Šilainiai vs BC „Sporto fėja“ – Detagama (68:70)B lyga, „Baltik sport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 kovo 19 d., Ketvirtadienis, 20:45 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

BC „Sporto fėja“ ‒ Detagama pergalę pasiekė tik po pratęsimo

2015 kovo 19 d., Ketvirtadienis, 23:38 val., peržiūros: 1117

Ketvirtadienį 20 val. „Kauno energijos“ sporto salėje buvo sužaistos Kauno krepšinio B lygos „Baltik sport“ pirmenybių ketvirtfinalio rungtynės, kuriose susitiko šeimininkai – „Šilainiai“ ir svečiai BC „Sporto fėja“ – Detegama. Tai buvo pirmoji šių komandų akistata ketvirfinalyje. Rungtynės prasidėjo vangiu ir banguotu žaidimu, daug didesnė metimų dalis skriedavo pro šalį, nei į krepšį, tačiau nei vienai komandai nepavyko nė kiek atitrūkti. Po pirmojo kėlinuko rezultatas buvo 9:12. Po pirmojo, galbūt žvalgybinio, ketvirčio abi komandos įjungė aukštesnę žaidimo pavarą. Žaidimo ritmą pajautę abiejų komandų krepšininkai pradėjo daryti mažiau klaidų ir vis lengviau rasdavo būdus pelnyti taškus. Ilgoji pertrauka prasidėjo svečiams turint minimalų pranašumą – 27:28. Po pertraukos abi komandos nemažino apsukų ir po lygaus trečiojo kėlinio svečiai visdar buvo priekyje. Ketvirtajame kėlinuke netrūko emocijų, o galiausiai ir intrigos pačioje jo pabaigoje. Pratęsimą dviem taikliais baudų metimais „Šilainių“ ekipai išplėšė komandos kapitonas Justas Ališauskas. Pratęsimo metu svečių priekinė linija dominavo abiejose aikštelės pusėse, o netaiklūs šeimininkų baudų metimai neleido jiems pakovoti dėl pirmosios pergalės serijoje. Rungtynes rezultatu 68:70 laimėjo BC „Sporto fėja“ – Detegama.

Pirmas kėlinys prasidėjo nerezultatyviai. Sužaidus pusę laiko rezultatas buvo lygus 6:6. Nors šeimininkai ir buvo truputį atitrūkę, du iš eilės taiklūs „Sporto fėjos“ tolimi metimai leido užbaigti kėlinį pirmaujant rezultatu 9:12.

Antrajame ketvirtyje rezultatyvios atakos keitė viena kitą abiejose aikštelės pusėse. Likus žaisti keturias minutes svečiam buvo pavykę truputį atitrūkti 21:26, bet šeimininkai metrukus pelnė 6 taškus be atsako ir jau buvo priekyje. Paskutinius taškus pirmoje rungtynių pusėje pelnęs G.Bartkus prieš pat ilgąją pertrauką išvedė savo komandą į priekį 27:28.

Trečiajį kėlinį taikliu tolimu pradėjo svečiai, tačiau čia pat M.Patašius pelnė 5 taškus iš eilės ir išvedė „Šilainių“ komandą į priekį. Kol svečių komanda stengėsi atitrūkti nuo varžovų, Mantautas Patašius paskui save tempė komandą per penkias minutes pelnęs savo komandai 9 taškus iš eilės ir neleido oponentams nutolti 36:38. Po 3 kėlinių visdar priekyje buvo svečiai, tuo pačiu vienu tašku 42:43 ir visais įmanomais būdais stengdamiesi išlaikyti persvarą.

