LejuoTransa vs Compensa (71:80)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Šešioliktfinalis
2016 kovo 09 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Dar viena „Compensa“ ekipos pergalė prieš „LejuoTransa“ atvėrė jiems kelią į aštunfinalį

2016 kovo 10 d., Ketvirtadienis, 00:25 val., peržiūros: 1326

Kovo 9 dieną, trečiadienį, įvyko „ALT reklamos“ C lygos, mažosios taurės, atsakomosios šešioliktfinalio rungtynės tarp aikštės šeimininkų – „LejuoTransa“ bei svečių statusą turėjusių – „Compensa“ komandų. Pirmojoje šių ekipų dvikoje pergalę rezultatu 73-55 iškovojo “Compensa” komandos žaidėjai. Šiose rungtynėse taip pat stipresni buvo „Compensa“ žaidėjai – sėkmingesnis ketvirtasis kėlinys leido jiems įveikti „LejuoTransa“ ekipą rezultatu 71:80.

Rungtynių pradžioje iniciatyvą savo rankose laikė „LejuoTransa“ ekipos žaidėjai – sužaidus kiek daugiau nei tris minutes jie pirmavo šešiais taškais (10:4). Šeimininkų komanda iniciatyvą savo rankose išlaikė visą pirmąjį kėlinį. Likus žaisti tris minutes iki pirmojo ketvirčio pabaigos, jų persvara šoktelėjo jau iki devynių taškų (18:9), tačiau per likusį kėlinio laiką komandos keitėsi netaikliais metimais ir tik vienam M. Samuoliui pavyko pasižymėti iš trijų taškų zonos. Po pirmojo kėlinio „LejuoTransa“ pirmavo 18:12.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo svečiai – nesužaidus nei pilnos minutės kėlinyje jiems pavyko sumažinti atsilikimą iki vos vieno taško (18:17). Po J. Karlos dvitaškio metimo šeimininkai vėl kiek atitrūko, tačiau tritaškį smeigęs J. Medekša ir vėl sumažino skirtumą iki vos vieno taiklaus metimo (22:20). Antrojo kėlinio viduryje komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus ir likus žaisti kiek daugiau nei tris su puse minutės antrajame kėlinyje, po M. Metelionio taiklaus metimo, „LejuoTransa“ turėjo penkių taškų persvarą, tačiau kėlinio pabaigą geriau sužaidę „Compensa“ komandos žaidėjai išlygino rezultatą ir prieš antrąją rungtynių dalį komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant lygiam – 30:30.

Taiklus M. Siriūnaičio dvitaškis metimas trečiojo kėlinio pradžioje, leido „Compensa“ ekipai pirmą kartą šiose rungtynėse įsiveržti į priekį (30:32). Iki pat kėlinio vidurio komandos keitėsi taikliais metimais ir nei viena, nei kita ekipa neturėjo didesnio nei dviejų taškų pranašumo. Dvidešimt šeštąją rungtynių minutę, D.Digaitis pataikydamas tolimą metimą, dar kartelį išvedė „Compensa“ komandą į priekį (36:39). Po sėkmingo žaidimo gynyboje, tas pats D.Digaitis pelnė du taškus su varžovo pražangą taip atitolindamas savo ekipą jau šešiais taškais (36:42). Antroje kėlinio pusėje „Compensa“ ekipa ilgą laiką laikė šešių taškų pranašumą, tačiau besibaigiant trečiajam ketvirčiui „LejuoTransa“ komandos žaidėjams pavyko ne tik sumažinti atsilikimą, bet ir prieš lemiamą ketvirtį atstatyti pusiausvyrą rungtynėse. Prieš ketvirtąjį kėlinį rezultatas buvo lygus – 52:52.

