Sporto manija vs Hidraulinės sistemos (86:83)C lyga, „ALTreklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2015 balandžio 19 d., Sekmadienis, 14:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Sporto Manija“ dramatiškame finale pratęsė pergalingą pasirodymą ir triumfavo „C“ lygoje

2015 balandžio 19 d., Sekmadienis, 15:48 val., peržiūros: 2039

Balandžio 19-ąją dieną, sekmadienį, A.Sabonio krepšinio centre finišavo „C“ lygos „ALTreklama“ pirmenybės. Didžiajame finale dėl stipriausios lygos komandos vardo ginklus surėmė „Sporto Manijos“ krepšininkai ir „Hidraulinių Sistemų“ ekipa.

Nuo pat susitikimo pradžios užvirė itin atkakli kova. Nors pirmieji 4 taškais iš eilės pasižymėjo „Sporto Manijos“ krepšininkai (4:0) ir kurį laiką laikėsi priekyje, tačiau „Hidraulinės Sistemos“ taip pat netylėjo ir nuolat alsavo priešininkams į nugarą. Antroje kėlinio pusėje V.Kirilovo kariauna iniciavo spurtą 2:10, po kurio pagaliau pirmą kartą šios dienos mače įsiveržė į priekį ir įgijo 4 taškų persvarą (21:25), Tiesa ketvirčio finiše „Sporto Manija“ prabudo ir prieš pat nuaidint sirenai, skelbiančiai kėlinio pabaigą, susigrąžino pranašumą savo pusėn. Ž.Kaminsko dvitaškis su pražanga pjovė skirtumą iki minimumo (24:25), o kamuolį nugvelbęs ir dvitaškį pridėjęs D.Rinkūnas persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 26:25.

Antrojo kėlinio startas vėl tiek tiek geriau klostėsi „Sporto Manijai“, kuri pelnė 5 taškus ir sutvirtino savo pozicijas (31:25). Visgi ilgai tuo pasidžiaugti M.Vaškūno armija negalėjo, kadangi dar pirmoje ketvirčio dalyje porą kartų iš toli driokstelėję „Hidraulinių Sistemų“ snaiperiai panaikino savo ekipos deficitą ir rungtynėse grįžo pusiausvyra (33:33). Tiesa persverti rezultato „Sporto Manija“ neleido ir antroje ketvirčio pusėje kilo į šturmą, kurį vainikavo spurtas 9:0, leidęs padidinti atstumą tarp savęs ir varžovų (46:37). Pirmosios susitikimo pusės tiesiojoje estafetę vėl perėmė „Hidraulinės Sistemos“, kurios po truputį tirpdė atsilikimą, o paskutinėmis sekundėmis dvitaškį pridėjęs M.Kudakas, įpusėjus mačui paliko „Sporto Manijai“ 2 taškų persvarą – 46:44.

Po didžiosios pertraukos „Hidraulinės Sistemos“ pratęsė sėkmingą pasirodymą, pridėjo dar 4 taškus ir persvėrė rezultatą savo naudai (46:48). Nors vėliau prabiludi „Sporto Manija“ taškus rinkosi tolimais metimais ir pirmoje kėlinio pusėje realizavo keturis tritaškius, tačiau varžovai taip pat nesnaudė ir rungtynių svarstyklės svyravo tai vienos, tai kitos ekipos pusėn. Likus žaisti 3,5 minutės, rezultatas buvo lygus (60:60), o per likusį laiką toliau tęsėsi nuožmi kova ir tik šiek tiek rezultatyviau kėlinį baigę „Sporto Manijos“ krepšininkai, po trijų kėlinių galėjo pasigirti minimaliu atotrūkiu – 67:66.

