„Atletas“ ‒ LSU vs Omega – United (78:75)Kauno mero Didžioji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 rugsėjo 29 d., Antradienis, 18:30 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

„LSU ‒ Atletas“ po banguotos kovos įveikė „Omegą ‒ United“

2015 rugsėjo 29 d., Antradienis, 20:52 val., peržiūros: 869

Rugsėjo 29-ąją dieną, antradienį, LSU salėje įvyko „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ mūšis tarp namuose žaidusių „LSU – Atleto“ krepšininkų ir svečių teisėmis atvykusios „Omegos – United“ komandos.

Rungtynių pradžioje į priekį veržėsi „LSU – Atletas“ ir kurį laiką laikėsi pirmaujančiųjų vaidmenyje. Sužaidus 2 minutes, L.Eglinsko kariauna pirmavo rezultatu 6:2, tačiau vėliau aikštės šeimininkų puolimas ėmė buksuoti. Tuo netruko pasinaudoti „Omega – United“ ir, praėjus 2,5 minutės, L.Lukošenkino taiklus metimas nusvėrė dvikovos svarstykles svečių pusėn (6:7), o netrukus R.Urkio armija ėmė dar labiau tvirtinti pozicijas. „LSU – Atleto“ puolimas net 5 minutes buvo bevaisis ir už tai teko brangiai sumokėti. „Omega – United“ šią varžovų pauzę išnaudojo pakankamai turiningai, spurtavo 0:13 ir G.Būdos dvitaškis išvedė svečių ekipą į priekį 9 taškais (6:15). Tiesa, kėlinio tiesiojoje „LSU – Atletas“ prabudo ir ėmė sparčiai mažinti nuostolius, kol likus žaisti 31 sekundę, M.Žaunieriūnas persvėrė rezultatą savo komandos naudai (18:17), o tašką paskutinėmis sekundėmis nuo baudų metimo linijos padėjo T.Miškinis ir padidino aikštelės šeimininkų atotrūkį iki 3 taškų. Paskutinių 3 minučių atkarpą rezultatu 14:2 laimėję „LSU – Atleto“ krepšininkai, po pirmųjų 10 minučių pirmavo rezultatu 20:17.

Praradę iniciatyvą, „Omegos – United“ žaidėjai nerado savojo žaidimo ir antrojo ketvirčio pradžioje. Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje R.Urkio vadovaujama komanda pelnė tik sužaidus beveik 4 minutes, o per tą laiką varžovai smeigė porą tritaškių, pridėjo tiek pat dvitaškių ir laimėta atkarpa 10:0, padėjo „LSU – Atletui“ nutolti 13 taškų skirtumu (30:17). Nors vėliau „Omega – United“ išsijudino, tačiau neutralizuoti priešininkų šiai ekipai nepavyko ir kelias minutes dviženklis pranašumas išliko aikštelės šeimininkų pusėje. Tiesa, prasidėjus priešpaskutinei pirmosios rungtynių pusės minutei, skirtumas ištirpo iki vienženklio (36:27), o netrukus L.Lukošenkinas braukė nuostolius iki 6 taškų (36:30). Vis dėlto, per likusią minutę „LSU – Atletas“ susigrąžino porą taškelių ir įpusėjus mačui komandas skyrė 8 taškai – 40:32.

Po didžiosios pertraukos „Omega – United“ surinko 4 taškus ir pjovė deficitą perpus (40:36). Nors kurį laiką „LSU – Atletas“ išlaikė persvarą savo pusėje, tačiau ilgainiui iniciatyvą perėmė vis aštriau rungtyniaujantys svečiai. Kėlinio viduryje E.Dainio ir G.Jevstignejevo tandemas grąžino pusiausvyrą (45:45), o vėliau tas pats duetas pratęsė laimėtą atkarpą iki 0:7 ir 4 taškų pranašumas atsidūrė „Omegos – United“ rankose (45:49). Visgi, po šio akibrokšto aikštės šeimininkai prabudo, atsakė 9 „sausais“ taškais ir apvertė viską aukštyn kojomis (54:49). Paskutinėmis ketvirčio minutėmis „Omega – United“ lipo varžovams ant kulnų ir laikėsi labai arti, bet paskutinėmis sekundėmis „LSU – Atleto“ snaiperiai įsūdė porą tritaškių, kurie leido L.Eglinsko auklėtiniams laimėti tris kėlinius 9 taškų skirtumu – 62:53.

