Kauno švara vs Autotoja (78:94)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Mažasis finalas
2015 gegužės 02 d., Šeštadienis, 15:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Tritaškių negailėjusi „Autotoja“ triumfavo mažajame finale

2015 gegužės 02 d., Šeštadienis, 19:39 val., peržiūros: 1876

Gegužės 2-ąją dieną, šeštadienį, A.Sabonio krepšinio centre finišavo „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažosios taurės sezonas. Mūšyje dėl trečiosios vietos ginklus surėmė pusfinaliuose nuskriaustos „Kauno Švaros“ ir „Autotojos“ ekipos.

Pirmųjų taškų bronzinėje dvikovoje teko laukti 1,5 minutės. Tuomet tritaškį smeigė V.Žvirblis ir atidarė „Autotojos“ taškų sąskaitą, tačiau netrukus prabilo ir K.Bytauto kariauna. „Kauno Švara“ atsakė 5 taškais ir persvėrė rezultatą savo naudai (5:3), o ketvirčio viduryje ši ekipa spurtavo 7:0 ir atitrūko 6 taškais (12:6). Visgi „Autotoja“ ir toliau taškus rinkosi tolimais metimais, o svarbiausia tai, kad antroje kėlinio pusėje krepšys K.Masiulio armijai atsirišo. Įsismaginęs V.Žvirblis pirmajame kėlinyje buvo pagrindinis „Autotojos“ puolimo straigtas, realizavo penkis tritaškius po paskutinio šio snaiperio taiklaus metimo, 2 taškų pranašumas buvo „Autotojos“ pusėje. Per likusį laiką abi komandos pabuvo priekyje, tačiau paskutinį žodį tarė E.Šmitas, kurio dvitaškis paskutinę sekundę leido „Kauno Švarai“ laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 21:20.

Antrojo ketvirčio starte „Autotoja“ perėmė pirmaujančiųjų estafetę ir visą likusį kėlinio laiką į priekį varžovų nepraleido. 4 taškais be atsako kėlinį pradėjusi „Autotoja“ persvėrė rezultatą savo naudai (21:24) ir nors kurį laiką „Kauno Švara“ lipo varžovams ant kulnų, tačiau kėlinio viduryje M.Kvedaro bei V.Žvirblio tandemas iniciavo spurtą 0:7, po kurio „Autotoja“ nutolo 9 taškais (27:36). Vis dėlto tuomet „Kauno Švara“ prabudo, atsakė 6 taškais iš eilės ir pjovė deficitą iki 3 taškų (33:36), o likus žaisti 1 minutę ir 19 sekundžių, E.Šmito taiklus metimas grąžino pusiausvyrą (37:37). Tiesa pirmąją dvikovos pusę sėkmingiau baigė „Autotoja“, kuri susigrąžino bent jau 4 taškų persvarą ir įpusėjus mačui pirmavo rezultatu 37:41.

Po didžiosios pertraukos „Autotoja“ žaibiškai šovė į priekį, per nepilnas 2 minutes pelnė 9 taškus ir jau ketvirčio pradžioje pasiuntė priešininkus į nokdauną (37:50). Išsijudinę „Kauno Švaros“ krepšininkai vėliau pristabdė deficito augimą ir po truputį artėjo, kol antroje kėlinio pusėje K.Bytauto vadovaujama ekipa smeigė porą tritaškių, spurtavo 8:0 ir nukirpo varžovų atotrūkį iki 4 taškų (51:55). Vis dėlto tuomet apie save vėl priminė V.Žvirblis, kuris dar porą kartų pateikė savo vizitinę kortelę (pasiuntė į krepšį dar du tritaškius) ir padvigubino atstumą (53:61), o per likusį laiką „Autotoja“ dar minimaliai padidino atotrūkį ir po trijų kėlinių džiaugėsi 9 taškų persvara – 57:66.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis prasidėjo dar viena „Kauno Švaros“ krepšio teroro banga. Trys M.Kvedaro, du V.Žvirblio ir vienas R.Petraičio tritaškis – tokia buvo „Autotojos“ pradžia ir tai varė į neviltį „Kauno Švarą“. Kelių minučių atkarpą „Autotoja“ laimėjo 5:18 ir palaidojo priešininkų viltis atsitiesti (62:84), o vėliau dar labiau padidino turimą pranašumą ir įgijo rekordinę šiame mače, 26 taškų persvarą (67:93). Rungtynių finiše M.Senkaus ir D.Kazlausko duetas atsakė trimis tolimais metimais, iniciavo spurtą 11:1 ir bent jau šiek tiek sumažino kartėlį. Vis dėlto „Autotoja“ neleido suabejoti savo pranašumu, laimėjo rungtynes rezultatu 78:94 ir pasidabino „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Mažosios taurės bronza.

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju tapo V.Žvirblis (38 tšk., 11 atk. k., 40 naud. b.). Jam puikiai talkino M.Kvedaras (31 tšk., 10 rez. p., 32 naud. b.), R.Issak (10 tšk., 10 atk. k., 5 rez. p., 4 bl.), Ž.Kaminskas (3 tšk., 7 atk. k.), R.Petraitis (3 tšk.), R.Kulikauskas (3 tšk.), A.Račkus (3 tšk.) ir A.Dervinskas (2 tšk.).

„Kauno Švaros“ gretose išsiskyrė M.Senkus (21 tšk., 5 rez. p., 6 išpr. pr.), M.Brusokas (13 tšk.), D.Kazlauskas (11 tšk.), G.Simanavičius (11 tšk., 5 rez. p.), Š.Kryžius (8 tšk., 10 atk. k.), E.Šmitas (6 tšk., 8 atk. k.), R.Motys (4 tšk.) ir P.Vosgirdas (3 tšk.).

„Kauno Švara“ po rungtynių tradiciškai atsitvėrė tylos siena. „Autotojos“ trenerio Kęstučio Masiulio komentaras – video reportaže:

Lemiamose serijos rungtynės „Autotoja“ neleido „Senukams“ pasvajoti apie pusfinalį (2015 balandžio 16 d., ketvirtadienis, 23:54 val.)Ketvirtfinalį „Autotoja“ pradėjo sutriuškindama „Senukus“ (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 22:30 val.)Pirmajame aštuntfinalio susitikime pranašesni buvo „Autotoja“ komanda. (2015 kovo 19 d., ketvirtadienis, 23:40 val.)Įtemptoje rungtynių pabaigoje pergalę išplėšė „Autotoja & Ekodora“ (2014 spalio 29 d., trečiadienis, 23:03 val.)„Autotojos“ tritaškiai pribaigė „KTU“ (2015 vasario 27 d., penktadienis, 21:13 val.)„Autotoja“ užtikrintai įveikė „KTU“ ekipą (2015 kovo 01 d., sekmadienis, 16:28 val.)„Autotoja“ įrodė pranašumą prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2015 vasario 06 d., penktadienis, 21:53 val.)„Autotoja“ antrą kartą įveikė ASU & NMA „AgroVIS“ ir žengia į ketvirtfinalį (2015 kovo 26 d., ketvirtadienis, 00:57 val.)„Autotoja“ su kaupu atsirevanšavo „Celsiui“ ir grąžino pusfinalio serijoje pusiausvyrą (2015 balandžio 23 d., ketvirtadienis, 22:33 val.)„Vieningas Kaunas“ įveikė „Kauno švarą“ ir išlygino pusfinalio serijos rezultatą (2015 balandžio 24 d., penktadienis, 22:03 val.)