Kauno Rami vs UNO (69:75)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 rugsėjo 27 d., Sekmadienis, 20:45 val. @ Saulės gimnazija, Savanorių pr. 46, Kaunas, LT-44209

Visas rungtynes pirmavę „UNO“ atlaikė „Kauno Rami“ šturmą

Modestas Gailiūnas surinko dvigubą dublį ‒ 26 taškai , 22 atkovoti kamuoliai
2015 rugsėjo 27 d., Sekmadienis, 22:43 val., peržiūros: 1531

Rugsėjo 27-ąją dieną, sekmadienį, „Saulės“ gimnazijoje įvyko „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ A pogrupio susitikimas tarp namuose žaidusių „Kauno Rami“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „UNO“ komandos.

Dvikovą 5 taškais be atsako pradėjo svečiai ir jau nuo pirmųjų sekundžių įsitvirtino priekyje. Po kurio laiko prabilusi „Kauno Rami“ ekipa, prisikasė iki 2 taškų (4:6), tačiau vėliau priešininkai vėl padidino atstumą ir iki pat kėlinio pabaigos aikštės šeimininkų arčiau neprisileido. Antroje ketvirčio pusėje keli sėkmingi A.Olberkio reidai leido „UNO“ įgyti dviženklę persvarą (22:10), tačiau prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei, „Kauno Rami“ sukruto. Aikštės šeimininkai šiame laiko tarpe neleido „UNO“ pasižymėti, o patys ketvirtį baigė 5 taškais ir po pirmųjų 10 minučių, paliko varžovams 7 taškų pranašumą – 15:22.

Antrojo kėlinio starte porą kartų blykstelėjo Š.Petraitis ir svečiams beliko 3 taškeliai (19:22). Po poros minučių prabilo ir „UNO“ krepšininkai, kurie pralaužę ledus vis dažniau rasdavo spragų priešininkų gynyboje. Tiesa „Kauno Rami“ pirmoje kėlinio pusėje stengėsi neatsilikti ir „UNO“ atotrūkis kurį laiką buvo ganėtinai trapus. Vis dėlto, įpusėjus ketvirčiui svečiai truktelėjo į priekį ir susigrąžino dviženklį pranašumą, o po M.Gailiūno dvitaškio, įgijo didžiausią iki šiol turėtą, 13 taškų persvarą (24:37). Nemalonioje situacijoje atsidūrusi „Kauno Rami“ ekipa, antroje kėlinio pusėje ėmė tirpdyti deficitą, kol likus žaisti 1,5 minutės, P.Petruškevičiaus taiklus metimas braukė skirtumą iki 4 taškų (35:39). Paskutinėje pirmosios rungtynių pusės atkarpoje sukrutę svečiai, sugebėjo šiek tiek atsigriebti ir įpusėjus mačui džiaugėsi 7 taškų atotrūkiu – 37:44.

Po didžiosios pertraukos komandos porą minučių šaudė pro šalį ir taikliais metimais nelepino. Visgi G.Šuklevičiaus tritaškis ne tik atidarė taškų sąskaitą trečiajame kėlinyje, bet ir sugrąžino „UNO“ komandai 10 taškų persvarą (37:47). Vėliau apie 4 minutes ekipos taškus rinkosi panašiu tempu ir rezultato skirtumas svyravo tarp vienženklės ir dviženklės ribos. Antroje ketvirčio pusėje „Kauno Rami“ sužaidė neblogą atkarpą ir jos dėka aikštės šeimininkai vėl ėmė alsuoti varžovams į nugarą. J.Jančiuko tritaškis paliko „UNO“ 4 taškų pranašumą (50:54), tačiau ir vėl svečiai neleido priešininkams pilnai atsitiesti ir išlaikė žaidimo vadžias savo rankose iki kėlinio pabaigos. Likus žaisti 1 minutę, M.Gailiūnas padidino „UNO“ pranašumą iki 8 taškų (52:60), o paskutinėmis sekundėmis M.Paulaitis dar tašku pastūmėjo savo ekipą į priekį. Prieš paskutinę susitikimo dalį „UNO“ pirmavo rezultatu 53:62.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje pirmieji pasižymėjo „UNO“ krepšininkai (53:63), bet į tai „Kauno Rami“ atsakė dviem dvitaškiais ir nukirpo atsilikimą iki 5 taškų (58:63). Po šio epizodo stojo poros minučių tyla, kurią dar vienu taikliu metimu nutraukė „Kauno Rami“ ir prisikasė iki ranka pasiekiamos, 3 taškų ribos (60:63). Likus žaisti beveik 4 minutes, Š.Petraitis pratęsė laimėtą atkarpą iki 8:0 ir priartino aikštelės šeimininkus iki minimumo (62:63), bet „UNO“ pozicijų neužleido, nors varžovai ir turėjo progų įsiveržti į priekį. Per likusį laiką aikštėje virė atkakli kova taškas į tašką ir intriga išliko iki paskutinių sekundžių. Nepaleidžiantys persvaros iš savų rankų „UNO“ krepšininkai, ir toliau varžovus laikė už nugaros, tačiau lengviau atsipūsti negalėjo. Likus žaisti apie 1 minutę, T.Petrošius sumažino skirtumą iki 2 taškų (69:71), bet lemiamu momentu šaltesnius nervus demonstravo „UNO“. Svečiai iki pat finalinio švilpuko išlaikė savo krepšį sausą, pridėjo dar 4 taškus į savo taškų kraitį ir po sunkios kovos įsirašė pergalę rezultatu 69:75.