Ketvirtajame kėlinyje „LejuoTransa“ ekipos laukė itin sudėtinga užduotis, nes norint patekti į kitą etapą, jiems reikėjo ne tik laimėti rungtynes, tačiau tai padaryti didesne nei aštuoniolikos taškų persvara. Dar labiau šeimininkų padėtį komplikavo tai, jog „Compensa“ ekipa sėkmingiau pradėjo lemiamą ketvirtį ir trisdešimt trečiąją rungtynių minute turėjo šešių taškų pranašumą (54:60). Nors „LejuoTransa“ žaidėjai ir bandė mažinti atsilikimą, tačiau jų veiksmuose jautėsi nuovargis, nes į lemiamas rungtynes susirinko vos šeši žaidėjai. Sužaidus puse kėlinio, „Compensa“ ekipos pranašumas šoktelėjo iki septynių taškų (59:66). Tapo aišku, jog kovą dėl patekimo į aštunfinalį „LejuoTransa“ jau pralaimėjo, tačiau šios ekipos žaidėjai rankų nenuleido ir iš paskutinių jėgų bandė kabintis į pergalę. Likus žaisti tris minutes, šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki vieno tolimo metimo (63:66), tačiau tuomet gynyboje penktąją asmeninę pražangą užsidirbo E.Rinkevičius. Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes, „LejuoTransa“ ekipa pradėjo naudoti pražangų taktiką, tačiau norimų rezultatų tai neatnešė – „Compensa“ ekipa sėkmingai realizavo baudos metimus arba pasinaudoję nesėkmingu varžovų mėginimu spausti juos po visą aikštę, keliais perdavimais išvesdavo savo vieną žaidėją į priekį, kuris pelnydavo du lengvus taškus iš po krepšio. Likus žaisti vos keturiasdešimt keturias sekundes, po J. Karlos tritaškio metimo komandas skyrė septyni taškai (69:76), tačiau šeimininkai ir toliau naudojo pražangų taktiką. Tai privertė dar vieną „LejuoTransa“ ekipos žaidėją išnaudoti asmeninių pražangų limitą – A.Lazauskas prasižengė penktąjį kartą ir nesutikęs su tuo, jog ši pražanga jam buvo jau penktoji, nevaldė emocijų ir rungtynių teisėjo buvo įspėtas, jog už emocijų nevaldymą gaus techninę pražangą. Deja, A.Lazauskas palikęs aikštę ir atsisėdęs ant atsarginių žaidėjų suolelio ir toliau keikė teisėjus ir rungtynių sekretoriatą kas jo komandos atsarginių žaidėjų suoleliui lėmė dar ir techninę pražangą. „Compensa“ ekipos žaidėjai realizavo baudos metimus ir rungtynės baigėsi „Compensa“ ekipos pergale rezultatu 71:80. Ši pergalė „Compensa“ ekipai garantavo vietą aštunfinalyje, kuriame jie susitiks su „KMAIK“ ekipa. „LejuoTransa“ komandai tai buvo paskutinės rungtynės C lygoje šį sezoną.

Naudingiausias rungtynių žaidėjas ir „Compensa“ ekipos treneris Paulius Sutkus, po laimėtų rungtynių pasidalino savo mintimis kas jo nuomone lėmė jo ekipos pergalę:

Mūsų pergalė lėmė dėl to, kad priešininkų komanda žaidžia Golden State „Warriors“ komandos principu ir mes leidom vienam žaidėjui mesti tritaškius metimus iš devynių metrų (red. past. „LejuoTransa“ ekipos žaidėjas Rytis Rutkauskas metė 21 tritaškį metimą, tačiau pataikė vos 3). Kadangi jam nelabai pakrito, tai mums sekėsi. Žaisdami tokioje salėje pratinames finalui (nusišypso) (red. past. rungtynės buvo žaistos A. Sabonio krepšinio centro sporto salėje).

Tuo tarpu „LejuoTransa“ ekipos treneris Rytis Rutkauskas po rungtynių teigė, jog pagrindinė komandos priežastis, jog žaidėjai nesusirenka į rungtynes:

Nesusirenka visi žaidėjai, trūksta pilnos sudėties, labai sunku išlaikyti visas varžybas tokį rungtynių tempą ir rezultatas rodo, jog pirmus trys kėlinius normaliai žaidžiam, o paskui ketvirtajame kėlinyje tiesiog jėgų pritrūksta, nors ir jaunimas esam, bet nėra tiek jėgų, kad ištempti visą „grajų“.

„LejuoTransa“: Rytis Rutkauskas – 19 tšk. (10 atk. kam., 7 perimt. kam.), Justas Karla – 15 tšk., Eitvydas Rinkevičius – 11 tšk. (12 atk. kam.), Matas Metelionis – 10 tšk. (13 atk. kam.)

„Compensa“: Merūnas Visockis – 17 tšk. (5 išpr. praž.), Justas Medekšas – 15 tšk., Darius Digaitis – 11 tšk., Mindaugas Samuolis – 10 tšk. (7 rezult. perd.)

„Kauno SRC ‒ 2“ iškovojo pergalę prieš „LejuoTransa“ penketuką (2015 gruodžio 22 d., antradienis, 22:08 val.)„Compensa“ turėjo pavargti dėl pergalės prieš „OnRoll“ ekipą. (2016 vasario 14 d., sekmadienis, 18:16 val.)Visas rungtynes pirmavusi „LejuoTransa“ pabaigoje vos išnešė sveiką kailį (2016 sausio 19 d., antradienis, 23:43 val.)Tik po atkaklios kovos BC „Ambi“ nugalėjo „LejuoTransa“ penketuką (2016 sausio 11 d., pirmadienis, 23:37 val.)Pranašumo neišsaugojusi „LejuoTransa“ patyrė apmaudžią nesėkmę (2016 sausio 12 d., antradienis, 23:52 val.)„Compensa“ nesunkiai įveikė „Lapių“ komandą (2016 vasario 01 d., pirmadienis, 23:23 val.)Kauno „NTI-PN“ patiesė „Lejuotransą“ ir iškovojo svarbią pergalę (2016 sausio 27 d., trečiadienis, 20:35 val.)„Compensa“ nepasipriešino „Elektromontuotojams“ (2015 lapkričio 24 d., antradienis, 00:19 val.)„Birštono SC „Olimpas“ neturėjo vargo su „Lejuotransa“ (2015 lapkričio 07 d., šeštadienis, 10:55 val.)„Elektromontuotojas“ nesunkiai įveikė „LejuoTransą“ (2015 lapkričio 11 d., trečiadienis, 20:46 val.)