Hidraulinės sistemos vs Kauno aerouostas (54:63)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2015 spalio 21 d., Trečiadienis, 19:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Bronzinio mūšio atomazgoje „Kauno Aerouostas“ tolimais šūviais nužudė „Hidraulines Sistemas“

2015 spalio 21 d., Trečiadienis, 22:43 val., peržiūros: 1115

Spalio 21-ąją dieną, trečiadienį, A.Sabonio krepšinio centre finišavo „Kauno Mero Mažoji taurės 2015“ pagrindinis turnyras. Dvikovoje dėl trečiosios vietos ginklus surėmė pusfinaliuose nuskriaustos „Hidraulinių Sistemų“ ir „Kauno Aerouosto“ ekipos.

Rungtynių starte komandos gana vangiai rinkosi taškus ir rezultatyvumo kreivė kilo lėtai. Pirmoje ketvirčio pusėje šiek tiek geriau sekėsi D.Budgino kariaunai, kuri sugebėjo surinkti 6 taškus be atsako ir tokiu būdu atsiplėšė nuo varžovų 5 taškais (3:8). Visgi labiau nutoti „Hidraulinės Sistemos“ neleido ir nors antroje ketvirčio pusėje sėkmingos atakos taip pat nebuvo dažnas reiškinys, bet atstumas tarp komandų dar labiau neišaugo, o po V.Šalčiaus dvitaškio „Kauno Aeroustui“ beliko 2 taškų persvara (8:10). Ketvirčio tiesiojoje „Kauno Aerouostas“ susigrąžino 4 taškų pranašumą ir laimėjo pirmąsias 10 minučių rezultatu 10:14.

Antrojo kėlinio pirmosiomis sekundėmis du sėkmingi T.Vasiliausko reidai iš eilės atstatė pusiausvyrą (14:14), o netrukus T.Gudaitis nusvėrė dvikovos svarstykles „Hidraulinių Sistemų“ pusėn (16:15). A.Makūno bei D.Bakano išpuoliai į priekį vėl išvedė „Kauno Aerouostą“ (16:20), tačiau į tai V.Kirilovo auklėtiniai atsakė dviem taikliais tritaškiais (22:20), o po L.Čekavičiaus dvitaškio viskas apsivertė aukštyn kojomis (24:20). Tiesa tuo „Kauno Aerouosto“ bėdos nesibaigė ir įsismaginę varžovai antroje kėlinio pusėje skėlė dar vieną antausį. T.Vainoris bei L.Čekavičius iniciavo spurtą 7:0, po kurio, likus žaisti beveik 3 minutes, skirtumas tarp komandų priartėjo prie dviženklės ribos (31:22). Vis dėlto paskutinėmis pirmosios susitikimo pusės minutėmis „Kauno Aerouostas“ prabudo, gerokai aptirpdė turėtą deficitą ir įpusėjus mačui paliko priešininkams 3 taškų persvarą – 32:29.

Po didžiosios pertraukos „Hidraulinių Sistemų“ atotrūkis padidėjo iki 5 taškų (34:29), bet tuomet „Kauno Aerouostas“ surengė spurtą 0:6 ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (34:35). Vis dėlto dar pirmoje ketvirčio pusėje „Hidraulinės Sistemos“ smogė atsaką į varžovų spurtą, surinko 7 taškus iš eilės ir atitrūko 6 taškų pranašumu (43:37). „Hidraulinių Sistemų“ nelaimei, antroje kėlinio pusėje skirtumas vėl ėmė tirpti, kol G.Jevstignejevo dvitaškis dar kartą atstatė pusiausvyrą (43:43). Visi trys taiklūs T.Vasiliausko baudų metimai sugrąžino V.Kirilovo vadovaujamai komandai 3 taškų persvarą (46:43), tačiau paskutinis žodis trečiajame kėlinyje priklausė A.Gedminui ir po šio snaiperio tolimo šūvio vėl stojo lygybė. Po trijų ketvirčių rezultatas buvo 46:46.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje įtampa po truputį augo ir komandos gana sunkiai sekėsi rinktis taškus. Pirmasis taiklus metima tinklelį skrodė sužaidus 2 minutes, o ir vėliau netikslių metimų kur kas daugiau nei taiklių. Likus žaisti 6,5 minutės, išsijudinę „Kauno Aerouosto“ krepšininkai atsiplėšė į priekį 5 taškais (48:53), bet „Hidraulinės Sistemos“ varžovų paleisti ir po L.Čekavičiaus dvitaškio prisikasė iki 2 taškų (52:54). Prasidėjus priešpaskutinei rungtynių minutei, D.Budgino armija užkūrė varžovams tikrą pirtį. Tritaškį smeigė A.Makūnas (52:57), o jau sekančios atakos metu tokios pat vertė metimą realizavo ir P.Valentukonis ir „Hidraulinės Sistemos“ atsidūrė nokdaune (52:60). T.Vasiliausko dvitaškis pristabdė išeinančią iš salės intrigą (54:60), tačiau galutinį tašką padėjo A.Gedminas, kuris smeigė dar vieną tritaškį nepaisant varžovo pražangos ir įtvirtino „Kauno Aerouosto“ pergalę rezultatu 54:63.

