Senukai vs Hidraulinės sistemos (59:85)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 spalio 09 d., Penktadienis, 20:20 val. @ Kauno technologijos universiteto chemijos fakultetas, Radvilėnų pl. 19, Kaunas, LT-50254

„Senukai“ parodė aštrius dantis, bet paskutiniame kėlinyje nesuspėjo paskui „Hidraulines Sistemas“

2015 spalio 09 d., Penktadienis, 22:39 val., peržiūros: 1432

Spalio 9-ąją dieną, penktadienį, KTU Chemijos fakulteto salėje įvyko „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ B pogrupio dvikova tarp namuose žaidusių „Senukų“ ir svečių teisėmis atvykusių „Hidraulinių Sistemų“.

Susitikimo pradžioje dukart iš eilės pasižymėjo „Hidraulinės Sistemos“ (0:3), tačiau netrukus identišką atsaką smogė M.Vitkauskas ir grąžino pusiausvyrą (3:3). Visgi vėliau „Senukų“ puolimas nutilo ir kelias minutes minutes nedavė vaisių. Šį laiko tarpą V.Kirilovo kariauna išnaudojo pakankamai turiningai, spurtavo 0:9 ir kėlinio viduryje svečiai atitrūko rezultatu 3:12. Tiesa antroje kėlinio pusėje „Hidraulinių Sistemų“ rezultatyvumo kreivė krito žemyn ir tuo netruko pasinaudoti M.Vitkausko vedami „Senukai“. Pastarasis krepšininkas pirmajame ketvirtyje pelnė 12 iš 14 savo komandos taškų, gerokai sušvelnino deficitą ir po pirmųjų 10 minučių „Hidraulinės Sistemos“ tenkinosi 4 taškų atotrūkiu – 14:18.

Antrasis ketvirtis aikštės šeimininkams prasidėjo ne itin sėkmingai ir pirmųjų „Senukų“ taškų teko laukti beveik 4 minutes. Tuo tarpu „Hidraulinės Sistemos“ rezge tikslias atakas, truktelėjo į priekį spurtu 0:9 ir pirmą kartą šios dienos mače įgijo dviženklį pranašumą (14:27). Pora „Senukų“ tolimų šūvių įpūtė šios komandos puolimui šiek tiek gyvybės ir beveik perpus braukė atsilikimą (20:27). Tiesa M.Šumlinsko ir I.Krukonio tandemas per porą minučių grąžino dviženklį atstumą (20:32), o paskutinėmis pirmosios rungtynių pusės minutėmis, užvirė atkakli kova taškas į tašką, kuri leido „Hidraulinėms Sistemoms“ išlaikyti apčiuopiamą persvarą savo rankose. Š.Kenstavičiaus dvitaškis paskutinėmis sekundėmis sumažino skirtumą iki vienženklio ir du ketvirčiai baigėsi „Hidraulinėms Sistemoms“ pirmaujant 8 taškais – 28:36.

Po didžiosios pertraukos, jau galima sakyti tradiciškai, pirmieji savo žodį tarė svečiai. V.Kirilovo kariauna trečiajį ketvirtį pradėjo laimėta beveik 2 minučių atkarpa 0:8 ir padvigubino turėtą persvarą (28:44). Tiesa, nokdaune atsidūrę „Senukai, netrukus prabudo ir ėmėsi ryžtingų veiksmų. Dar pirmoje kėlinio pusėje 6 taškai be atsako leido aikštės šeimininkams pjauti nuostolius iki 11 taškų (35:46), o vėliau „Senukai“ smogė dar kelis skaudžius varžovams smūgius, spurtavo 8:0 ir ėmė alsuoti „Hidraulinėms Sistemoms“ į nugarą (43:48). Paskutinėmis ketvirčio minutėmis ekipos panašiu tempu rinkosi taškus ir po pusvalandžio kovos intriga sedėjo pirmosiose eilėse – 48:54.

Š.Kenstavičiaus taiklių metimų vedami „Senukai“, ketvirtojo kėlinio starte prisikasė iki 4 taškų (50:54), o vėliau dar kurį laiką laikėsi arti priešininkų. Vis dėlto kur kas ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį turinti „Hidraulinių Sistemų“ ekipa, netrukus ėmė naudotis savo koziriais. Net 5 minutes „Senukai“ tylėjo ir niekaip negalėjo pralaužti varžovų gynybos, o tuo su malonumu pasinaudojo S.Klimkevičius ir kompanija. „Hidraulinės Sistemos“ varžovų tylos minutes pavertė laimėta atkarpa 0:22 (pusę šių taškų surinko būtent S.Klimkevičius) ir abejonių dėl dvikovos baigties neliko (52:79). Likus žaisti apie 3 minutes, „Senukai“ prabudo, tačiau jau buvo gerokai per vėlu. Apylygis žaidimas paskutinėmis rungtynių minutėmis, leido „Hidraulinėms Sistemoms“ išsaugoti savo pusėje 26 taškų pranašumą ir laimėti rungtynes rezultatu 59:85.

