KMAIK vs Nebajeris (55:72)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Mažasis finalas
2016 gegužės 06 d., Penktadienis, 19:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Po didžiosios pertraukos dominavęs „Nebajeris“ pasidabino bronziniais medaliais

2016 gegužės 07 d., Šeštadienis, 00:25 val., peržiūros: 1330

Gegužės 6-ąją dieną, penktadienį, A.Sabonio krepšinio centre finišavo „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažosios taurės varžybos. Mažajame finale dėl bronzinių apdovanojimų ginklus surėmė „KMAIK“ krepšininkai ir „Nebajerio“ ekipa.

Rungtynių pradžioje ekipos judėjo į priekį po truputį ir pirmoje ketvirčio pusėje vyko ne itin rezultatyvi kova. Po M.Kazicko tritaškios „Nabajeris“ persvėrė rezultatą savo naudai (4:5), tačiau priešingoje barikadų pusėje G.Mockus bei A.Petrauskas atsakė 5 taškais ir pakreipė įvykius „KMAIK“ naudinga linkme. Kurį laiką P.Vyšniausko kariauna išliko priekyje. bet „Nebajeris“ neatsiliko ir alsavo varžovams į nugarą, o po V.Čiuplio taiklaus metimo pirmaujanti ekipa pasikeitė (11:12). Paskutinį žodį pirmajame ketvirtyje tarė I.Šturma, kuris realizavo baudos metimą ir tokiu būdu po 10 minučių kovos paliko degti švieslentėje lygų rezultatą – 13:13.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Nebajeris“ turėjo didelių problemų ir kelias minutes niekaip negalėjo atidaryti savo taškų sąskaitos. Tuo tarpu „KMAIK“ gretose blykstelėjo I.Šturmos žvaigždė, kuris ketvirtį pradėjo dviem tolimais metimais, vėliau pridėjo dar ir dvitaškį, o po kurio laiko jo komandos draugai pratęse laimėtą atkarpą iki 12:0 ir A.Zadorožnyj armija atsidūrė gilioje duobėje (25:13). 4 minučių taškų badą nutraukė V.Čiuplys, kuris dukart driokstelėjo iš toli ir šiek tiek sumažino savo komandos nuostolius (27:19), tačiau netrukus įsismaginę „KMAIK“ krepšininkai surinko dar 5 taškus be atsako ir įgijo didžiausią iki šiol turėtą, 13 taškų persvarą (32:19). Paskutinėmis pirmosios dvikovos pusės akimirkomis ekipos vienodu tempu rinkosi taškus ir toks scenarijus leido P.Vyšniausko auklėtiniams išlaikyti 13 taškų pranašumą savo rankose – 36:23.

Po didžiosios pertraukos viskas ėmė verstis aukštyn kojomis. Tuomet jau „KMAIK“ ekipa ėmė buksuoti ir sunkiai rado būdų pelnyti taškus. Tuo netruko pasinaudoti „Nebajeris“, kuris startavo galingu spurtu 0:11 ir privertė varžovus pajusti alsavimą užnugaryje (36:34). Pirmuosius „KMAIK“ taškus antrojoje susitikimo pusėje pelnęs J.Navackas pastūmėjo ledus į priekį (37:34), tačiau tuo jo ekipos nemalonumai nesibaigė. Įsisiautėję, užsivedę ir žaidimo rimtą pajutę „Nebajerio“ žaidėjo toliau terorizavo priešininkų gynybą ir ilgainiui perėmė rungtynių šturvalą. Laimėta atkarpa 3:10 nusvėrė rungtynių svarstykles „Nebajerio“ pusėn (40:44) ir visi koziriai atsidūrė šios komandos rankose. Blykstelėję puolime „KMAIK“ krepšininkai prisikasė iki minimumo (43:44), tačiau iniciatyvą perėmęs „Nebajeris“ pirmaujančiųjų estafetęs neatidavė, dar šiek tiek sutvirtino savo pozicijas ir po trijų kėlinių džiaugėsi 4 taškų atotrūkiu – 45:49.

