Kauno grūdai vs Topo centras (90:64)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2014 gegužės 16 d., Penktadienis, 18:15 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Kauno grūdai“ lengvai nuskynė „Įmonių“ lygos bronzą

2014 gegužės 16 d., Penktadienis, 19:47 val., peržiūros: 1848

Penktadienį, gegužės 16 dieną, A.Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „Įmonių“ lygos, „Rind“ pirmenybių mažojo finalo rungtynės tarp šeimininkų rolėje buvusių „Kauno Grūdų“ ir svečių „Topo centro“ ekipų. Rungtynių pradžioje kiek geriau atrodė aikštės šeimininkai ir sunkiai taškus rinkęs „Topo centras“ šiek tiek atsiliko, tačiau jau netrukus susikaupė ir persvėrė rezultatą savo naudai. Antrojo kėlinuko eigoje „Kauno grūdai“ susigrąžino pirmaujančių vaidmenį ir prieš ilgąją pertrauką turėjo devynių taškų persvarą. Po ilgosios pertraukos žaidimas pasikeitė kardinaliai ir aikštės šeimininkų krepšininkai kiek netikėtai įgijo triuškinančią persvarą. Paskutinė rungtynių dalis buvo tik formalumas, tačiau svečiai vistiek nesiruošė taip lengvai nusileisti, bet ramiai sužaidę „Kauno grūdai“ lengva ranka nuskynė bronzos medalius. 90:64 (18:20, 20:9, 35:14, 17:21).

Rungtynės prasidėjo žymiai geresnių aikštės šeimininkų žaidimu, kurie, prabėgus kelioms minutėms, buvo įgiję devynių taškų persvarą, tačiau "Topo centro" krepšininkai nesiruošė nuleisti rankų ir ilgai netrukus, surengę spurtą 0:13 ne tik pasivijo varžovus, bet ir persvėrę rezultatą įgijo šešių taškų persvarą. Iki kėlinuko pabaigos likus žaisti nepilnoms dviems minutėms "Kauno grūdų" žaidėja dar sugebėjo surengti kelias rezultatyvias atakas bei sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų. 18:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje abi komandos apsikeitė rezultatyviomis atkarpomis, tačiau keliais taškeliais daugiau surinko šeimininkai, ko pasekoje persvėrė rezultatą savo naudai. Kiek vėliau svečių krepšininkai dar buvo susigrąžinę iniciatyvą, bet tik trumpam, nes netrukus "Kauno grūdai" spurtavo 9:0 ir vėl susigrąžinę iniciatyvą į savo rankas prieš ilgąją pertrauką įgijo devynių taškų pranašumą. 38:29.

Po ilgosios pertraukos aikštės šeimininkai ir toliau tęsė pradėtą darbą ir spurtavę 8:0 skirtumą tarp komandų padidino iki septyniolikos taškų. Į tai "Topo centro" žaidėjai atsakė vos vienu taikliu dvitaškiu metimu, po kurio sekė dar keli iš eilės rezultatyvūs "Kauno grūdų" išpuoliai, po kurių jų pranašumas jau tapo triuškinančiu. Einant trečiojo kėlinuko laikui į pabaigą svečių žaidėjai dar šiek tiek blykstelėjo, tačiau šis blyksnis buvo greit užgesintas, nes, daugiausiai P.Gasiūnio, šeimininkai dar labiau atitolo. 73:43.

Paskutinė rungtynių dalis jau buvo tapusi tik formalumu, tačiau nei viena, nei kita komanda nusileisti nesiruošė. Nors pačioje pradžioje aikštės šeimininkai dar labiau atitolo, tačiau netrukus "Topo centras" atsakė keliomis sėkmingomis atakomis ir šiek tiek sušvelnino savo deficitą. Toliau komandos žaidė apylygiai ir viena po kitos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau artėjant rungtynių laikui į pabaigą "Kauno grūdai" visiškai atsipalaidavo, o tuo pasinaudoję "Topo centro" žaidėjai dar labiau sumažino savo persvarą. Vis tik tai didelės įtakos neturėjo ir medaliais pasidabino "Kauno grūdai". 90:64.

Mažojo finalo MVP tapo Paulius Gasiūnas.

"Kauno grūdai": Paulius Gasiūnas – 30 tšk. (12 atk. kam., 6 išpr. praž.), Andrius Praninskas – 16 tšk., Rytis Vainikevičius – 13 tšk. (14 atk. kam.), Vaidotas Stankevičius – 12 tšk., Linardas Andrulis – 11 tšk. (5 rezult. perd.)

"Topo centras": Edvardas Jašinskas – 16 tšk. (15 atk. kam.), Aurimas Dervinskas – 14 tšk., Domas Juknevičius – 12 tšk. (12 atk. kam.)

„Kauno Grūdai“ pasiekė revanšą“Įmonių“ lygos ketvirtfinalyje (2014 balandžio 18 d., penktadienis, 23:08 val.)„Kauno grūdai“ nesunkiai įveikė „Lesto“ (2013 lapkričio 04 d., pirmadienis, 22:44 val.)„Kauno grūdai“ nesunkiai įveikė „Rapalos“ ekipą. (2014 kovo 30 d., sekmadienis, 18:10 val.)„Kauno grūdai“ nesunkiai įveikė „Baubilas & Granex“ komandą. (2014 kovo 17 d., pirmadienis, 23:53 val.)„Kauno grūdai“ nugalėjo „Vijoros“ krepšininkus (2013 spalio 24 d., ketvirtadienis, 00:26 val.)„Kauno grūdai“ išvaistė turėtą pranašumą, bet išsaugojo pergalę (2014 sausio 19 d., sekmadienis, 22:44 val.)„Sweco“ po pratęsimo pravėrė „Įmonių“ lygos finalo duris (2014 gegužės 04 d., sekmadienis, 21:25 val.)„Kauno Grūdai“ keliauja į pusfinalį (2014 balandžio 19 d., šeštadienis, 21:45 val.)„Kauno grūdai“ be vargo įveikė „Viešojo saugumo tarnybą“, o R. Vainikevičius pasiekė lygos atkovotų kamuolių rekordą (2013 lapkričio 17 d., sekmadienis, 22:53 val.)„Kauno tiltai“ nugalėjo „Topo centrą“ (2014 sausio 20 d., pirmadienis, 00:19 val.)