Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija vs Kauno Šv. Pranciškaus mokykla (79:89)„Basketnews.lt 2014“ taurė 10–12 klasės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 balandžio 10 d., Ketvirtadienis, 15:00 val. @ Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija, Vytauto g. 13, Lazdijai, LT-67122

Kauno Šv. Pranciškaus mokykla, puikiai sužaidusi pirmąjį kėlinį, nugalėjo Lazdijų M. Gustaičio gimnaziją.

2014 balandžio 10 d., Ketvirtadienis, 20:08 val., peržiūros: 1513

Balandžio 10'ąją dieną, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, įvyko "Basketnews.lt 2014" 10 – 12 klasių taurės varžybos, tarp Lazdijų M.Gustaičio gimnazijos (šeimininkai) ir Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos. Rezultatyviose, bei pilnose emocijų ir gražių epizodų varžybose, Kauno Šv. Pranciškaus mokiniai išsivežė pergalę iš lazdijų, dešimties taškų skirtumu (79 – 89)

Pirmasis rungtynių kėlinukas prasidėjo apylygiu komandų žaidimu, tačiau po kelių minučių svečiai parodė, jog šiandien jie čia nori diriguoti žaidimą. Pradėdami pataikyti didžiąją metimų dalį ir puikiai besigindami, svečiai laimėjo pirmąjį rungtynių kėlinuką (12 – 27)

Antrasis rungtynių kėlinukas, lyg ir gražino varžybas į ritmą, kur abi komandos žaidė tarsi lygi su lygia. Šis ketvirtis buvo tarsi dvvejų lyderių dvikova. Šeimininkų gretose Arminas Bučinskas pelnė 15 iš 22'ių komandos taškų, na o švečių gretose Justas Furmanavičius (kuris, beja buvo nesustabdomas visų rungtynių metu) pelnė 12 iš 17'os komandos taškų. Taigi šį kėlinuką šeimininkams laimėjus 5'ių taškų skirtumu, ilgosios pertraukos metu rezultatas buvo (34 – 44) švečių naudai.

Po ilgosios pertraukos, žaidimas dar labiau suaktyvėjo. Abi komandos pradėjo rengti greitas, tačiau palyginus rezultatyvias atakas. Abi komandos atakavo atitinkamai 55% (šeiminikai), ir 40% (svečiai) iš žaidimo. Šis kėlinukas buvo pats rezultatyviausias. Jis baigėsi lygiosiomis (27 – 27), ir po trijų kėlinių rezultatas buvo (61 – 71) svečių naudai.

Paskutinis rungtynių kėlinukas buvo gan permainingas, iš pradžių svečiai lyg ir sėkmingai saugojo savo turimą persvarą, tačiau antroje kėlinio pusėje, šeimininkai surengė šiokį tokį spurtą ir sugebėjo sumažinti skirtumą iki 3'ių taškų. Visgi gelbėti šeimininkų komandos ėmėsi jų lyderis, Justas Furmanavičius. Pamatęs laisvą koridorių link krepšio, prasiveržė ir atliko griausmingą dėjimą ant bandžiusio blokuoti varžovo. Turbūt tai ir davė komandai reikiamo užsidegimo, nes po to Šv. Pranciškaus mokykla susigražino turėtą dviženklį pranašumą, ir iškovojo pergalę dešimties taškų skirtumu (79 – 89)

Naudingiausi žaidėjai:

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija: Arminas Bučinskas – 34 tšk. (9 išpr. praž.), Dovydas Zdančius – 24 tšk., Aurimas Ditkevičius – 8 tšk.

Kauno Šv. Pranciškaus mokykla: Justas Furmanavičius – 36 tšk. (16 atk. kam., 8 rezult. perd., 12 išpr. praž.), Tomas Valatkevičius – 18 tšk. (7 rezult. perd.), Simas Sankauskas – 12 tšk. (12 atk. kam., 5 išpr. praž.)

Po rungtynių nugalėtojų komandos treneris teigė: Iš tikrūjų turėjom gan trumpą suolelį, nors galima sakyti jog labai ilgą turėjom, nes turėjom septynias merginas, bet jos šiandien atsivežė ne baltą aprangą, o tamsią, taigi negalėjom jų išleisti į aikštelę, na o šiaip tai pavargome, neturėjom ką pakeisti, ir pritrūko jėgų išlaikyti tą tempą iki galo. Dėl to mus ir buvo prisiviję, nes jie turėjo daug žaidėjų, galėjo kaitalioti. Paklaustas kokius tikslus kelia šiam turnyrui, treneris atsakė: Na čia niekas ir nežino, kaip dievulis duos. Stengsimės, o kurioje vietoje atsirasim, parodys laikas.

Lazdijų M.Gustaičio gimnazijos treneris paklaustas, ko gi, visgi pritrūko iki to paskutinio spurto ketvirtąjame kėlinyje, teigė: Matot, visą žaidimą grindėm tolimais metimais, nes mūsų komanda nėra aukšta, tai mes bandėm žaisti perimetre, na ir ketvirtam kėlinį pradėjom pataikyti ir rezultatas šiek tiek apsilygino. Bet gale jie nuo mūsų vėl pabėgo, nes vyrai tikrai fiziškai tvirti, ir pataiko ir turi be proto gerą centrą. Paklaustas kokius tikslus kelia šiam turnyrui, treneris atsakė: Na apskritai, tai tikslai pas mane yra toks dalykas, kad aš keliu tikslus vienom rungtynėm, nes reikia žaišti vienas rungtynes, o ne galvoti kas bus po 10 rungtynių, taigi mes žaidžiam šia diena.

Kauno „Šv. Pranciškaus“ mokykla palaužė svečius iš Lazdijų (2014 gegužės 13 d., antradienis, 19:13 val.)Vilkijos gimnazistai įveikė Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos moksleivius (2014 gegužės 09 d., penktadienis, 14:09 val.)Kauno Šv. Pranciškaus mokykla Žiežmariuose pasipriešinimo nesulaukė (2014 balandžio 09 d., trečiadienis, 19:43 val.)Į „Basketnews.lt“ mažosios taurės finalą po atkaklios rungtynių pabaigos kiek netikėtai žengė „Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija“ (2014 birželio 04 d., trečiadienis, 13:42 val.) Kauno „Šv. Pranciškaus mokyklos“ triumfas Mažąjame Basketnews.lt Didžiosios taurės turnyre (2014 birželio 16 d., pirmadienis, 14:25 val.)Net 53 Armino Bučinsko taškai atnešė Lazdijų „Motiejaus Gustaičio gimnazijai“ mažosios taurės aukso medalius (2014 birželio 06 d., penktadienis, 14:56 val.)„Basketnews.lt 2014“ taurės varžybose ‒ įtikinama Lazdijų „Motiejaus Gustaičio“ gimnazijos pergalė (2014 balandžio 14 d., pirmadienis, 16:50 val.)Birštono gimnazija toliau klumpa ‒ šį kartą lengvu grobiu tapo Šv. Pranciškaus mokyklai su J. Furmanavičiaus keturgubu dubliu priešakyje (2014 gegužės 07 d., trečiadienis, 17:03 val.)Grupės lyderių kovoje stipresni buvo Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos krepšininkai (2014 gegužės 05 d., pirmadienis, 15:55 val.)Žiežmarių gimnazija atsirevanšavo Kauno Šv. Pranciškaus mokyklai (2014 gegužės 02 d., penktadienis, 15:22 val.)