Nematyti vs Šilainiai ‒ 2 (74:67)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 balandžio 07 d., Antradienis, 21:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Solidžią persvarą išbarstę „Nematyti“ vos neprisižaidė su „Šilainiais ‒ 2“

2015 balandžio 07 d., Antradienis, 23:47 val., peržiūros: 1216

Balandžio 7-ąją dieną, antradienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko pavasario „Sportturas“ taurės B pogrupio susitikimas tarp namuose žaidusių „Nematytų“ ir svečių teisėmis atvykusių „Šilainių – 2“.

Dvikovos starte „Šilainiai – 2“ gavo antausį. V.Kapočiaus kariauna pusę kėlinio nesugebėjo pelnyti taškų, o patys į savąjį krepšį praleido 9 ir nuo pat rungtynių pradžios paleido „Nematytus“ į priekį. Visgi pralaužę ledus „Šilainiai – 2“ vis lengviau rasdavo būdų pralaužti varžovų gynybą, atsakė 6 taškais iš eilės ir priartėjo iki 3 taškų (9:6). Tiesa „Nematyti“ arčiau priešininkų neprisileido, o ketvirčio tiesiojoje tritaškį įsūdęs P.Pocius padvigubino savo ekipos persvarą ir leido aikštėlės šeimininkams laimėti pirmąją rungtynių dalį rezultatu 16:10.

Antrasis ketvirtis prasidėjo komandų apsikeitimu dvitaškiais, tačiau vėliau ryžtingesnių veiksmų ėmėsi „Nematyti“. Aikštės šeimininkai porą kartų taikliai švystelėjo kamuolį iš toli, spurtavo 12:1 ir įpusėjus kėliniui džiaugėsi 17 taškų atotrūkiu (30:13). Tuo „Šilainių – 2“ problemos nesibaigė ir antroje kėlinio pusėje V.Janušonio bei P.Pociaus taiklūs metimai padidino atstumą tarp ekipų iki 20 taškų (37:17). Pirmosios susitikimo pusės finiše „Šilainiai – 2“ šiek tiek atsigriebė, tačiau įpusėjus mačui vis dar turėjo 17 taškų deficitą – 41:24.

Po didžiosios pertraukos „Šilainiai – 2“ vis drąsiau jautėsi aikštėje. Nors po E.Voveraičio tritaškio skirtumas padidėjo iki 18 taškų (44:26), bet įsismaginę svečiai surinko 7 taškus paeiliui ir prisikasė iki 11 taškų (44:33). Dar vienas taiklus tritaškis, kurį šį kartą pataikė T.Vaičiulis, pagyvino apmirusį „Nematytų“ puolimą ir grąžino aikštės šeimininkams 14 taškų persvarą (47:33), tačiau „Šilainiai – 2“ toliau nenurimo. V.Kapočiaus armija atsakė 5 taškais ir sušvelnino atsilikimą iki vienženklio (47:38), o sėkminga ketvirčio pabaiga padėjo „Šilainiams – 2“ sumažinti atsilikimą iki 8 taškų – 53:45.

Lemiamo kėlinio pradžioje „Nematyti“ kelioms minutėms paraližavo varžovų puolimą, patys spurtavo 8:0 ir padvigubino turėtą persvarą (61:45). Vis dėlto po ilgokos tylos prabilę „Šilainiai – 2“ atsakė laimėta atkarpa 0:9 ir, po dviejų tritaškių iš eilės, priartėjo iki 7 taškų (61:54). 4/4 baudų metimu realizavę aikštės šeimininkai susigrąžino dviženklį pranašumą (65:54), tačiau „Šilainiai – 2“ toliau šturmavo varžovų krepšį. Dar pora taiklių tritaškių pjovė svečių deficitą iki 5 taškų (65:60), o likus žaisti 2 minutes, abu baudų metimus sumetęs T.Kivyta priartino savo komandą iki 3 taškų (65:62). Vis dėlto lemiamu momentu „Šilainiai – 2“ net ir pražangomis nesugebėjo sustabdyti varžovų, gavo į savo krepšį du dvitaškius su pražangomis ir leido priešininkams sutvirtinti pergalės pamatus (71:62). Nors svečiai ir toliau nepasidavė, tačiau laikas buvo ne jų sąjungininkas ir „Nematyti“ išlaikė pergalę savo rankose. Galutinis rungtynių rezultatas – 74:67.

