atletas ‒ LSU-2“ nesugebėjo įgelti „Kauno Autobusų“ šešetukui (2015 lapkričio 25 d., trečiadienis, 21:38 val.)Beveik visas rungtynes pirmavę „Kauno autobusai“ išlygino serijos rezultatą (2016 balandžio 25 d., pirmadienis, 23:11 val.)Aukšta pavara startavę „Kauno Autobusai“ eilinį kartą triumfavo „A“ lygos finale (2016 gegužės 04 d., trečiadienis, 23:23 val.)Po atkaklios kovos pergalę pasiekė Kauno raj. ASU ‒ Tornado (2015 gruodžio 09 d., trečiadienis, 20:43 val.)Tik penkiese susirinkę „KG Gruop“ nugalėjo Kauno rajono „ASU – Tornado“ ekipą (2016 sausio 19 d., antradienis, 22:33 val.)