Paskutinės 10 šio sezono „C“ lygos minutės klostėsi kaip ir pridera tikram finalui. Geriau startavo „Sporto Manija“, kuri pirmosiomis ketvirčio minutėmis pakankamai lengvai rinkosi taškus, laimėjo atkarpą 12:4 ir likus žaisti 5,5 minutės, nutolo 9 taškais (79:70) ir pateikė paraišką pergalei. Vis dėlto geležinoo charakterio ir niekad nepasiduodantys „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkai neketino kelti baltų vėliavų ir toliau kovėsi dėl aukso. Pora tritaškių pataikę T.Vasiliauskas ir M.Kudakas pjovė deficitą iki 3 taškų (81:78), o po pastarojo žaidėjo dvitaškio, likus žaisti 3 minutes ir 20 sekundžių, skirtumas tapo minimalus (81:80). Kiek vėliau 3 taškų pranašumą „Sporto Manijai“ grąžino R.Adžgauskas (83:80), bet šio epizodo sekančio taiklaus metimo teko laukti porą minučių. Likus žaisti 50 sekundžių, T.Vasiliauskas tolimu metimu išlygino rezultatą (83:83), o sėkmingai apsigynę, „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkai įgijo šansą išplėšti pergalę. Vis dėlto lemiamos atakos metu „Hidraulinės Sistemos“ prarado kamuolį, greitos atakos metu užsidirbo nesportinę pražangą ir atidavė kozirius varžovams. 3 iš 4 baudų metimus pataikę „Sporto Manijos“ krepšininkai, likus žaisti 5 sekundes pirmavo rezultatu 86:83, bet „Hidraulinių Sistemų“ viltis dar buvo gyva. Paskutinės atakos metu V.Kirilovo auklėtiniai sugebėjo susikurti progą tolimam metimui, bet jis skriejo pro šalį ir finale triumfavo „Sporto Manija“. Galutinis rungtynių rezultatas – 86:83.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo D.Rinkūnas (24 tšk., 7 atk. k., 8 rez. p., 7 išpr. pr., 38 naud. b.). Jam puikiai talkino R.Adžgauskas (17 tšk., 7 atk. k., 5 išpr. pr.), M.Kvedaras (13 tšk.), M.Kudirka (10 tšk.), V.Žvirblis (6 tšk.), R.Babilevas (5 tšk., 7 atk. k.) ir M.Mackevičius (4 tšk.).

„Hidraulinių Sistemų“ gretose išsiskyrė M.Kudakas (37 tšk., 8 atk. k., 11 išpr. pr., 40 naud. b.), T.Vasiliauskas (18 tšk., 10 atk. k.), M.Šumlinskas (14 tšk., 11 atk. k., 2 bl.) ir I.Plečkaitis (6 tšk.).

„Sporto Manija“ po šio finalo įėjo į „Švyturio – Kauno Krepšinio Lygos“ istoriją. Dar nė viena ekipa nebuvo nukeliavusi iki „C“ lygos Olimpo be pralaimėjimų. Galima drąsiai teigti, jog visas dvidešimt šešias rungtynes laimėjusi „Sporto Manija“ pelnytai tapo stipriausia lygos ekipa.

Komandų atstovų komentarus po rungtynių galite išgirsti rungtynių video reportaže:

„Sporto manija“ iškovojo eilinę pergalę (2015 vasario 13 d., penktadienis, 21:20 val.)„Sporto Manija“ pusfinalį pradėjo užtikrinta pergale (2015 kovo 27 d., penktadienis, 23:20 val.)„Sporto manija“ per du kėlinius sutriuškino „Lituanica“ (2014 lapkričio 21 d., penktadienis, 21:51 val.)„Sporto manija“ sukrautos persvaros nepaleido iš rankų ir šventė pirmąją pergalę ketvirtfinalyje (2015 kovo 14 d., šeštadienis, 00:47 val.)„Sporto manija“ nepasigailėjo KK „13“ komandos (2015 vasario 01 d., sekmadienis, 22:53 val.)„Sporto manija“ toliau skina pergales (2014 lapkričio 23 d., sekmadienis, 21:31 val.)„Sporto Manija“ pasiekė nesunkią pergalę (2015 vasario 04 d., trečiadienis, 20:01 val.)„Sporto manija“ pasismagino su „Naujokais“ (2014 lapkričio 16 d., sekmadienis, 20:59 val.)„Sporto manija“ nesunkiai įveikė „Nepyk“ ekipą. (2014 lapkričio 07 d., penktadienis, 23:18 val.)„Sporto manija“ keliauja į finalą (2015 kovo 30 d., pirmadienis, 23:37 val.)