Ketvirtojo kėlinio starte „LSU – Atleto“ snaiperiai tęsė priešininkų krepšio bombardavimą ir smeigė dar du tolimus metimus be atsako, po kurių atstumas tarp ekipų šoktelėjo iki 15 taškų (68:53), o po E.Dainio techninės pražangos, aikštės šeimininkai įgijo didžiausią persvarą šiame susitikime (71:55). Nebeturintys kur trauktis „Omegos – United“ krepšininkai, ėmė rungtyniauti kur kas aštriau, ėmė gintis zona ir tai davė vaisių. Nors prie baudų metimų linijos svečiai neblizgėjo ir paleido vėjais kelias progas, tačiau vistiek po truputį artėjo. Antroje ketvirčio pusėje O.Brazdžionis išjudino savo komandos puolimą dviem sėkmingomis atakomis, o vėliau jo komandos draugai pratęsė laimėtą atkarpą iki 0:8 ir „LSU – Atletui“ beliko 4 taškų persvara. Po T.Miškinio dvitaškio, aikštės šeimininkai susigrąžino 6 taškų pranašumą (76:70), tačiau „Omega – United“ nesudėjo ginklų. Dvitaškį pataikęs T.Žioba, grąžino 4 taškų skirtumą (76:72) ir nors vėliau stojo tyla, kuri artino „LSU – Atletą“ prie pergalės, tačiau likus žaisti 7 sekundes, intrigą sugrąžino E.Dainys. Šis patyręs krepšininkas išprovokavo pražangą medamas iš trijų taškų zonos ir be klaidų realizavo visus baudų metimus, tokiu būdu braukdamas skirtumą iki minimumo (76:75) Greita pražanga sustabdytas M.Žaunieriūnas, atsakė abiem taikliais baudų metimais, o lemiamas „Omegos – United“ metimas skriejo pro šalį ir sunkią pergalę rezultatu 78:75 išvargo „LSU – Atletas“.

Laimonas Eglinskas („LSU – Atletas“):

Šiandien buvo gerų atkarpų tiek vienai, tiek kitai komandai. Kas padėjo išlaikyti pranašumą savo pusėje, nors pabaigoje ir svilo padai?

„Kažkiek galbūt padėjo ir sėkmė. Nelabai pavyko šiandien išlaikyti iniciatyvos savo rankose. Atrodo jau pabėgam į priekį, susikraunam dviženklę persvarą, o paskui atsipalaiduojam, praleidžiam kelias atakas gynyboje ir varžovai sumažina skirtumą.“

Ar esate patenkintas savo komandos žaidimu?

„Šiandien sunku spręsti. Neturėjom kelių žaidėjų iš priekinės linijos, kurie yra traumuoti ar apsirgę. Tai aišku nėra pasiteisinimas. Mes turime įdėti daugiau darbo gynyboje. Būna rungtynėse akimirkų, kai vienas žaidėjas užmiega ir liekam gintis keturiese prieš penkis. Jeigu norim gerai sužaisti, tai visi penki aikštėje esantys žaidėjai turi įdėti darbo.“

Rolandas Urkis („Omega – United“):

Šiandien matėme ganėtinai permainingą kovą. Tai varžovai bėgdavo į priekį, tai Jūs, tačiau Jūsų komanda šiandien dažniau turėjo vytis varžovus. Pabaigoje buvo likęs vos taškelis, tačiau kažko pritrūko? Ko? Ar laiko, ar sėkmės, ar viską tiesiog reikėjo spręsti anksčiau?

„Viską tiesiog reikėjo spręsti anksčiau. Sprendėm, darėm, bet nepavyko. Bandėm įvairias gynybos sistemas ir viena iš jų mums pasiteisino. Varžovai šiek tiek pasimetė prieš zoninę gynybą, o mes užpuolėm ir atkūrėm intrigą, tačiau pritrūkom laiko. Reikėjo viską anksčiau daryti, bet pritrūkom laiko. Šiandien padarėm labai daug klaidų (26), o per tas mūsų klaidas ir nepataikytus metimus, varžovai greitai susikrovė persvarą. Paskui tą persvarą atžaidinėti mums buvo labai sunku.“

„LSU – Atleto“ pergalės kalviais buvo M.Žaunieriūnas (24 tšk., 7 per. k.), J.Nausėdas (18 tšk., 10 atk. k.), T.Miškinis (17 tšk., 11 atk. k.), A.Globys (7 tšk.), Ž.Jocys (7 tšk., 2 bl.) ir M.Beržanskas (5 tšk.).

„Omegos – United“ gretose išsiskyrė E.Dainys (23 tšk., 8 rez. p., 5 per. k., 9 išpr. pr., 31 naud. b.), T.Žioba (14 tšk., 11 atk. k., 5 per. k.), L.Lukošenkinas (8 tšk.), G.Būda (8 tšk.), G.Jevstignejevas (7 tšk.), O.Brazdžionis (6 tšk.) ir A.Gedminas (5 tšk.).

„Kauno Mero Didžiojoje taurėje 2015“ „LSU – Atletas“ pasiekė antrąją pergalę iš tiek pat galimų (2-0). „Omegos – United“ sąskaitoje viena pergalė bei pralaimėjimas (1-1).

„LSU ‒ Atletas“ be nesėkmių baigė pogrupio varžybas (2015 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 22:03 val.)Permainingame „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ atidarymo mūšyje triumfavo „Omega ‒ United“ (2015 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 23:23 val.)Prastai startavęs „LSU ‒ Atletas“ atsitiesė ir sutriuškino jaunuosius „A.Sabonio KC“ krepšininkus (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 19:24 val.)Dvikovoje iki paskutinių sekundžių „Omega ‒ United“ atsilaikė prieš „A.Sabonio KC“ (2015 spalio 01 d., ketvirtadienis, 23:01 val.)„Atletas ‒ LSU“ tvirtu žingsniu žengė į „Kauno Mero Didžiosios taurės 2015“ olimpą (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 23:17 val.)