Nematyti vs ICE (75:70)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Didžiosios taurės Mažasis finalas
2015 gegužės 03 d., Sekmadienis, 18:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Nematyti“ po permainingos kovos pranoko „Ice“ ir tapo trečiąja komanda pavasario „Sportturas“ taurėje

2015 gegužės 03 d., Sekmadienis, 22:31 val., peržiūros: 1555

Gegužės 3-ąją dieną, sekmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko stipriausių pavasario „Sportturas“ Didžiosios taurės komandų akistatos. Dvikovoje dėl bronzos medalių susikirto pusfinaliuose nuskriaustų „Nematytų“ ir „Ice“ ekipų keliai.

Rungtynių starte ekipos vienodu tempu rinkosi taškus ir pirmosios minutėmis žengė koja kojon (5:5), nors priekyje „Nematyti“ taip ir nebuvo. Visgi dar pirmoje kėlinio pusėje „Ice“ kilo į šturmą, tvirtai čiupo iniciatyvą į savo rankas ir kelias minutes diktavo savo sąlygas. Iš pradžių „Ice“ pelnė 7 taškus be atsako ir atitrūko rezultatu 5:12), o vėliau pratęsė sėkmingą atkarpą iki 2:15 ir jau pirmajame kėlinyje pasiuntė varžovus į nokdauną (7:20). Ketvirčio finiše prabudę „Nematyti“ šiek tiek atsigriebė, kėlinį baigė M.Šumskio bei V.Kereišiaus taikliais metimais ir po pirmųjų 10 minučių, „Ice“ tenkinosi 8 taškų atotrūkiu – 12:20.

Sėkmingą pasirodymą „Nematyti“ pratęsė jau antrojo kėlinio pradžioje. V.Janušonio kariauna ketvirtį pradėjo 7 taškais iš eilės (5 pridėjo E.Voveraitis) ir pjovė nuostolius iki minimumo (19:20). „Ice“ puolimą pažadino V.Pupšio tritaškis ir grąžino 4 taškų persvarą (19:23), tačiau žaidimo skonį pajautę „Nematyti“ toliau nenurimo. Pastaroji ekipa dar kartą spurtavo 7:0 ir ne tik panaikino turėtą deficitą, tačiau ir pirmą kartą šios dienos susitikime įsiveržė į priekį (26:23). Po šio epizodo „Nematyti“ daugiau pirmoje rungtynių pusėje neužleido varžovų į priekį, tačiau „Ice“ laikėsi labai arti ir vyko atkakli kova taškas į tašką. Ketvirčio pabaigoje rezultatas tapo lygus (32:32), tačiau paskutinį žodį antrajame ketvirtyje tarė P.Pocius ir šio krepšininko taiklus baudos metimas leido „Nematytiems“ laimėti du kėlinius minimaliu skirtumu – 33:32.

Po didžiosios pertraukos kurį laiką pranašumas tarsi svarstyklės svyravo tai vienos, tai kitos ekipos pusėn, abi komandos pabuvo priekyje ir vyko nuožmi kova taškas į tašką. Visg dar pirmoje ketvirčio pusėje „Ice“ ėmė ryžtingesnių veiksmų, čiuopo iniciatyvą į savo rankas ir ėmė po truputį tolti. 7 taškus iš eilės surinko J.Merkys, o netrukus jo komando draugai pratęsė laimėtą atkarpą iki 3:10 ir M.Gailiūno armija atitrūko 6 taškais (42:48). Antroje kėlinio pusėje V.Pupšio bei J.Merkio tandemas pelnė dar 5 taškus ir skirtumas priartėjo prie dviženklės ribos (44:53), tačiau kėlinio tiesiojoje prabudo ir „Nematyti“. Ši ekipa trečiąjį kėlinį baigė spurtu 7:0, pjovė nuostolius iki ranka pasiekiamų ir prieš lemiamą susitikimo dalį komandas skyrė tik 2 taškai – 51:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Ice“ porą kartų driokstelėjo iš toli ir susigrąžino 6 taškų persvarą (55:61). Visgi tuomet „Nematytų“ snaiperiai taip pat smeigė porą tritaškių, iniciavo spurtą 8:0 ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (63:61), o vėliau pratęsė laimėtą atkarpą iki 12:0 ir patys įsiveržė į priekį 6 taškų skirtumu (67:61). Nebeturintys kur trauktis „Ice“ krepšininkai pamėgino kilti į šturmą, spurtavo 2:7 ir sumažino atsilikimą iki minimumo (69:68). Paskutinėmis rungtynių sekundėmis vyko tikra drama. D.Ladygos abu taiklūs baudų metimai dar kartą priartino „Ice“ iki minimumo (71:70), tačiau priešingoj barikadų pusėje pražangomis stabdomas M.Šumskis nesuteikė vilčių varžovams, realizavo paskutinius keturis baudų metimus ir įtvirtino sunkią „Nematytų“ pergalę rezultatu 75:70.

