HIDRAULINĖS SISTEMOS & KOMPIUTERA vs SPORTO MANIJA & VAILENDAS (78:72)Kauno Mero taurė 2011 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2011 lapkričio 20 d., Sekmadienis, 12:00 val. @ VDU sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas LT-51230

"Kauno Mero Mažosios taurės 2011" finale "Sporto Manijai & Vailendui" nepavyko pasivyti "Hidraulinių Sistemų & Kompiuteros"

2011 lapkričio 21 d., Pirmadienis, 12:55 val., peržiūros: 4873

Lapkričio 20 dieną, sekmadienį, VDU sporto centre finišavo rudeninis "Švyturio – Kauno Krepšinio Lygos" turnyras – "Kauno Mero Mažoji taurė 2011". Teisę kovoti finale iškovojo aikštės šeimininkų statusą turėję "Hidraulinių Sistemų & Kompiutera" ir jaunimo pagrindu sudaryta komanda – "Sporto Manija & Vailendas". Jau susitikimo pradžioje "Sporto Manijos & Vailendo" žaidimas ėmė stigti ir tuo po truputį naudojosi varžovai. Du ketvirčius savo šėšelyje buvę jaunieji D.Laskio auklėtiniai, atgavo pasitikėjimą savo jėgomis antroje rungtynių pusėje ir ėmė mažinti po dviejų kėlinių įgytą 21 taško deficitą. Intriga pasiekė kulminaciją, kuomet likus žaisti 29 sekundes svečių statusą turėjusiems "Sporto Manijai & Vailendui" pavyko prisikasti iki 2 taškų, tačiau lemiama šturmui pritrūko jėgų ir pergalę savo rankose išsaugojo "Hidraulinės Sistemos & Kompiutera". Finalinėse rungtynėse rezultatu 78:72 "Laikinosios Sostinės Mažosios taurės 2011" čempionais tapo "Hidraulinės Sistemos & Kompiutera".

Rungtynes komandos pradėjo kiek nedrąsiai ir kurį laiką rezultatyvios atakos buvo gan retas vaizdas. Visgi, ketvirčio viduryje pirmieji į priekį truktelėjo "Hidraulinių Sistemų & Kompiuteros" krepšininkai, kuomet jiems pavyko spurtuoti 6:0 ir rezultatas tapo 10:5. Tik aikštėje pasirodęs E.Kaluginas realiazavo dvitaškį su pražanga ir sumažino "Sporto Manijos & Vailendo" atsilikimą iki 2 taškų (10:8), bet ketvirčio finiše R.Trepočkos ir T.Vasiliausko tandemas padėjo aikštės šeimininkams po pirmojo kėlinio susikrauti 7 taškų pranašumą – 15:8.

Antrojo kėlinio pradžioje E.Kaluginas sumažino atsilikimą iki 5 taškų (15:10), tačiau į tai svečiai sulaukė negailestingo "Hidraulinių Sistemų & Kompiuteros" atsako – spurtas 9:0 (7 taškus įmetė G.Katliorius) ir "Sporto Manijos & Vailendo" deficitas ūgtelėjo iki 14 taškų (24:10). Dar pirmoje kėlinio pusėje D.Laskio auklėtiniams pavyko surengti porą sėkmingų atakų ir suapvalinti deficitą iki 10 taškų (24:14), tačiau atrasti savojo žaidimo "Sporto Manijai & Vailendui" toliau nesisekė ir antrojo kėlinio pusėje jie susilaukė dar vieno varžovų antausio – 10 taškų be atsako ir komandas skyrė jau 20 taškų (34:14). Per likusį laiką "Hidraulinėms Sistemoms & Kompiuterai" dar pavyko minimaliai padidinti šį skirtumą ir įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo 39:18.

Po didžiosios pertraukos "Sporto Manija & Vailendas" grįžo į aikštę su kur kas didesniu pasitikėjimu ir tai atspindėjo jų žaidime. Nors kurį laiką skirtumas nekito, tačiau dar pirmoje kėlinio pusėje svečiai surengė spurtą 0:6 ir sušvelnino atsilikimą iki 17 taškų (46:29). Sėkmingos "Sporto Manijos & Vailendo" atakos nesibaigė ir antroje ketvirčio pusėje, tačiau ženkliai priartėti trukdė spragos gynyboje, kurias varžovai vertė taškais ir skirtumas tai augo, tai mažėjo. Vis dėlto, kėlinio tiesiojoje "Sporto Manijos & Vailendo" krepšininkai sugebėjo beveik išpyldyti komandos vadovo M.Vaškūno iškeltą tikslą priartėti iki 10 taškų ir laimėta atkarpa 0:7 padėjo svečių statusą turėjusiai ekipai prieš lemiamą kėlinį priartėti iki 11 taškų – 56:45.