Gediminas Šuklevičius („UNO“):

Visas rungtynes pirmavote, bet buvo akimirkų, kai varžovai gerokai patampė nervus. Kas padėjo pabaigoje išlaikyti pranašumą savo pusėje?

„Manau, kad pradžioje įgytas pranašumas. Jis buvo pakankamai didelis ir pavyko jį išlaikyti. Susikaupėm, apsigynėm, atkovojom kelis svarbius kamuolius ir sėkmė pabaigoje dar padėjo. To ir pakako pergalei. Esame dar nauja ir nesusižaidusi komanda. Dar ieškom savojo kelio.“

Šarūnas Petraitis („Kauno Rami“):

Taip šiandien gavosi, kad visas rungtynes atsilikinėjote. Ketvirtame kėlinyje buvo likęs vos 1 taškas, bet persverti rezultato taip ir nepavyko. Kodėl?

„Galbūt dėl to, kad po vasaros mums tai tik pirmos rungtynės. Susirinkom gausiai, bet daug komandos narių vasarą nesportavo. Tik dabar pradedam. Manau, kad tai ir lėmė. Pradžioje paleidom varžovus į priekį, o paskui teko vytis. Pritrūko pabaigoje sėkmės. Poros tritaškių neįmetėm ir viskas. Todėl ir pralošėm.“

„UNO“ gretose pirmaisiais smuikais griežė M.Gailiūnas (26 tšk., 22 atk. k., 2 bl., 11 išpr. pr., 47 naud. b.), A.Olberkis (23 tšk., 5 per. k.), G.Šuklevičius (15 tšk., 10 atk. k.), M.Paulaitis (6 tšk., 7 rez. p.), G.Dirkstys (3 tšk., 6 atk. k.) ir V.Rubinas (2 tšk.).

„Kauno Rami“ komandoje pasižymėjo T.Petrošius (19 tšk., 10 atk. k., 6 išpr. pr.), Š.Petraitis (19 tšk., 9 atk. k., 6 rez. p.), G.Džiaugys (9 tšk.), S.Matusevičius (8 tšk., 12 atk. k.), J.Jančiukas (7 tšk.) ir P.Petruškevičius (5 tšk.).

„Kauno Mero Mažojoje taurėje 2015“ „UNO“ iškovojo pirmąją pergalę ir reabilitavosi po nesėkmės turnyro starte (1-1). „Kauno Rami“ tai buvo pirmoji dvikova šioje taurėje (0-1).

„Sporto Manija ‒ 2“ nepaliko jokių vilčių „Kauno Rami“ ekipai (2015 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 20:44 val.)„UNO“ pastangų prieš „Galerą“ neužteko (2015 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 22:21 val.)Išsvaistyta 20 taškų persvara ir pralaimėtas pratęsimas prieš „Galerą“ „Kauno Rami“ paliko už atkrintamųjų varžybų barjero (2015 spalio 11 d., sekmadienis, 22:37 val.)BC „Sporto Fėja & Detagama“ su „Kauno Rami“ vargo tik rungtynių pradžioje (2015 spalio 04 d., sekmadienis, 22:25 val.)Pirmieji „Kauno Mero mažosios taurės 2015“ iššūkio taurės pusfinalį pasiekė „Detas Hoptrans & BRGroup“ (2015 spalio 12 d., pirmadienis, 23:02 val.)„Sporto manija ‒ 2“ prieš dieną patirtą pralaimėjimo kartėlį išliejo ant „UNO“ (2015 spalio 07 d., trečiadienis, 22:53 val.)Kauno mero Mažosios taurės A pogrupio starte ‒ užtikrinta BC „Sporto fėjos“ & Detagamos pergalė (2015 rugsėjo 23 d., trečiadienis, 22:12 val.)