Vytautas Janušonis („Nematyti“):

Galima sakyti, kad šiame turnyre Jums nepasisekė tik vienintelėse pusfinalio rungtynėse. Kas leido laimėti šiandien?

„Tai, kad įmetėm daugiau taškų, nei varžovai. O daugiau, tai nežinau. Tiesiog leido laimėti tai, kad įmetėm daugiau taškų.“

Ar esate patenkinti trečiąja vieta?

„Bent jau prizinę vietą iškovojom. Bent medalius galėsim pasiimti. Laimėjom ir tiek.“

Martynas Gailūnas („Ice“):

Visą turnyrą žaidėte puikiai, o finaliniame ketverte kažko pritrūko. Ko?

„Tiesiog galbūt pritrūko sėkmės. Šiandien ne visi susirinkom ir galbūt atsarginių žaidėjų suolelis buvo per trumpas. Jei būtume turėje bent dešimt žmonių, manau, kad šiandien būtume laimėję. Jei būtume svarbiausiose rungtynese visi susirinkę, tai manau, kad galėjom žaisti ir finale.“

Naudingiausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas M.Šumskis (33 tšk., 10 atk. k., 9 išpr. pr., 43 naud. b.). Be jo „Nematytus“ ant bronzinės pakylos vedė V.Kereišius (11 tšk., 8 atk. k.), E.Voveraitis (9 tšk.), V.Janušonis (8 tšk., 11 atk. k.), Ž.Pilipavičius (6 tšk.), L.Juškevičius (4 tšk.) ir R.Vasiliūnas (3 tšk.).

„Ice“ gretose išsiskyrė K.Petrauskas (20 tšk., 12 atk. k., 5 išpr. pr.), J.Merkys (18 tšk.), V.Pupšys (11 tšk., 6 atk. k., 6 rez. p.), M.Vaišvila (9 tšk., 6 atk. k.), T.Jonkus (6 tšk.), R.Gineika (4 tšk.) ir D.Ladyga (2 tšk.).

Paskutiniai komentarai (3 iš 5)

Anonimas2015 gegužės 04 d., 23:51 val.
Nejuokinkit šnekoriai :D Pirmiau pas psichologą apsilankykit, po krepšinį žaisti išmokit Oranžinio burbulo "meistrai" :)
TomTJ2015 gegužės 04 d., 19:12 val.
Gerai žiūrime ir sakyk tu man kurioje vietoje tu esi nepatenkintas, bet tikslu epizoda su laiku min., sec., parašyk ir kad būtų ne 50/50 proc. situacija o kad būtu 100proc. situacija kur teisėjas tempia ICE už ausų? Na pirmyn sakyk situacija, su faktais bus idomiau?
ansed2015 gegužės 04 d., 14:41 val.
Jei TomTJ akim netempe, tiesiog siulau pasiziureti Video galerija kur yra pilnas rungtyniu irašas ir paanalizuoti teisėjų darba, ko pasekoje pamatysit dėl ko toks mano teiginys buvo parašytas.
Po sunkios kovos „Ryterna Group“ pateko į „Pavasario“ didžiosios taurės finalą (2015 balandžio 29 d., trečiadienis, 23:10 val.)„Nematyti“ gana nesunkiai prasibrovė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 21 d., antradienis, 23:07 val.)„ICE“ po atkaklios kovos žengė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 19 d., sekmadienis, 23:54 val.)Rungtynių pradžioje atitrūkę „Nematyti“ neleido „Kulautuvai“ pasvajoti apie pergalę (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 22:23 val.)Galingai startavę „Ice“ parklupdė „Omegą“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 22:05 val.)Pogrupio lyderių mūšyje „Nematytų“ penketukas parklupdė „Parabelį“ (2015 balandžio 01 d., trečiadienis, 23:46 val.)„ICE“ tritaškių lietuje paskandino „Laipsnius“ (2015 balandžio 23 d., ketvirtadienis, 22:22 val.)„Nematyti“ susitvarkė su „Best4you“ ekipos pasipriešinimu. (2015 kovo 23 d., pirmadienis, 02:00 val.)Solidžią persvarą išbarstę „Nematyti“ vos neprisižaidė su „Šilainiais ‒ 2“ (2015 balandžio 07 d., antradienis, 23:47 val.)„Pavasario“ taurės starte užtikrinta „ICE“ pergalė (2015 kovo 22 d., sekmadienis, 20:02 val.)