Enerstena vs Omega (40:100)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 gruodžio 20 d., Sekmadienis, 17:45 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

„Enerstena“ nesugebėjo mesti iššūkio „Omegai“

2015 gruodžio 20 d., Sekmadienis, 19:03 val., peržiūros: 870

Gruodžio 20-ąją dieną, sekmadienį, Kauno Technikos Kolegijoje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažosios taurės I pogrupio susitikimas tarp savo aikštėje žaidusios „Enerstenos“ ir svečių pozicijoje buvusios „Omegos“.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atvėrė aikštės šeimininkai (2:0), tačiau į jų dvitaškį „Omega“ atsakė 7 taškais ir, sužaidus 3 minutes, K.Gudeliauskas paprašė ankstyvos minutės pertraukėlės (2:7). Po jos „Enerstena“ papildė savo sąskaitą dar tašku (3:7), tačiau įsismaginę varžovai toliau diktavo savo sąlygas. 6,5 minutės atkarpoje aikštelės šeimininkai pasižymėjo vos kartą ir nesulaukė oponentų malonės. 7 taškus be atsako surinkus R.Urkio kariauna, likus žaisti 3,5 minutės, atitrūko dviženkliu skirtumu (3:14), o ketvirčio finiše pratęsė laimėtą atkarpą iki 2:17 ir po pirmųjų 10 minučių „Enerstena“ buvo nokdaune – 5:24.

Antrajame kėlinyje padėtis nekito. „Omega“ startavo 4 taškais iš eilės (5:28), o vėliau M.Sodonis bei M.Zubavičius įsūdė po tritaškį ir namuose žaidusios ekipos deficitas išaugo iki 27 taškų (7:34). Dar pirmoje ketvirčio pusėje „Enerstena“ blykstelėjo puolime spurtu 6:0 ir tokiu būdu neženkliai atsigriebė (13:34). Visgi, tuomet savo žodį vėl tarė „Omega“, kuri iniciavo dar vieną spurtą 2:10 ir, po dviejų M.Zubavičiaus tritaškių iš eilės, atstumas tarp komandų padidėjo iki 29 taškų (15:44). Pirmosios dvikovos pusės tiesiojoje „Enerstena“ keliais taškais sumažino nuostolius, bet įpusėjus mačui vis dar solidžiai atsilikinėjo – 20:46.

Po didžiosios pertraukos kurį laiką vyko apylygė kova, kurį lėmė tai, jog rezultato skirtumas svyravo neženkliai ir situacijos šeimininkai išliko „Omegos“ krepšininkai. Vis delto, po kurio laiko vėl ėmė ryškėti R.Urkio armijos pranašumas ir atstumas tarp ekipų sparčiai augo. Ketvirčio viduryje „Omega“ spurtavo 1:10 ir įgijo 33 taškų persvarą (28:61), o paskutinėmis kėlinio minutėmis pradėjo varžovų egzekuciją. Beveik 3 paskutinių minučių atkarpą svečiai laimėjo įspūdingu rezultatu 3:16 ir prieš paskutinę susitikimo dalį nepaliko abejonių dėl dvikovos baigties – 33:79.

Ketvirtasis ketvirtis tebuvo formalumas, kuriame įvykiai tekėjo sava vaga, o intriga jau seniai buvo palikusi salę. Paskutinėje rungtynių dalyje „Omega“ ir toliau dominavo ir didino ir taip nepadorų atotrūkį. Nesuteikdami oponentams jokių vilčių, „Omegos“ žaidėjai šovė į priekį 2:17 ir šios komandos pranašumas pasiekė 59 taškų ribą (37:96). Paskutinėmis susitikimo sekundėmis „Omega“ įvykdė visus sau išsikeltus tikslus – įgijo 60 taškų pranašumą ir pelnė 100 taškų. Nuaidėjus finaliniam švilpukui „Enerstena“ turėjo žemai lenkti galvas prieš „Omegą“ rezultatu 40:100.

Rolandas Urkis („Omega“):

Šiandien buvo treniruočių pobūdžio rungtynės ir taip nutiko tikriausiai todėl, kad komandos buvo skirtingo pajėgumo. Kokius uždavinius sprendėte šiandien?

„Visų pirma stengėmės laimėti ir, kad jaunimas parodytų savo energiją. Greičiu ir taikliais metimai šiandien įrodėme, kad galime ką nors nuveikti.“

Kastytis Gudeliauskas („Enerstena“):

Kažkaip susikaustę pradėjote rungtynes ir jau pačioje pradžioje paleidote varžovus į priekį. Vėliau intrigos nebuvo ir ji dingo jau pirmoje pusėje. Kodėl taip nutiko?

„Truputį sąstavas mūsų šlubuoja. Šiandien ne visi susirinkome, bet iš esmės tai nieko nekeitė. Mes stengėmės, darėm ką galim, bet pasirodo varžovai visai kito kalibro. Net sakyčiau pati stipriausia komanda, su kuria mums teko susidurti antrajame etape.“

„Omegos“ gretose smaginosi S.Butautas (21 tšk.), M.Sodonis (18 tšk.), M.Zubavičius (15 tšk., 6 atk. k., 9 rez. p., 30 naud. b.), A.Urkis (15 tšk.), J.Keršys (12 tšk., 7 atk. k.), D.Šliogeris (9 tšk.), P.Liesis )6 tšk., 6 atk. k.) ir K.Valiulis (4 tšk.).

„Enerstenos“ komandoje išsiskyrė N.Aleknavičius (10 tšk., 6 atk. k.), A.Rimavičius (9 tšk.), R.Sadauskas (7 tšk., 8 atk. k.), T.Rimavičius (6 tšk.) ir S.Biekša (5 tšk.).

„Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažojoje taurės „Omega“ iškovojo pirmąją pergalę ir sėkmingai startavo antrajame etape (1-0). „Enerstenos“ sąskaitoje vienas laimėjimas ir dvi nesėkmės (1-2).

„Enerstena“ nesugebėjo mesti rimto iššūkio „Kautrai & Mesodermai ‒ DB“ (2015 lapkričio 03 d., antradienis, 22:10 val.)„Enerstena“ nepasipriešino „Omegai“ (2016 vasario 14 d., sekmadienis, 20:49 val.)„Vilmistos“ penketukas neatsilaikė prieš „Omegą“ (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 23:02 val.)„Vėjų linija & Garliavos duona“ įveikė „Omegą“ (2015 lapkričio 27 d., penktadienis, 21:57 val.)„Enerstena“ iškovojo pirmąją pergalę, įveikusi „Elmovos“ krepšininkus (2015 gruodžio 15 d., antradienis, 21:55 val.)„Lemora“ ekipa po atkaklios kovos palaužė „Omegos“ komandą. (2015 lapkričio 25 d., trečiadienis, 22:24 val.) „Kauno oro uostas & KAMS“ tik ketvirtame kėlinyje pabėgo nuo „Omegos“ krepšininkų. (2015 gruodžio 07 d., pirmadienis, 21:41 val.)Kietoje kovoje stipresni buvo „Omegos“ krepšininkai (2015 lapkričio 30 d., pirmadienis, 22:47 val.)Aktyviai varžovams besipriešinusi „Enerstena“ turėjo pripažinti „Kauno technologijos universiteto“ pranašumą (2015 lapkričio 24 d., antradienis, 20:25 val.)Atkakliai besipriešinusi „Enerstena“ turėjo pripažinti „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ komandos pranašumą (2016 sausio 19 d., antradienis, 22:08 val.)