Vytautas Janušonis („Nematyti“):

Pergalingai užbaigėt pogrupio varžybas. Šiandien nebuvo labai lengva. Kas padėjo laimėti?

„Pabaigoje? Tiesiog priešininkai nebuvo labai susikaupę. Prasiženginojo prieš mus blogose vietose ir gavo į savo krepšį 2+1. Pabaigą manau nulėmė tai. O buvo sunku, nes jie mus kai kuriose vietose tiesiog paėmė savo mase.“

Vitoldas Kapočius („Šilainiai – 2“):

Šiandien kovojot prieš pogrupio lyderius. Kovojot neblogai ir galėjot laimėti. Ko pritrūko?

„Nesukovojom, nes nelaimėjom. Būtume sukovoję – būtume laimėję. Pradžioje turėjom prasta atkarpą ir ją prasileidom keliolikos taškų skirtumu. Paskui turėjom vytis. Pasivyjom, bet neužteko laiko.“

„Nematytys“ į pergalę vedė T.Vaičiulis (14 tšk., 10 rez. p., 7 išpr. pr., 32 naud. b.), L.Juškevičius (14 tšk.), P.Pocius (11 tšk.), E.Voveraitis (10 tšk.), V.Kereišius (9 tšk.), V.Janušonis (8 tšk., 11 atk. k., 5 rez. p.) ir R.Vasiliūnas (8 tšk.).

„Šilainių – 2“ gretose išsiskyrė M.Kazickas (17 tšk., 10 atk. k.), L.Karalius (14 tšk., 15 atk. k.), V.Dambauskas (9 tšk.), V.Kapočius (9 tšk., 5 rez. p.), T.Kivyta (7 tšk., 7 atk. k.), E.Silvestravičius (6 tšk.), P.Žeimys (3 tšk.) ir M.Kenstavičius (2 tšk.).

„Nematyti“ pogrupio varžybas baigė keturiomis pergalėmis iš tiek pat galimų ir tapo B pogrupio nugalėtojais (4-0). „Šilainių – 2“ sąskaitoje visos trys nesėkmės (0-3).

Pogrupio lyderių mūšyje „Nematytų“ penketukas parklupdė „Parabelį“ (2015 balandžio 01 d., trečiadienis, 23:46 val.)Rungtynių pradžioje atitrūkę „Nematyti“ neleido „Kulautuvai“ pasvajoti apie pergalę (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 22:23 val.)Geriau sužaista antroji rungtynių pusė leido pergalę pasiekti „Šilainiai ‒ 2“ komandai (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 20:43 val.)„Nematyti“ susitvarkė su „Best4you“ ekipos pasipriešinimu. (2015 kovo 23 d., pirmadienis, 02:00 val.)„Nematyti“ gana nesunkiai prasibrovė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 21 d., antradienis, 23:07 val.)„Nematyti“ po permainingos kovos pranoko „Ice“ ir tapo trečiąja komanda pavasario „Sportturas“ taurėje (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 22:31 val.)Tik po pratesimo į pusfinalį įžengė „Nematyti“ (2015 balandžio 28 d., antradienis, 00:15 val.)„Medvėgalis“ ketvirtajame kėlinyje nutolo nuo savo varžovų ir žengė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 16 d., ketvirtadienis, 23:38 val.)„Parabelis“ iškovojo lengvoką pergalę bei keliauja į finalą (2015 balandžio 29 d., trečiadienis, 23:47 val.)„Kulautuva“ iškovojo pirmą pergalę (2015 balandžio 01 d., trečiadienis, 00:21 val.)