Detas ‒ Hoptrans & BRGroup vs Baubilas (75:85)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 rugsėjo 21 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras, Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Baubilas“ po atostogų sugrįžo pergalingai

2015 rugsėjo 21 d., Pirmadienis, 22:47 val., peržiūros: 1129

Rugsėjo 21-ąją dieną, pirmadienį, A.Sabonio krepšinio centre, įvyko „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ D pogrupio mūšis tarp dar dviejų komandų, kurios pirmą kartą oficialiose varžybose sugrįžo į aikštę po vasaros pertraukos – aikštelės šeimininkų statusą turėjusių „Detas – Hoptrans & BRGroup“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Baubilo“ ekipos.

Susitikimo pradžia klostėsi ganėtinai atkakliai ir didžiąją dalį pirmojo kėlinio laiko vyko įtempta kova. 9 minutes nė vienai ekipai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros ir rezultato skirtumas nebuvo išaugęs iki tokio, kurio nebūtų galima panakinti vienu taikliu metimu. Vis dėlto pranašumą savo pusėje ne kartą turėjo tiek „Detas – Hoptrans & BRGroup“, tiek „Baubilas“ ir tai šiam ketvirčiui pridėjo dar šiek tiek aštrių prieskonių. Tiesa kėlinio finiše svečiai kilo į šturmą ir per paskutines 2 minutes sutvirtino savo pozicijas. Per šį laiko tarpą „Baubilas“ neleido varžovams pelnyti taškų, o patys finišavo galinga atkarpa 0:12, kuri leido minėtai ekipa laimėti pirmąją dvikovos dalį rezultatu 18:27.

Antrojo kėlinio starte pirmieji prabilo „Detas – Hoptrans & BRGroup“ krepšininkai ir sušvelnino nuostolius (20:27), bet tuomet savo žodį vėl tarė svečiai. „Baubilas“ atsakė dviem taikliais metimais ir po D.Kvitkos tolimo šūvio, atstumas tarp ekipų išaugo iki 13 taškų (20:33). Po kurio laiko D.Juknevičiaus dvitaškis sukrovė „Baubilui“ didžiausią iki šiol turėtą 14 taškų persvarą (24:38), tačiau aikštelės šeimininkai antroje kėlinio pusėje ėmė tirpdyti deficitą. „Detas – Hoptrans & BRGroup“ puolimą išjudino G.Kazlausko bei D.Balčiūno taiklūs metimai, po kurių skirtumas tapo vienženklis (28:37), o netrukus dar 4 taškus be atsako pridėjo M.Karpičius ir užbaigė savo komandos spurtą 9:0, kuris paliko varžovams 4 taškų atsargą (32:37). Visgi „Baubilas“ arčiau priešininkų neprisileido ir antrojo kėlinio tiesiojoje vėl paspartino žingsnį. Sėkmingai baigta pirmojo rungtynių pusė leido svečių komandai susigrąžinti dviženklį pranašumą ir įpusėjus mačui pirmauti rezultatu 34:45.

