Baubilas vs KAMS (74:68)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 balandžio 07 d., Antradienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

„Baubilas“ smogė atsaką „KAMS“ ir išlygino serijos rezultatą

2015 balandžio 07 d., Antradienis, 23:46 val., peržiūros: 1090

Balandžio 7-ąją dieną, antradienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko antrosios „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiosios taurės ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusio „Baubilo“ ir svečių rolėje buvusių „KAMS“ krepšininkų. Pirmąją tarpusavio akistata pakankamai įtikinamai rezultatu 67:84 laimėjo „KAMS“.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis komandos neketino nusileisti viena kitai ir vyko pakankamai atkakli kova. Pirmieji atitrūko „Baubilo“ krepšininkai, kurie spurtavo 7:0 ir įgijo 5 taškų persvarą (9:4). J.Pavlavičiaus bei L.Alionio taiklūs metimai ketvirčio viduryje grąžino pusiausvyrą (9:9), tačiau antroje kėlinio pusėje į priekį vėl truktelėjo „Baubilas“. 6 taškai be atsako leido aikštelės šeimininkams atsiplėšti į priekį rezultatu 17:11 ir įsitvirtinti jame iki pat kėlinio pabaigos. Visgi, tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms, tritaškį įsūdęs K.Čepukas pjovė „KAMS“ deficitą perpus ir po pirmųjų 10 minučių ekipas skyrė 3 taškai – 21:18.

Antrojo kėlinio pradžioje „Baubilas“ toliau išliko priekyje, tačiau „KAMS“ neatsiliko ir alsavo varžovams į nugarą. Po R.Švagždžio bei V.Mačio sėkmingų išpuolių aikštės šeimininkai nutolo 7 taškais (31:24), bet tuomet išaušo „KAMS“ valanda. Svečių ekipa atsakė laimėta atkarpa 0:7 ir grąžino pusiausvyrą (31:31), tačiau įsiveržti į priekį „Baubilas“ neleido, nepaisant to, jog antroje kėlinio pusėje dvi technines pražangas užsidirbęs ir pasiutligės simptomus demonstravęs „Baubilo“ strategas buvo išprašytas iš aikštės. Paskutinėmis minutėmis vykusi lygi kova privedė prie to, kad įpusėjus mačui pranašumu negalėjo pasigirti nė viena komanda – 37:37.

Po didžiosios pertraukos „KAMS“ Shaquille O’Neal J.Pavlavičius pagaliau persvėrė rezultatą savo ekipos naudai (37:39), bet pranašumu savo pusėje svečiai džiaugėsi trumpai. R.Švagždžio bei M.Čipo tandemas surinko 5 taškus iš eilės ir „Baubilas“ atitrūko 4 taškais (46:42). Antroje kėlinio pusėje komandos panašiu tempu rinkosi taškus, tačiau priekyje laikėsi toliau aikštės šeimininkai ir „KAMS“ buvo priversti vytis varžovus. Kėlinio finiše T.Juknevičiaus ir H.Butkaus rezultatyvios atakos leido svečiams išlyginti rezultatą (53:53), bet paskutinį žodį trečiajame ketvirtyje tarė M.Čipas, kuris smeigė tritaškį ir leido „Baubilui“ prieš lemiamą dvikovos dalį pirmauti rezultatu 56:53.

Ketvirtojo kėlinio starte „Baubilas“ sutvirtino pozicijas ir įgijo 6 taškų persvarą (59:53). Pirmoje kėlinio pusėje tai didžiausias aikštės šeimininkų pranašumas, kadangi netrukus prabilo ir „KAMS“ krepšininkai. Įpusėjus kėliniui „Baubilas“ padidino atotrūkį iki 7 taškų (65:58), bet tuomet svečiai atakė 5/6 baudų metimais ir pjovė nuostolius iki 2 taškų (65:63). Vis dėlto tuomet apie save vėl priminė R.Švagždys, kuris pataikė iš toli, o po M.Čipo baudos metimo, „Baubilas“ susigrąžino 6 taškų persvarą (69:63). Rungtynių pabaigoje „KAMS“ dar mėgino gelbėtis, tačiau priešingoj barikadų pusėje sėkmingomis atakomis atsakė M.Čipas ir neleido skirtumui pavojingai ištirpti iki pat finalinio švilpuko. Galutinis rungtynių rezultatas 74:68.

