Banga vs Tegra (104:90)Elito lyga » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2013 gruodžio 15 d., Sekmadienis, 12:15 val. @ Vytauto Didžiojo universiteto sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas, LT-51230

Dvidešimties taškų deficitą panaikinusi „Banga“ sugebėjo laimėti keturiolikos taškų skirtumu

2013 gruodžio 15 d., Sekmadienis, 14:43 val., peržiūros: 1310

Sekmadienio rytą, gruodžio 15 dieną, VDU sporto centre įvyko "Elito" lygos rungtynės tarp vietos "Bangos"(3/3) ir svečių iš Vilniaus "Tegros"(2/2) ekipų. Rungtynių pradžioje visa galva pranašesni buvo svečių krepšininkai ir po pirmojo kėlinuko jie turėjo aštuoniolikos taškų persvarą. Nuo antrojo ketvirčio pradžios žaidimas klostėsi kiek lygiau, tačiau vis tik "Tegrai" pavyko įgyti dvidešimties taškų pranašumą, bet kiek vėliau aikštės šeimininkai pagerino puolimą ir iki ilgosios pertraukos sumažino deficitą iki keturiolikos taškų. Po pertraukos "Bangos" puolimas kardinaliai pasikeitė ir tai puikiai įrodė per kėlinuką pelnyti net 43 taškai, kurių dėka pavyko ne tik panaikinti deficitą, bet ir įgyti dešimties taškų pranašumą. Paskutinėje ir lemiamoje rungtynių dalyje svečiai dar bandė atsigauti po nokdauno, tačiau nesėkmingai, nes šeimininkai išlaikė pranašumą ir iškovojo įspūdingą pergalę rezultatu 104:90 (11:29, 21:17, 43:19, 29:25).

Rungtynių pradžioje penkis iš eilės taškus pelnė svečiai, tačiau netrukus į tai buvo atsakyta taikliu tolimu metimu, po kurio "Tegros" pranašumas sumažėjo iki dviejų taškų. Toliau sekė šeši iš eilės svečių ekipos taškai, po kurių skirtumas tarp komandų išaugo iki aštuonių taškų. Šeimininkams ir toliau nesisekė pataikyti, ko pasekoje per kelias minutes jie pelnė tik du taškus, kai, tuo tarpu, "Tegra" surinko dar dešimt, taip padidindama savo pranašumą iki šešiolikos taškų. Per likusį laiką iki pirmojo kėlinuko pabaigos šeimininkų puolimas šiek tiek atsigavo, tačiau jis nebuvo toks sėkmingas kaip varžovų, ko pasekoje po pirmojo kėlinuko komandas skyrė aštuoniolika taškų. 11:29.

Antrojo ketvirčio pradžioje abi komandos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau kiek vėliau svečiams vis tik pavyko įgyti dvidešimties taškų pranašumą, kuris, komandoms ir toliau besikeičiant rezultatyviomis atakomis, išsilaikė kelias minutes. Po taiklaus D.Koblinec tritaškio metimo aikštės šeimininkų deficitas kiek sumažėjo ir po jo "Bangos" puolimas tapo pastebimai geresnis, ko pasekoje iki ilgosios pertraukos pradžios jiems pavyko sumažinti skirtumą tarp komandų iki keturiolikos taškų ir taip pasigerinti padėtį prieš antrąją rungtynių pusę. 32:46.

Po ilgosios pertraukos grįžę "Bangos" krepšininkai pradėjo rungtyniauti lyg ant sparnų. Nors pačioje trečiojo ketvirčio pradžioje abi komandos dar apsikeitė keliomis rezultatyviai pasibaigusiomis atakomis, tačiau iškart po jų sekė aikštės šeimininkų spurtas 10:0, kurio dėka skirtumas tarp komandų ištirpo iki dviejų taškų ir intriga sugrįžo į rungtynes. Kiek vėliau žaidimas ir vėl klostėsi apylygiai, tačiau likus keliomis minutėms iki kėlinuko pabaigos "Banga" surengė spurtą 12:0, kurio dėka šeimininkai ne tik persvėrė rezultatą, bet ir įgijo dešimties taškų pranašumą, kurį išlaikė iki ketvirčio pabaigos. 75:65.

Paskutinėje rungtynių dalyje abi komandos žaidė itin greitą žaidimą. Jau pačioje kėlinuko pradžioje svečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki septynių taškų. Toliau sekė abiejų komandų taiklūs tolimi metimai, po kurių šeimininkai pelnė dar keturis taškus iš eilės ir vėl susigrąžino dviženklį pranašumą, kuris, po triuškinančio V.Stanevičiaus dėjimo su pražanga, išaugo iki penkiolikos taškų. Per likusį laiką iki rungtynių pabaigos "Tegros" krepšininkai dar mėgino vytis varžovus, tačiau nesėkmingai, ko pasekoje pergale džiaugėsi "Bangos" vyrai. 104:90.