Kauno švara vs Ryterna (76:73)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 sausio 26 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

„Kauno švara“ rungtynių pabaigoje įveikė „Ryterną“

2016 sausio 26 d., Antradienis, 22:17 val., peržiūros: 1122

Sausio 26 dieną „Kauno švaros“ sporto salėje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių rungtynės, kuriose aikštės šeimininkai „Kauno švara“ priemė svečius „Ryterną“. „Kauno švara“ buvo iškovoję dešimt pergalių ir keturis kartus buvo pralaimėję. „Ryternos“ sąskaitoje buvo vienuolika prgalių ir du pralaimėjimai.

Rungtynių pradžioje komandos žaidė lygiai (4:4). Šeštą minutę „Kauno švara“ pirmavo rezultatu 9:4. Netrukus „Ryterna“ pasivijo varžovus. Likus dviems su puse minutės iki kėlinio pabaigos minutės pertraukėlės paprašė „Kauno švara“ (13:9). Po jos „Ryterna“ pasivijo varžovus (13:13). Paskutinėmis kėlinio minutėmis geriau rungtyniavo „Kauno švara“, kuriems pavyko įgyti penkių tašku pranašumą (19:14).

Antrą kėlinį geriau pradėjo „Ryterna“. Svečiai pelnė keturis taškus be atsako ir antrą minutę komandas skyrė tik vienas taškas (19:18). Netrukus pirmus taškus pelnė „Kauno švara“, o baigiantis antrai minutei šeimininkai turėjo penkių taškų persvarą (23:18). Vėliau komandos žaidė apylygiai. Sužaidus keturias minutes komandas skyrė keturi taškai (27:23). Vėliau persvarą pamažu didino „Kauno švara“. Šeimininkai devintą minutę pirmavo 14 taškų skirtumu (39:25). Visgi kėlinio pabaigoje dviejų taiklių tritaškių dėka „Ryterna“ sumažino varžovų persvarą iki 10 taškų (41:31).

Trečio kėlinio pirmomis minutėmis „ryterna“ sparčiai vijosi varžovus. Sužaidus dvi minutes komandas skyrė tik keturi taškai (43:39), o „Kauno švara“ paprašė minutės pertraukėlės. Po jos dar penkis taškus be atsako pelnė „Ryterna“ (43:44). Netrukus iniciatyvą susigrąžino „Kauno švara“. Po šeimininkų spurto septintą minutę komandas skyrė septyni taškai (53:46), o minutės pertraukėlės paprašė „Ryterna“. Po jos komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais (55:48). Labiau didinti persvaros „Ryterna“ varžovams neleido. Sužaidus tris kėlinius komandas skyrė penki taškai (60:55).

Ketvirto kėlinio pirmomis minutėmis komandos žaidė lygiai. Baigiantis pirmai kėlinio pusei komandas skyrė 10 taškų (70:60), o penki iš eilės pelnyti „Ryternos“ taškai sumažino „Kauno švaros“ persvarą per puse (70:65). Netrukus tritaškį pataikė šeimininkai (73:65). Aštuntą minutę spurtą surengė „Ryterna“, kuri pelnė septynis taškus be atsako. Likus dviems minutėms iki kėlinio pabaigos komandas skyrė tik vienas taškas (73:72). Likus 18 sekundžių tik ketvirčio pabaigos komandas skyrė trys taškai (75:72). Po „Ryternos“ minutės pertraukėlės persvarą „Kauno švarai“ pavyko išsaugoti įveikti varžovus rezultatu 76:73.

“Kauno švara“ iškovojo vienuoliktą pergalę, o „Ryterna“ pralaimėjo trečią kartą.

„Ryternos“ treneris G. Kamarauskas: „Manau šiandien mums pritrūko dviejų traumuotų vidurio puolėjų. Vienas buvo su gipsu, o kitas traumuotas. Nebuvo jėgos po krepšiu. Žaidėme su tais žaidėjais kuriuos turėjome. Prametėme ganėtinai daug baudos metimų ir realiai jei būtume pataikę bent pusę kiek prametėme tikrai būtume laimėje. Aišku, neįmetėme gal ir lengvų metimų. Sakykime, šiandien nekrito mums.“ Paklaustas, kodėl komanda sustojo, kai trečiame kėlinyje pasivijo varžovus, treneris atsakė: „Per tas penkias minutes, kol vijomės varžovus, energijos tikrai išnaudojome nemažai ir toliau patraukti pritrūko jau ir kvapo vyrukams. Automatiškai krenta metimų tikslumas. Vėliau atrodo nesustojome, bandėme žaisti agresyviai, tik nepataikėme gerų laisvų metimų. Manau tai ir buvo pralaimėjimų priežastis.“

Kauno švara: Remigijus Motys – 22 tšk., Leonardas Ivanovas – 21 tšk. (16 atk. kam., 6 išpr. praž.), Andrius Olberkis – 12 tšk.

Ryterna: Kęstutis Dmitrijevas – 26 tšk. (7 perimt. kam., 6 išpr. praž.), Marius Giedraitis – 16 tšk. (11 atk. kam., 5 išpr. praž.), Eduardas Straigis – 14 tšk. (7 išpr. praž.)

„Kauno švara“ sungtynių pabaigoje palaužė „Callcredit“ (2016 vasario 23 d., antradienis, 22:45 val.)„Kauno švara“ be vargo įveikė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2016 sausio 05 d., antradienis, 21:57 val.)„Kauno švara“ įrodė savo pranašumą rungtynėse prieš „Legamą“ (2016 sausio 16 d., šeštadienis, 20:28 val.)Beveik visas rungtynes pirmavusi „Rapala“ įveikė „Ryterną“ (2015 spalio 28 d., trečiadienis, 22:21 val.)„Kauno Švara“ turėjo vargo su kovingai nusiteikusia „Enerstena“ (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 22:43 val.)„Ryterna“ ir antrą kartą užtikrintai įveikė „Chemcentrą“ (2016 kovo 02 d., trečiadienis, 20:31 val.)LSMU ‒ „Statybų vizija“ rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti „Kauno švaros“pranašumą (2016 sausio 31 d., sekmadienis, 17:41 val.)„Ryterna“ lengvai įveikė „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2015 gruodžio 16 d., trečiadienis, 20:40 val.)Visas rungtynes pirmavusi „Kauno Technologijos Universiteto“ komanda rungtynių pabaigoje nusileido „Kauno Švarai“ (2015 lapkričio 08 d., sekmadienis, 22:13 val.)„Kauno švara“ tvirtai žengė į ketvirtfinalį (2016 vasario 25 d., ketvirtadienis, 21:52 val.)