Po didžiosios pertraukos „Detas – Hoptrans & BRGroup“ ištirpdė atsilikimą iki vienženklio (38:45), bet vėliau „Baubilas“ atrado būdų atsakyti varžovams taškais ir apylygė kova leido svečiams toliau išlikti priekyje kelių tikslių metimų atstumu. Tiesa V.Dailidės kariauna degė noru pakreipti viską sau naudinga linkme ir kėlinio viduryje ėmė alsuoti oponentams į nugarą. Likus žaisti beveik 4 minutes, P.Žukaitis pjovė nuostolius iki 2 taškų (50:52), o jau sekančios atakos metu M.Karpičiaus tolima šūvis paliko „Baubilui“ minimalų pranašumą (53:54). M.Laukaičio tritaškis pastūmė „Baubilą“ į priekį (53:57), bet „Detas – Hoptrans & BRGroup“ toliau nenurimo ir, likus žaisti 2 minutes, G.Kazlauskas atstatė pusiausvyrą (57:57). Vis dėlto įsiveržti į priekį aikštės šeimininkams nepavyko, o kėlinio finiše „Baubilas“ sėkmingai užbaigė dvi atakas ir prieš lemiamą rungtynių dalį susigrąžino 4 taškų persvarą – 57:61.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis komandos rungtyniavo panašiu tempu ir apylygė kova leido „Baubilui“ išlaikyti trapų pranašumą savo rankose. Tiesa jau po poros minučių svečiai ėmėsi ryžtingų veiksmų ir ėmė kloti pergalės pamatus. 10 taškų be atsako įsūdę „Baubilo“ krepšininkai, dar pirmoje kėlinio pusėje dar kartą nutolo dviženkliu skirtumu (59:73) ir pateikė labai svarią paraišką pirmajam neprisvilusiam sezono blynui. Vis dėlto „Detas – Hoptrans & BRGroup“ neketino kelti baltų vėliavų ir po skaudaus antausio dar mėgino stotis. Tiesa spragos gynyboje neleido aikštės šeimininkams grąžinti intrigos ir, likus žaisti 4 minutes, ekipas skyrė 16 taškų (61:77) ir laikas išsigelbėjimui sparčiai tirpo . Nors „Detas – Hoptrans & BRGroup“ dvikovos pabaigoje gerokai apkarpė atsilikimą, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai, vistiek turėjo pripažinti „Baubilo“ pranašumą rezultatu 75:85.

Tomas Vaišvila („Baubilas“):

„Rungtynės buvo sunkios. Varžovai mums puikiai pažįstami, tad panašaus žaidimo ir tikėjomės. Gerai, kad pavyko pakankamai sėkmingai gintis nuo Martyno Karpičiaus tritaškių ir patiems užpulti. Tai manau ir buvo pergalės raktas.“

Virginijus Dailidė („Detas – Hoptrans & BRGroup“):

„Paprasčiausiai pavargom. Po vasaros dar neesam labai geros sportinės formos.“

Pagrindiniais pergalės kalviais buvo M.Laukaitis (23 tšk., 7 rez. p., 30 naud. b.), P.Balčiūnas (18 tšk., 6 atk. k.), V.Mačys (11 tšk., 7 atk. k., 2 bl.), D.Juknevičius (8 tšk., 8 atk. k., 2 bl.), T.Vaišvila (8 tšk., 7 atk. k.), D.Kvitka (7 tšk., 6 rez. p.) ir R.Švagždys (7 tšk.).

„Detas – Hoptrans & BRGroup“ gretose išsiskyrė M.Karpičius (33 tšk., 9 atk. k., 7 rez. p., 5 išpr. pr., 31 naud. b.), D.Balčiūnas (18 tšk.), P.Žukaitis (9 tšk., 14 atk. k., 4 per. k., 2 bl., 6 išpr. pr.), R.Kybartas (8 tšk., 7 atk. k.) ir G.Kazlauskas (5 tšk.).

„Baubilo“ septintukas nesunkiai įveikė „BK Centre“ (2015 rugsėjo 26 d., šeštadienis, 15:44 val.)BC „Sporto fėja“ & Detagama lengvai peršoko ketvirtfinalio barjerą (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 22:09 val.)„Kauno SRC“ išsaugojo pranašumą bei iškovojo kelialapį į finalą (2015 spalio 20 d., antradienis, 00:17 val.)Ketvirto kėlinio pradžioje atsiplėšę BC „BOOM“ krepšininkai pasiekė trečią pergalę iš eilės (2015 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 22:33 val.)„Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ pasipriešinimo sulaukė tik pirmame kėlinuke bei pasiekė pirmą pergalę (2015 spalio 05 d., pirmadienis, 23:19 val.)Pirmieji „Kauno Mero mažosios taurės 2015“ iššūkio taurės pusfinalį pasiekė „Detas Hoptrans & BRGroup“ (2015 spalio 12 d., pirmadienis, 23:02 val.)Po lengvo nokdauno atsitiesę BC „BOOM“ krepšininkai patiesė „Detas ‒ Hoptrans & BRGroup“ (2015 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 22:57 val.)Po atkaklios kovos, negausiomis pajėgomis susirinkusi LSK „Technoera“ iškovojo bronzą (2015 spalio 24 d., šeštadienis, 16:31 val.)