Lietuviški patiekalai vs BC „Gazuotas pienas“ (67:63)C lyga, „ALTreklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 sausio 13 d., Antradienis, 20:45 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Lietuviški patiekalai“ tik po atkaklios kovos sugebėjo palaužti „Gazuoto pieno“ pasipriešinimą.

2015 sausio 14 d., Trečiadienis, 11:41 val., peržiūros: 1231

Sausio 13-ąją, "Kauno energijos" sporto salėje įvyko "C" lygos susitikimas tarp šeimininkų "Lietuviški patiekalai" bei svečių "Gazuotas pienas". Abi ekipos yra žinomos dėl savo itin kibios gynybos ir abiejų komandų treneriai visada turi paruošę gynybinį planą savo varžovams. Pirmoje rungtynių dalyje "Gazuotas pienas" niekaip nesugebėjo pralaužti gynybinių varžovų gniaužtų ir turėjo 13taškų deficitą. Visgi antrojoje dalyje pakeitę savo gynybos sistemą ir pradėję pataikyti tolimus metimus svečiai grąžino intrigą į varžybas ir turėjo progą jas pakreipti savo naudai,tačiau paskubėjimas keletoje atakų leido šeimininkams užklupti varžovus nepasiruošusius ir iškovoti pergalę rezultatu 67:63.

Rungtynės prasidėjo komandų taškų apsikeitimais. Visgi šeimininkų gynyba buvo kibesnė ir neretai svečiai tiesiog nerasdavo logiško atakos sprendimo ir tekdavo mesti desperatiškus metimus. Tuo tarpu šeimininkai puikiai dalinosi kamuoliu ir sudarydavo savo žaidėjams puikias progas pasižymėti,ko pasekoje "Lietuviški patiekalai" šiame ketvirtyje pataikė visus 8mestus dvitaškius. "Gazuotą pieną" gelbėjo tik tai,kad kibi varžovų gynyba visada buvo ant pražangos ribos ir M.Gasperavičiaus bei M.Stonkaus reidai po krepšiu buvo stabdomi pražangomis,kurių šeimininkai per šį kėlinį padarė net 8. Komandinis puolimas šiame kėlinyje buvo pranašesnis už baudų metimus ir po pirmojo kėlinio šeimininkai buvo priekyje 21:15.

Antrajame šeimininkai ir toliau spaudė savo varžovus ir neleido laisvai judėti nuo pirmojo metro. Puolime puikiai atrodę "Lietuviški patiekalai" tik antro kėlinio viduryje prametė pirmąjį savo dvitaškį,kai tuo tarpu "Gazuotas pienas" sugebėjo pramesti net 9 metimus iš eilės ir tik pasiaukojanti kova po krepšiu leisdavo susikurti naujas progas metimui. Šeimininkai buvo pradėję tolti ir skirtumas pradėjo artėti 20-ies taškų ribos,tačiau tuomet "X" faktoriumi tapo iki tol visą laiką prasedėjęs ant suolo J.Pileckas. Pasiteisinęs keitimas bei 5 jo taškai iš eilės,leido kėlinį svečiams pabaigti turint 13taškų deficitą. 40:27.

Po didžiosios pertraukos "Gazuotas Pienas" išėjo su visai kitokiu nusiteikimu ir iškart pradėjo spausti savo varžovus. Puolime 3tolimas bombas iš eilės pataikę svečiai sumažino skirtumą iki 8(44:36). Visgi tuomet šeimininkų treneris paprašė minutės pertraukėlės,per kurią sustygavo savo komandos žaidimą ir po jos "Lietuviški patiekalai" laimėjo atkarpą 12:5 bei atitolo 15taškų skirtumu. Kėlinio pabaigoje ir vėl dominavo svečiai ir po 6taškų iš eilės,prieš lemiamą ketvirtį skirtumas tapo vienženkliu 56:47.