Visas „KMAIK“ viltis pakeisti įvykių tėkmę „Nebajeris“ ėmė daužyti į šipulius jau lemiamo ketvirčio starte. Aukštą pavarą įjungusi A.Zadorožnyj kariauna sparčiais žingsniais šuoliavo link medalių ir jau pirmosiomis minutėmis visiškai sugniuždė varžovų pasitikėjimą savo jėgomis. 3 pirmųjų minučių atkarpą „Nebajeris“ laimėjo įspūdingu rezultatu 0:11 ir pateikė svarią paraišką pergalei (45:60). Neatrandantys savojo žaidimo, buksuojantys ir vis labiau skubantys „KMAIK“ krepšininkai retkarčiais blyksteldavo puolime, bet jokių šturmo užuomazgų nesimatė. „Nebajeris“ tvirtai laikė žaidimo vadžias savo rankose ir nuaidėjus finalinei sirenai triumfavo mažajame finale rezultatu 55:72.

Artūras Zadorožnyj („Nebajeris“):

Šiandien vėl laikėtės tradicijų. Pirmoje pusėje prisidirbote, o vėliau ėmėti kapstytis. Tačiau iš esmės rezultato skirtumas pakankamai solidus. Kas nulėmė tokią Jūsų pergalę?

„Nulėmė zoninė gynyba antroje rungtynių dalyje. Pirmoje pusėje kažkaip neapsigynėme. Jeigu pirmajame kėlinyje dar šiek tiek geriau sekėsi, tai antrajame kėlinyje asmeniškai visiškai neapsigynėme. Po pertraukos sustojome zona ir tai, kaip matosi, pasiteisino.“

Ar esate patenkinti trečiąja vieta? Ar galėjote ir buvote verti žaisti finale?

„Pakartosiu vieno garsaus krepšinio trenerio žodžius: „Krepšinis – ne sexas, abiems gera nebus.“. Kažkas turi laimėti, kažkas turi pralaimėti. Pusfinalyje pralaimėjome stipresnei komandai. Būtų apmaudu per dvi dienas pralaimėti dvi svarbias rungtynes. Šiandien tikrai stengėmės. Pertraukos metu mobilizavomės. Buvo daug visokių minčių, ką daryti, kaip daryti, bet galiausiai nusprendėme grįžti prie senos mūsų taktikos – zoninės gynybos. Pas mus zona pakankamai neblogai veikia. Varžovai nepataikė ten kur turėjo pataikyti, o mes pataikėme savo metimus, kuriuos turėjome sumesti, ir rezultatas teigiamas.“

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju tapo R.Petrolis (17 tšk., 7 atk. k., 5 išpr. pr., 22 naud. b.). Be jo nugalėtojus į pergalę tempė M.Kazickas (17 tšk., 13 atk. k.), V.Čiuplys (13 tšk., 6 atk. k.), R.Sadauskas (10 tšk., 7 atk. k., 5 rez. p., 2 bl.), T.Čiuplys (5 tšk.) ir K.Žilinskas (5 tšk.).

Po ilgosios pertraukos sušlubavęs „Nebajeris“ ketvirtfinalio seriją pradėjo pralaimėjimu (2016 kovo 28 d., pirmadienis, 23:42 val.)Po ilgosios pertraukos iniciatyvą perėmę „KMAIK“ krepšininkai ketvirtfinalį pradėjo pergale (2016 balandžio 04 d., pirmadienis, 22:53 val.)BC „Boom“ palaužė „Nebajerio“ pasipriešinimą (2015 lapkričio 04 d., trečiadienis, 22:29 val.)Dviženklę persvarą išbarstęs „Nebajeris“ po dramatiškos kovos vistiek pasiekė pergalę (2016 balandžio 25 d., pirmadienis, 21:08 val.)BK „Centre ‒ 2“ iškovojo pirmąją pergalę, įveikdami „Nebajeris“ komandos penketuką (2015 lapkričio 21 d., šeštadienis, 15:01 val.)Nerezultatyviose rungtynėse pergalę pasiekė „Nebajeris“ (2015 lapkričio 26 d., ketvirtadienis, 22:24 val.)Nerezultatyvioje pogrupio lyderių kovoje pergalių seriją pratęsė „Nebajeris“ (2016 sausio 07 d., ketvirtadienis, 22:21 val.)„Nebajeris“ ketvirtame kėlinuke užtikrintai įveikė „ASU“ (2016 vasario 11 d., ketvirtadienis, 23:06 val.)Atkaklioje kovoje „Nebajeris“ įveikė „MRU VSF“ krepšininkus (2015 gruodžio 10 d., ketvirtadienis, 22:48 val.)Emocingose rungtynėse „Nebajeris“ įveikė „Ragus“ ir pateko į pusfinalį (2016 balandžio 10 d., sekmadienis, 22:09 val.)