Ketvirtasis, bet ne paskutinysis, kėlinukas kupinas kovos ir emocijų. Net 4 kartus rezultatas buvo lygus ir 5 kart keitėsi pirmaujanti komanda, tačiau nei vienai komandai nepavyko įgyti pranašumo, įpusėjus ketvirčiui priekyje buvo šeimininkai 51:49. Vis auganti įampa senkant laikui neigiamai atsiliepė žaidimo kokybėj vel padaugėjo klaidų, skubotų ir netaiklių metimų. Nors likus žaisti mažiau nei pusę minutės svečiai ir pirmavo dviem taškais, tačiau J.Ališauskas reliavo abu baudos metimus ir išplėšė savo komandai pratęsimą.

Pratęsimas prasidėjo abiejų komandų rezultatyviomis atakomis, bet netrukus „Sporto fėja“ pelnė 5 taškus iš eilės ir įgyjo jau truputį saugesnį pranašumą 61:66. „Šilainių“ krepšininkai kilo į lemiamą šturmą ir sugebėjo sumažinti savo deficitą vos iki 1 taško, tačiau paskutinis metimas su sirena tikslo nepasiekė ir jie buvo priversti pripažinti BC „Sporto fėjos“ – Detagama pranašumą rezultatu 68:70.

Po įtemptų runtynių pakalbintas „Šilainių“ treneris Vitoldas Kapočius rungtynes apibudino taip:

„Rungtynės buvo vertos Eurolygos rungtynių scenarijaus. Kova taškas į tašką visas rungtynes. Sekmė pratęsime šypsojosi varžovams ir rezultatas toks koks yra.“

Šilainiai: Mantautas Patašius – 19 tšk. (5 atk. kam., 5 išpr. praž.), Giedrius Purauskas – 16 tšk. (5 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Justas Ališauskas – 12 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.)

BC „Sporto fėja“ – Detagama: Giedrius Bartkus – 14 tšk., Leonardas Ivanovas – 13 tšk. (12 atk. kam.), Vygantas Metelica – 12 tšk., Mindaugas Pažėra – 10 tšk.

Paskutiniai komentarai (1 iš 1)

Anonimas2015 kovo 20 d., 14:54 val.
saunuoliai silainiai taip ir toliau:) manau dar cia ne viskas baikta
„Sporto fėja“ – Detagama nesunkiai įveikė „Šilainius“ (2015 vasario 18 d., trečiadienis, 22:31 val.)„BC „Sporto fėja“ – Detagama“ užtikrintai prasibrovė į pusfinalį (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 23:51 val.)BC „Sporto fėja“ – Detagama antroje rungtynių pusėje įveikė „Tornado“ KM – „Bonum signum“ komandą (2015 vasario 04 d., trečiadienis, 23:01 val.)„Sporto fėja“ – Detagama rungtynių pabaigoje palaužė „Tornado“ KM – „Bonum signum“ (2015 kovo 11 d., trečiadienis, 22:18 val.)Tik po atkaklios kovos „BC „Sporto fėja“ – Detagama“ įveikė KK „Pauliukai“ komandą (2014 lapkričio 26 d., trečiadienis, 23:14 val.)Įspūdingai atsitiesę BC „Sporto fėja“ – Detagama krepšininkai palaužė „Pauliukus“ (2015 sausio 21 d., trečiadienis, 22:25 val.)Po įtemptos kovos „Kauno kolegija“ privertė patirti BC „Sporto fėja“ – Detagama pralaimėjimo skonį (2014 gruodžio 09 d., antradienis, 20:07 val.)L. Ivanovo baudų metimai padovanojo pergalę BC „Sporto fėja“ – Detagama ekipai (2014 lapkričio 12 d., trečiadienis, 22:43 val.)Darniai rungtyniavusi BC „Sporto Fėja ‒ Detagama“ nušlavė nepilnos sudėties „Kauno SRC“ (2014 lapkričio 05 d., trečiadienis, 22:12 val.)BC „Sporto Fėja ‒ Detagama“ po atkaklios kovos antrą kartą įveikė „Kauno SRC“ ir užsitikrino pirmąją vietą reguliariajame sezone (2015 vasario 25 d., trečiadienis, 22:13 val.)