Ketvirtasis, viską lemiantis kėlinys prasidėjo aplygiu abiejų komandų žaidimu ir pirmosiomis minutėmis "Hidraulinės Sistemos & Kompiutera" laikėsi priekyje saugiu skirtumu. Tas skirtumas tapo dar saugesnis, kuomet aikštės šeimininkams pavyko pelnyti 4 taškus be atsako ir "Sporto Manija & Vailendas" atsidūre nepavydėtinoje padėtyje (68:53). Vis dėlto, įpusėjus kėliniui "Sporto Manija & Vailendas" ėmė demonstruoti komandos charakterį ir intriga po truputį grįžo – spurtas 0:10 (8 taškus įmetė E.Kaluginas) ir skirtumas ištirpo iki 5 taškų (68:63), o likus žaisti beveik 2 minutes A.Šavėlos tritaškis pjovė "Hidraulinių Sistemų & Kompiuteros" atotrūkį iki 3 taškų (72:69). Likus žaisti 29 sekundes 1/2 taiklus E.Kalugino baudos metimas sušvelnino atsilikimą iki 2 taškų (74:72), bet sekančios atakos metu svečiams apsiginti nepavyko, o ir puolime daugiau nieko nuveikti nepavyko ir abu taiklūs M.Markevičiaus baudų metimai vainikavo "Hidraulinių Sistemų & Kompiuteros" triumfą rezultatu 78:72.

Po rungtynių nugalėtojų ekipos kapitonas Karolis Tautkevičius po laimėto finalo sakė:

Du kėlinius diktavot savo sąlyga ir susikrovėt 21 taško pranašumą. Bet vėliau, antroje rungtynių pusėje varžovai ėmė artėti ir pabaigoje buvo belikę vos 2 taškeliai. Kas lėmė tą atsipalaidavimą antroj pusėj?

"Pradėjom užtikrintai, bet kadangi šiandien buvom septyniese, tai žaidėjai pavargo. Priešininkai antroj pusėj pradėjo pataikyti. Tuomet jau buvo sunkiau gintis. Galiausiai pasisekė mums. "

Prieš finalą tikėjotės būtent tokių varžybų?

"Jautėm, kad bus įtemptos rungtynės. Pradžioje gal net per gerai pradėjom ir tai maloniai nustebino. Vėliau buvo sunku sugrįžti į tą patį ritmą."

Apibendrinant šį kelią iki viršūne, ką norėtumėt pasakyti?

"Buvo lengvų rungtynių, buvo sunkių, bet iš esmės žaidėm gana neblogai. Tobulėjam ir kuo toliau, tuo geriau žaidžiam."

"Sporto Manijos & Vailendo" strategas Darius Laskys po susitikimo kalbėjo:

Pirmi du kėliniai buvo išties prasti. Per du kėlinius įmesti 18 taškų yra tikrai prastokas rezultatas. Bet antroj pusėje kažkaip pavyko įkvėpti savo auklėtinius ir pabaigoje intriga grįžo. Kaip manote, kas lėmė tokią prastą rungtynių pradžią ir tą prisikėlimą antrojoje?

"Na, manau, kad tą prastą pradžią lėmė tai, jog mūsų komanda yra jauna ir galbūt perdegė. Jie tų finalų iki šiol neturėjo tiek daug. Šiandien žaidėm kažkokie užmigę. Po pertraukos ir po mūsų pokalbių, mes pabandėm pakeisti žaidimo eigą, bandydami spausti varžovus, aktyviai gintis. Be to, leidome mažesnę sudėtį ir tai įnešė dinamikos. Antroje pusėje komandai pavyko užsidegti ir tas užsidegimas davė vaisių. Tai atsispindi rezultate. Aišku mes labai norėjom paimti tą auksą, bet galbūt mūsų pergalės dar prieš akis. "Kauno Mero taurė" bus mūsų sekančiais metais."

Apibendrinant visą pasirodymą šiame turnyre, ką galėtumėt pasakyti? Kaip vertinat savo komandos žaidimą?

"Na, vertinant dešimtbalėje sistemoje, tai parašyčiau 6. Vis dėlto, mes atėjom iki finalo. Čia yra gerai. Bet paskutines dvi varžybas "Kauno Mero Mažojoj taurėj 2011", tiek "B" lygoje ir būtent prieš tą pačią komandą, prieš kurią mes šiandien žaidėm, atrodėm labai prastai. Tą prastumą galim paaiškint tuo, kad mūsų komanda kartu nesitreniruoja. Daug žaidėjų pagrinde žaidžia ir žaidžia ne už vieną komandą. Todėl laiko treniruotėms stinga. Atėję į rungtynes, mes sumodeliuojam tą, ką aptarėm treniruotėse tik antram, trečiam ar net ketvirtam kėliniuose. Tai yra mėgėjų lyga ir tai yra mėgėjų komanda, todėl treniruotės yra prabanga. Džiugu, kad tokie tyrnyrai vyksta. Malonu, kad tas lygis mėgėjų lygoje yra toks aukštas. Matome greitas atakas, tolimus metimus, taktinius derinius visų be išimties komandų. Aš manau, kad mėgėjų krepšinis yra pagrindas Lietuvos krepšinio piramidėje. Gal tai kartais nėra taip pastebima ar matoma, bet mėgėjų krepšinis manau yra vienas iš pagrindų."