Rokas Kabašinskas („Baubilas“):

Saldus revanšas. Kas leido jį pasiekti?

„Vienintelis skirtumas tarp pirmų rungtynių ir šių buvo tas, kad šiandien šimtą kartų labiau norėjom laimėti. Tiesiog visi daugiau bėgo, daugiau kovojo, daugiau keitėmės, stengėmės. Džiaugiuosi, kad laimėjom ir viską nukėlėm lemiamoms rungtynėms.“

Justinas Pavlavičius („KAMS“):

Pirmas rungtynes užtikrintai laimėjot, o šiandien jau buvo sunkiau ir varžovai išlygino serijos rezultatą. Kodėl?

„Trūko nusiteikimo. Atėjom atsipalaidavę ir todėl nepataikėm savo metimų, kuriuos turėjom pataikyti. Tuo tarpu varžovai labai gerai atakavo krepšį ir pataikė praktiškai viską, ką metė. Skirtumas yra. Šį kartą jie pataikė, o mes nepataikėm. Tai ir buvo viena didžiųjų priežasčių, kodėl jie laimėjo. Dar kartą pasikartosiu – šiandien trūko nusiteikimo. Be to noriu pasveikint varžovus, kurie šiandien žaidė kur kas geriau, nei aną kartą.“

Rytoj išsiaiškinsit?

„Taip, rytoj pažiūrėsim kas bus.“

„Baubilo“ komandoje pirmaisiais smuikais griežė R.Švagždys (27 tšk., 8 atk. k., 7 rez. p., 14 išpr. pr., 41 naud. b.), M.Čipas (21 tšk., 6 atk. k.), V.Mačys (10 tšk., 6 atk. k.), E.Jašinskas (6 tšk.), R.Babilevas (5 tšk., 6 atk. k.), T.Vaišvila (3 tšk.) ir D.Juknevičius (2 tšk., 6 atk. k., 2 bl.).

„KAMS“ gretose pasižymėjo J.Pavlavičius (26 tšk., 20 atk. k., 8 išpr. pr., 41 naud. b.), L.Alionis (22 tšk., 6 atk. k.), H.Butkus (10 tšk., 6 atk. k., 6 išpr. pr.), K.Čepukas (8 tšk.) ir T.Juknevičius (2 tšk., 7 atk. k.).

Lemiamos serijos rungtynės vyks jau rytoj, balandžio 8-ąją dieną, 20:45 val., Kauno mechanikos mokykloje.

„Baubilas“ pasiekė nesunkią pergalę (2015 sausio 19 d., pirmadienis, 22:22 val.)„Baubilas“ be vargo įveikė „ACME“ (2014 lapkričio 09 d., sekmadienis, 22:27 val.)„Baubilas“ be didesnio vargo įveikė „Kauno grūdų“ ekipą. (2014 gruodžio 15 d., pirmadienis, 23:16 val.)„Celsis“ nesunkiai įveikė „KAMS“ ekipą. (2014 spalio 22 d., trečiadienis, 23:21 val.)„Baubilas“ įveikė „Vilmistą“ (2015 sausio 04 d., sekmadienis, 22:18 val.)„Kauno grūdai“ nesunkiai įveikė „KAMS“ ekipą. (2014 gruodžio 10 d., trečiadienis, 22:57 val.)„Baubilas“ be didesnio vargo įveikė „Best 4 You“ (2014 gruodžio 05 d., penktadienis, 00:15 val.)„Baubilas“ paskutinėmis rungtynių sekundėmis įveikė „Rapalą“ (2015 kovo 23 d., pirmadienis, 22:26 val.)„Restauratoriai & Hausa“ 1 tašku nusileido „KAMS“ ekipai (2014 gruodžio 01 d., pirmadienis, 06:39 val.)Visas rungtynes pirmavęs „Baubilas“ antrą etapą pradėjo pergale (2014 gruodžio 10 d., trečiadienis, 00:24 val.)