Tadas Vasiliauskas („Hidraulinės Sistemos“):

„Senukai“ kandžiojosi iki paskutinio kėlinio, bet paskutiniame ketvirtyje daug intrigos nebuvo. Kas tą lėmė?

„Manau, kad penktadienio vakaras. Visi atsipalaidavę. Mūsų susirinko dvylika ir visiems reikėjo duoti pažaisti. Manau tai ir lėmė tokį rezultatą pirmuosiuose kėliniuose. Paskui nusistovėjo penketas ir atitrūkom. Viskas stojo į savo vėžias.“

Jau žinote varžovus kitame varžybų etape – tai „Kauno SRC“. Kokios mintys apie būsimą dvikovą? Ar manote, kad esate stipresnė komanda?

„Sezono pradžioje stipresni tie, kurie vasarą sportavo. Sunku pasakyti. „Kauno SRC“ gera komanda, o kaip bus – pažiūrėsim. Viską lemia vos vienos rungtynės. Mes žaisti mokam, jie taip pat moka. Išsiaiškinsim.“

Andrius Zareckis („Senukai“):

Buvo išties neblogos rungtynės iki pat ketvirtojo kėlinio ir varžovai buvo gerokai sunerimę, kuomet jiems beliko vos keli taškeliai. Kas nutiko paskutiniame kėlinyje? Pritrūko sveikatos?

„Va būtent. Atsilaikėm tris kėlinius. Nebuvo šiandien trijų starto penketo žaidėjų, bet net ir be jų manau, kad tikrai neblogai kovojom. Šio turnyro esmė mums yra pasirengti artėjančiam „Įmonių“ lygos sezonui, o ne susišluoti titulus. Manau, kad tikrai normaliai atstovėjom su tokia sudėtimi prieš „Įmonių“ lygos čempionus. Viskas tvarkoj. Bandysim toliau žaisti.“

„Hidraulines Sistemas“ į pergalę vedė S.Klimkevičius (22 tšk.), M.Šumlinskas (16 tšk., 15 atk. k., 2 bl.), T.Vasiliauskas (11 tšk.), I.Krukonis (8 tšk.) ir L.Čekavičius (6 tšk.).

„Senukų“ gretose išsiskyrė M.Vitkauskas (20 tšk., 5 per. k., 6 išpr. pr.), Š.Kenstavičius (17 tšk., 11 atk. k., 5 išpr. pr.), A.Zareckis (9 tšk.), T.Juodviršis (6 tšk.) ir A.Kelpšas (5 tšk., 7 atk. k.).

„Kauno Mero Mažojoje taurėje 2015“ „Hidraulinės Sistemos“ iškovojo ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų ir tapo B pogrupio nugalėtojais (4-0). „Senukai“ pogrupio varžybose finišavo su vieninteliu laimėjimu ir trimis nesėkmėmis (1-3).

Ketvirtfinalio trileryje Fortūna šypsojosi „Hidraulinėms Sistemoms“ (2015 spalio 13 d., antradienis, 22:55 val.)BC „Sporto Fėja & Detagama“ paskutiniame kėlinyje išsigrynino kelialapį į finalą (2015 spalio 16 d., penktadienis, 22:53 val.)Bronzinio mūšio atomazgoje „Kauno Aerouostas“ tolimais šūviais nužudė „Hidraulines Sistemas“ (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 22:43 val.)Rungtynių tiesiojoje viršų paėmė „Hidraulinių Sistemų“ patirtis (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 21:43 val.)„Senukams“ pavyko atsilaikyti prieš „Green death“ (2015 rugsėjo 28 d., pirmadienis, 21:16 val.)Sezono atidarymo rungtynėse „Hidraulinės sistemos“ nesunkiai įveikė „Green Death“ (2015 rugsėjo 18 d., penktadienis, 21:27 val.)Sunkiai taškus rinkę „Senukai“ neprilygo „Vieningam Kaunui“ (2015 spalio 05 d., pirmadienis, 22:30 val.)„Laipsniai“ iškovojo užtikrintą pergalę (2015 spalio 07 d., trečiadienis, 22:19 val.)„Hidraulinės Sistemos“ nesunkiai susidorojo su „Laipsniais“ (2015 spalio 02 d., penktadienis, 22:31 val.)Po atkaklios kovos „Kauno SRC“ prasibrovė į pusfinalį (2015 spalio 13 d., antradienis, 22:09 val.)