Ar tai tramplynas jauniems žaidėjams į aukštenį lygį?

"Aš tuo neabejoju. Mūsų komandoje žaidėjai yra maždaug 17 metų ir viskas jiems dar prieš akis. Jie gali dar tikrai gerai pasirodyti ir ateityje už kelių metų galbūt mes juos pamatysim kitam lygyje. Ne tik iš mūsų komandos. Yra daug jaunų talentingų žaidėjų. Tokie žmonės, kurie imasi organizuoti, remti mėgėjiška krepšinį be jokio atlygio yra tikrai verti pagarbos. Dalyvavimas tokiuose turnyruose kainuoja nemažas lėšas ir aš pasinaudodamas proga norėčiau padėkoti visiems verslo žmonėms, kurie nesiekdami jokios finansinės naudos, turi tiek entuziazmo, kad investuoja į tai pinigus, nelaukdami jokios naudos tik iš meilės krepšiniui. Tokių žmonių yra tikrai daug. Ir aš manau tai yra labai svarbi detalė visam bendram krepšinio kontekste."

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo "Hidraulinių Sistemų & Kompiuteros" atakų organizatorius Giedrius Katliorius (21 tšk., 9 rez. per., 8 išpr. pr., 30 naud. b.). Jam puikiai talkino T.Vasiliauskas (18 tšk.), R.Trepočka (13 tšk., 14 atk. k.), J.Rajackas (9 tšk., 2 bl.), S.Klimkevičius (9 tšk., 3 per. k.) ir M.Markevičius (8 tšk., 8 atk. k.).

"Sporto Manijos & Vailendo" gretose pasižymėjo E.Kaluginas (28 tšk., 6 atk. k., 5 rez. per., 6 per. k., 8 išpr. pr., 34 naud. b.), P.Grigaitis (12 tšk., 8 atk. k.), A.Šavėla (11 tšk., 6 atk. k., 4 rez. per.) ir R.Adžgauskas (11 tšk.).

Paskutiniai komentarai (2 iš 2)

Anonimas2011 lapkričio 27 d., 11:55 val.

Valio saunuoliai hidrulines sistemos. Sakiau kad laimesit finala ir mum maziau nostalgijos kd gavom astunfinalyje pries cempionus :)

Anonimas2011 lapkričio 21 d., 08:51 val.

Ou jeee :)

"Radijas Tau & Detagama" nušlavė "Hidraulines Sistemas & Kompiuterą" (2011 spalio 01 d., šeštadienis, 19:18 val.)SK "Dainava" rungtynių pabaigoje palaužė "Hidraulines Sistemas & Kompiuterą" (2011 spalio 09 d., sekmadienis, 22:17 val.)Po atkaklios kovos pergalę šventė "Hidraulinės Sistemos & Kompiutera" (2011 lapkričio 02 d., trečiadienis, 23:25 val.)Sėkminga antroji rungtynių pusė atvėrė "Sporto Manija & Vailendas" ekipai duris į pergalę (2011 lapkričio 11 d., penktadienis, 23:01 val.)"Sporto manija&Vailendas" tik paskutiniame kėlinuke sugebėjo palaužti "Kamesta&Freolitus" ekipą (2011 spalio 07 d., penktadienis, 22:58 val.)"Banga" nesunkiai įveikė "Sporto maniją & Vailendą" (2011 rugsėjo 29 d., ketvirtadienis, 23:25 val.)"Sporto manija & Vailendas" nušlavė savo varžovus (2011 spalio 01 d., šeštadienis, 20:53 val.)"Hidraulinės Sistemos & Kompiutera" vos neprisižaidė su JKK "Fortūna" (2011 spalio 16 d., sekmadienis, 22:55 val.)"Hidraulinės Sistemos & Kompiutera" gynybos gniaužtuose sukaustė KK "Šernus" (2011 rugsėjo 28 d., trečiadienis, 22:15 val.)Fantastškas Arūno Eitučio tritaškis paskutinę sekundę atvėrė "Hidraulinėms Sistemoms & Kompiuterai" duris į "Kauno Mero Mažosios taurės 2011" finalą (2011 lapkričio 16 d., trečiadienis, 22:32 val.)