Banga vs SK „Mattas“ (91:75)Kauno Mero taurė 2014 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2014 spalio 22 d., Trečiadienis, 18:15 val. @ Vytauto Didžiojo universiteto sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas, LT-51230

Galingai sužaisto ketvirtojo kėlinio dėka „Banga“ iškovojo kelialapį į turnyro pusfinalį

2014 spalio 22 d., Trečiadienis, 23:22 val., peržiūros: 1102

Spalio 22 dieną VDU sporto centro salėje buvo sužaistas paskutinis Kauno Mero taurės 2014 ketvirtfinalis, kuriame susitiko šeimininkai „Bangos“ ir jiems išsukį metusios SK „Mattas“ komandos krepšininkai. Rungtynes prasidėjo uraganiniu šeimininkų puolimu ir geležine gynyba. Sužaidus vos porą minučių šeimininkai jau turėjo dviženklį pranašumą 11:1. Ketvirčio viduryje šeimininkų persvara jau buvo kone triuškinanti 20:5 ir atrodė, kad jų, šiandienos rungtynėse, lauks lengvas pasivaikščiojimas, bet svečiai po spurto 2:9 persvarą buvo sumažinę iki vienženklės. Besibaigiant kėlinukui dviženklę persvarą komandai greit vėl sugražino Paulius Parachomikas smeigęs du tolimus metimus iš eilės. Po pirmojo kėlinuko pirmavo šeimininkai 28:17.

Antrasis ketvirtis vėl prasidėjo sėkmingomis šeimininkų atakomis, tačiau šįkart į jas atsakydavo ir svečių komanda. Į rezultaryvias „Bangos“ atakas varžovai atsakyvo keliomis. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė 8 taškų šeimininkų persvara 36:28. Antroje ketvirčio pusėje geresnę gynybą demonstravę svečiai prieš ilgąją pertrauką sugebėjo „sugrįžti į žaidimą“ ir komandas skyrė jau tik 6 taškai.

Po ilgosios pertraukos aktyvesni puolime buvo SK „Mattas“ komandos krepšininkai sugebėję sumažinti atsilikimą nuo varžovų per vieną taiklų metimą 43:41. Nors šeimininkai ir vėl kiek atitrūko, tačiau nerezultatyvos kėlinuko pabaigoje 0:9 spurtavę svečiai sugebėjo persverti rezultatą 49:51, bet likusį laiką persvaros jiems išlaikyti nepavyko. Rungtynėse, kurios pirmąjame kėlinuke atrodė,jog bus lengvas pasivaikščiojimas šeimininkams, prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė vos 3 taškai 53:50 .

Ketvirto kėlinio pirmoji pusė buvo banguota, vos šeimininkai atitrūkdavo, SK „Mattas“ komandos krepšininkai juos tuoj pat prisivydavo. Įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė 6 taškai (67:61). Likusį laiką puolime dominavę šeimininkai per kėlinuką įmetė, net 38 taškus ir rungtynių pabaigoje nepaliko vilčių SK „Mattas“ krepšininkams. Nuaidėjus finalinei sirenai švieslentėje degė rezultatas 91:75. Rungtynes laimėjo ir kelialapį į turnyro pusfinalį iškovojo „Bangos“ krepšininkai. Pusfinalyje jie susitiks su „Hidraulinėmis sistemomis“

Po rungtynių pralaimėjimo priežastis apžvelgė SK „Mattas“ komandos kapitonas Eimantas Daunora: „Šiandien nesusirinkome, kaip matėte rungtynes pradėjome penkiese, po to atvyko dar vienas žaidėjas. Dėl to kaltas tvarkaraščių keitaliojimas, bet ką padarysi. Šiandien, kaip dažniausiai ir būna, mūsų komandai, tris kėlinius,pamirštant pirmąsias minutes, žaidėme neblogai, tačiau ketvirtąjame kėlinyje subyrėjo mūsų gynyba, nebeužteko jėgų ir nebeatsilaikėme prieš varžovus.“

Banga: Arnas Lubys – 27 tšk., Paulius Parachomikas – 24 tšk. (12 atk. kam., 5 rezult. perd., 5 perimt. kam., 5 išpr. praž.), Povilas Grikštas – 17 tšk., Aurimas Karbauskas – 14 tšk. (10 atk. kam.)

SK „Mattas“: Aurimas Gavelis – 22 tšk., Kęstutis Dimitrijevas – 21 tšk. (6 rezult. perd.), Deividas Baika – 18 tšk. (15 atk. kam., 6 rezult. perd.)

Tik po atkaklios kovos „Banga“ sugebėjo palaužti „ Hidraulines sistemas“ ir pateko į finalą (2014 spalio 24 d., penktadienis, 00:01 val.)Ketvirtame kėlinyje SK „Mattas“ įveikė „Kauno Rami“ (2014 spalio 14 d., antradienis, 22:52 val.)„Banga“ be didesnio vargo įsirašė dar vieną pergalę (2014 spalio 10 d., penktadienis, 21:03 val.)„Kauno Mero Didžiosios taurės 2014“ finale po emocingos ir įtemptos kovos trofėjų į viršų kėlė „Banga“ (2014 spalio 26 d., sekmadienis, 01:30 val.)„Banga“ nesunkiai įveikė „Kauno technikos kolegijos“ ekipą. (2014 rugsėjo 25 d., ketvirtadienis, 23:58 val.)„Bangos“ žaidėjai atsilaikė prieš įspūdingą A.Lencevičiaus puolimą (2014 spalio 03 d., penktadienis, 02:33 val.)SK „Mattas“ palaužė „Kauno“ ekipą (2014 spalio 10 d., penktadienis, 01:24 val.)SK „Mattas“ neprilygo antrą pergalę iš eilės pasiekusiai BC „Sporto Fėjai ‒ Detagamai“ (2014 rugsėjo 24 d., trečiadienis, 23:14 val.)