Donatas Budginas („Kauno Aerouostas“):

Šiandien buvo sunki kova iki paskutinių sekundžių, bet lemiamu momentu apipylėte varžovus tritaškiais. Kodėl viskas sprendėsi tik rungtynių pabaigoje?

„Mūsų atsarginių žaidėjų suolelis šiandien buvo labai trumpas. Žaidėme galima sakyti šešiese visas rungtynes ir tai manau irgi šiek tiek įtakojo įvykius. Pabaigoje prabilo mūsų snaiperiai pagaliau. Ilgą laiko tarpą krepšys vis išspjaudavo mūsų metimus, bet pabaigoje svarbiausi metimai įkrito. Galbūt ir varžovai pavargo, ypač jų lyderiai. Tai manau irgi įtakojo mūsų pergalę.“

Ar trečioji vieta šiame turnyre yra dėsninga?

„Norėjom daugiau, bet yra kaip yra.“

Vitalijus Kirilovas („Hidraulinės Sistemos“):

Atrajame kėlinyje atitrūkę, didžiąją dalį rungtynių laikėtės priekyje. Vėliau žaidimas išsilygino ir vyko apylygė kova. Ko vis dėlto pritrūko lemiamais momentais?

„Paskutiniame ketvirtyje sakyčiau, kad pritrūko komandinės dvasios. Buvo kelių minučių atkarpa, kuomet žaidėjai žaidė pavieniui. Atsivarydavo kamuolį ir mesdavo į krepšį. Nebuvo jokio kamuolio įžaidimo, tiesiog jis stovėjo. Kelios greitos varžovų atakos ir pora žudančių tritaškių sunaikino intrigą. Turėjom pakankamai stiprią vidinę motyvaciją laimėti beveik visas rungtynes, tačiau nesugebėjom jos išlaikyti ir pabaigoje palūžom. Pabaiga „nepaėjo“ visiškai.“

Ar ketvirtoji vieta yra tai, ko Jūs buvote verti šiame turnyre?

„Tas žodis „verti“ yra labai slidus. Šiandien laimėjo stipresni, o kas ko vertas – aiškinsimės ateityje.“

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju tapo G.Jevstignejevas (14 tšk., 19 atk. k., 3 bl., 35 naud. b.). Jam puikiai talkino A.Makūnas (16 tšk., 9 atk. k., 5 rez. p., 6 išpr. pr.), A.Gedminas (15 tšk., 6 rez. p., 7 išpr. pr.), L.Vėlavičius (8 tšk., 6 atk. k.), P.Valentukonis (7 tšk., 8 atk. k.) ir D.Bakanas (3 tšk.).

„Hidraulinių Sistemų“ komandoje išsiskyrė T.Vasiliauskas (17 tšk., 6 atk. k., 7 išpr. pr.), L.Čekavičius (12 tšk.), T.Vainoris (11 tšk., 10 atk. k.), T.Gudaitis (4 tšk., 8 atk. k.), I.Krukonis (3 tšk.) ir S.Klimkevičius (3 tšk.).

„Kauno Aerouostas“ po didžiosios pertraukos neutralizavo „Vieningą Kauną“ (2015 spalio 12 d., pirmadienis, 22:29 val.)Ketvirtfinalio trileryje Fortūna šypsojosi „Hidraulinėms Sistemoms“ (2015 spalio 13 d., antradienis, 22:55 val.)Statistą pravirkdžiusiose rungtynėse „Kauno Aeorouostas“ palaužė „Kauno SRC“ pasipriešinimą (įkelta beveik visų rungtynių statistika) (2015 rugsėjo 22 d., antradienis, 22:31 val.)Sezono atidarymo rungtynėse „Hidraulinės sistemos“ nesunkiai įveikė „Green Death“ (2015 rugsėjo 18 d., penktadienis, 21:27 val.)„Senukai“ parodė aštrius dantis, bet paskutiniame kėlinyje nesuspėjo paskui „Hidraulines Sistemas“ (2015 spalio 09 d., penktadienis, 22:39 val.)Atkaklioje kovoje stipresni buvo „Kauno aerouosto“ krepšininkai (2015 rugsėjo 27 d., sekmadienis, 19:08 val.)Po atkaklios ir emocingos kovos finalą pasiekė „Sporto manija ‒ 2“ (2015 spalio 16 d., penktadienis, 23:06 val.)BC „Sporto Fėja & Detagama“ paskutiniame kėlinyje išsigrynino kelialapį į finalą (2015 spalio 16 d., penktadienis, 22:53 val.)Kovingai rungtyniavęs KK „Kauno Partizanas“ gerokai patampė nervus „Kauno Aerouostui“ (2015 spalio 05 d., pirmadienis, 22:34 val.)„Hidraulinės Sistemos“ nesunkiai susidorojo su „Laipsniais“ (2015 spalio 02 d., penktadienis, 22:31 val.)