Nematyti vs Kulautuva (82:57)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 kovo 25 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Rungtynių pradžioje atitrūkę „Nematyti“ neleido „Kulautuvai“ pasvajoti apie pergalę

2015 kovo 25 d., Trečiadienis, 22:23 val., peržiūros: 941

Kovo 25-ąją dieną, trečiadienį, Kauno kolegijos salėje įvyko pasavario „Sportturas“ taurės B pogrupio akistata tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusio „Nematytų“ penketuko ir svečių rolėje buvusios „Kulautuvos“.

Rungtynių pradžioje abi komandos netylėjo ir rezgė rezultatyvias atakas. Po E.Mackevičiaus bei M.Vainiaus taiklių metimų „Kulautuva“ pirmavo rezultatu 4:7), tačiau tuomet žaidimo skonį pajuto „Nematyti“. Aikštelės šeimininkai ne tik buvo nesustabdomi puolime ir sparčiai rinkosi taškus, bet ir gynyboje sugebėjo nutildyti varžovus. 7 minučių atkarpą „Nematyti“ laimėjo įspūdingu rezultatu 24:4 ir nutolo 17 taškų skirtumu (28:11). Ketvirčio finiše „Kulautuva“ šiek tiek sušvelnino nuostolius ir po 10 minučių kovos ekipas skyrė 13 taškų – 28:15.

Antrasis kėlinys klostėsi permainingai. Pradžioje „Nematyti“ padidino atotrūkį iki 18 taškų (35:17), bet spurtu 0:6 atsakiusi „Kulautuva“ ketvirčio viduryje priartėjo iki 12 taškų (35:23). Tuomet savo žodį vėl tarė aikštėlės šeimininkai, kurie surinko 7 taškus iš eilės ir padidino turimą persvarą iki 19 taškų (42:23). Identiška atkarpa atsakę „Kulautuvos“ krepšininkai antroje ketvirčio dalyje vėl grąžino 12 taškų skirtumą (42:30), tačiau pirmąją rungtynių pusę 5 taškais baigęs V.Kereišius leido „Nematytiems“ įpusėjus mačui džiaugtis 17 taškų pranašumu – 47:30.

Po didžiosios pertraukos „Kulautuva“ pamėgino šturmuoti varžovų krepšį. Nors pradžioje V.Janušonio taiklūs metimai neleido skirtumui ženkliai ištirpti, bet netrukus „Kulautuva“ spurtavo 2:11 ir likus žaisti apie 3,5 minutės, prisikasė iki 7 taškų (53:46). Vis dėlto kėlinio tiesiojoje savo žodį vėl tarė V.Kereišius, kuris pelnė dar 5 taškus be atsako, grąžino savo ekipai dviženklę persvarą ir po trijų ketvirčių rezultatas buvo 60:48.

Lemiamos susitikimo dalies pirmosiomis minutėmis komandos žengė koja kojon ir skirtumas svyravo neženkliai. Visgi po poros minučių „Nematyti“ ėmė ryškinti pergalės kontūrus, surinko 8 taškus be atsako ir nutolo 20 taškų skirtumu (72:52). Tuo palūžusios „Kulautuvos“ bėdos nesibaigė. Buksuojantis svečių puolimas kišo koją ir deficitas ne tik nemažėjo, bet ir toliau augo. Rungtynių pabaigoje „Nematyti“ galutinai palaužė varžovų pasipriešinimą ir šventė solidžią pergalę rezultatu 82:57.

Vytautas Janušonis („Nematyti“):

“Gerai suveikė zoninė gynyba. Pirmoje rungtynių pusėje praktiškai viską pataikėm. Antroj pusėj nelabai sekėsi, bet sėkmingai apsigynėm ir normaliai viskas gavosi. Planavom truputį kitaip, bet svarbiausia, kad visas pasisekė.“

Arnas Latvelis („Kulautuva“):

Kodėl jau rungtynių pradžioje paleidot varžovus į priekį?

„Nes pasirinkom blogą gynybą. Esminis šio mačo faktorius buvo tas, kad pradžioje pasirinkom netinkamą gynybą. Paskui sustojom zona, tai kaip ir apylygiai žaidėm. Pabaigoje jie vistiek dar mums užmetė, nes mes nieko nepataikėm. Jie labai gerai pataikė viską. Jeigu kitose rungtynėse geriau pataikysim, tai manau geriau seksis kovoti dėl pergalės.“

„Nematytus“ į pergalę vedė V.Kereišius (22 tšk., 18 atk. k., 3 bl., 5 išpr. pr., 35 naud. b.), V.Janušonis (20 tšk., 9 atk. k., 3 bl.), P.Pocius (16 tšk., 8 atk. k.), R.Vasiliūnas (13 tšk.) ir T.Vaičiulis (11 tšk., 12 rez. p., 5 išpr. pr.).

„Kulautuvos“ komandoje pasižymėjo E.Mackevičius (19 tšk., 7 atk. k., 5 per. k.), M.Vainius (16 tšk., 11 atk. k., 3 bl.), A.Latvelis (13 tšk., 11 rez. p.), A.Šilenka (5 tšk.), D.Blužas (2 tšk.) ir J.Abramavičius (2 tšk.).

„Nematyti“ pavasario „Sportturas“ taurėje pasiekė antrąją pergalę iš tiek pat galimų (2-0). „Kulautuva“ savo sąskaitoje turi dvi nesėkmes (0-2).

„Kulautuva“ iškovojo pirmą pergalę (2015 balandžio 01 d., trečiadienis, 00:21 val.)Solidžią persvarą išbarstę „Nematyti“ vos neprisižaidė su „Šilainiais ‒ 2“ (2015 balandžio 07 d., antradienis, 23:47 val.)Atkakliame mače „Best 4 You“ įveikė „Kulautuvą“ (2015 balandžio 08 d., trečiadienis, 23:40 val.)„Nematyti“ gana nesunkiai prasibrovė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 21 d., antradienis, 23:07 val.)„Nematyti“ susitvarkė su „Best4you“ ekipos pasipriešinimu. (2015 kovo 23 d., pirmadienis, 02:00 val.)Pogrupio lyderių mūšyje „Nematytų“ penketukas parklupdė „Parabelį“ (2015 balandžio 01 d., trečiadienis, 23:46 val.)Tik po pratesimo į pusfinalį įžengė „Nematyti“ (2015 balandžio 28 d., antradienis, 00:15 val.)„Parabelis“ komandiniu žaidimu užtikrintai įveikė „Kulautuvą“. (2015 kovo 23 d., pirmadienis, 02:27 val.)„Nematyti“ po permainingos kovos pranoko „Ice“ ir tapo trečiąja komanda pavasario „Sportturas“ taurėje (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 22:31 val.)„Parabelis“ iškovojo lengvoką pergalę bei keliauja į finalą (2015 balandžio 29 d., trečiadienis, 23:47 val.)