Paskutiniajame kėlinyje svečiai sutelkė visą dėmesį į varžovų spaudimą,ko pasekoje varžovai ėmė klysti,o iki tol pro šalį šaudęs M.Stankevičius pataikė du tolimus metimus ir svečiai ėmė artėti. Niekaip puolime nesusitvarkydami šeimininkai atrodė kiek sutrikę,ėmė pyktis tarpusavyje,o po A.Borodino tritaškio skirtumas tapo lygus ir šeimininkai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės. Visgi po jos svečiai perėmė kamuolį,o prieš M.Stankevičių buvo prasižengta tyčia ir šeimininkų žaidėjas buvo nubaustas nesportine pražanga. Vieną iš dviejų metimų pataikęs svečių žaidėjas padėjo savo ekipai po ilgos pertraukos išsiveržti į priekį. Tačiau puolime keletą kartų suklydę svečiai nesugebėjo padidinti turimo pranašumo,o prie baudų linijos stojęs J.Ališauskas šaltakraujiškai sumetė abu baudos metimus ir persverė rezultatą savo ekipos naudai. Po dar vienos nesėkmingos svečių atakos,nuo gynybos gniaužtų atitrūkęs E.Zaidelis smeigė tritaškį,palikdamas 46sekundes varžovams ir 4taškų deficitą. Desperatiški metimai tikslo nepasiekė,o paskutinę ataką šeimininkai tiesiog išlaikė kamuolį savo rankose,kadangi taškų skirtumas yra svarbus svečiai savo ruožtu nestabdė jų pražangomis ir prieš atsakomasias rungtynes pasiliko 4taškų deficitą 67:63.

Po rungtynių pralaimėtojų treneris J.Eibukas sakė: " Buvome nepilnos sudeties,žaidėme 7-iese ir,manau,toks rezultatas,kokį pasiekėme šiandien,yra itin geras. Kitose varžybose sieksime atsirevančuoti didesniu skirtumu."

Lietuviški patiekalai: Edgaras Zaidelis – 13 tšk., Justas Ališauskas – 12 tšk. (5 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Arūnas Kalnutis – 10 tšk., Tomas Grigalevičius – 10 tšk.

BC „Gazuotas pienas“: Aidas Borodinas – 22 tšk., Mantas Stankevičius – 13 tšk., Justinas Pileckas – 10 tšk.

„Lietuviški patiekalai“ tik po atkaklios kovos palaužė „ICE“ (2015 vasario 04 d., trečiadienis, 00:16 val.)„Lietuviški patiekalai“ nepasigailėjo „Kauno liberalų“ ekipos. (2014 lapkričio 23 d., sekmadienis, 22:06 val.)„Lietuviški patiekalai“ nepasigailėjo „BK Centre“ ekipos. (2014 lapkričio 05 d., trečiadienis, 00:24 val.)„Lietuviški Patiekalai“ palaužė „“R2P SPORT-2“ ekipą (2014 lapkričio 07 d., penktadienis, 22:45 val.)„Lietuviški patiekalai“ neturėjo vargo su „Nepyk“ (2014 gruodžio 16 d., antradienis, 22:58 val.)„Lietuviški patiekalai“ palaužė „Dumblą“ (2015 kovo 01 d., sekmadienis, 18:21 val.)„Lietuviški Patiekalai“ išlipo iš gilios duobės, tačiau vistiek krito prieš „Emobilus.lt & SK Mattas“ (2015 sausio 31 d., šeštadienis, 22:16 val.)„Lietuviški patiekalai“ rungtynių pabaigoje įrodė savo pranašumą (2015 vasario 24 d., antradienis, 22:53 val.)„Lietuviški patiekalai“ sutriuškino „Nepyk“ (2015 vasario 02 d., pirmadienis, 23:06 val.)„Lietuviški patiekalai“ be didesnio vargo įveikė „Žaliai ‒ Baltų“ ekipą. (2015 sausio 19 d., pirmadienis, 22:25 val.)