Lietuvos šaulių sąjunga vs Rind (88:78)C lyga, „ALTreklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Mažasis finalas
2015 balandžio 18 d., Šeštadienis, 17:15 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„C“ lygos Mažosios taurės bronza po pratęsimo iškovojo „Lietuvos Šaulių Sąjunga“

2015 balandžio 18 d., Šeštadienis, 19:11 val., peržiūros: 1765

Balandžio 18-ąją dieną, šeštadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „C“ lygos „ALTreklama“ pirmenybių Mažosios taurės medalių dalybos. Mūšyje dėl trečiosios vietos į kovą stojo pusfinaliuose nuskriaustos „Lietuvos Šaulių Sąjungos“ ir „Rind“ ekipos.

Susitikimo pradžioje komandos neketino nusileisti viena kitai ir pirmosiomis minutėmis laikėsi viena šalia kitos. Visgi dar pirmoje ketvirčio pusėje „Lietuvos Šaulių Sąjunga“ su M.Mažeika priešakyje kilo į šturmą, surengė spurtą 14:0 (8 taškus pridėjo minėtas žaidėjas) ir likus žaisti apie 4 minutes, skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki 13 taškų (21:8).Vis dėlto vėliau viskas apsivertė aukštyn kojomis ir savo sąlygas aikštėje ėmė diktuoti „Rind“. T.Kepežinsko armija atsakė laimėta atkarpa 0:11 ir, tiksint paskutinėms ketvirčio sekundėms, pjovė nuostolius iki 2 taškų (21:19). Tiesa paskutinį žodį pirmoje dvikovos dalyje tarė M.Ručinskas, kuris įsūdė tritaškį beveik su sirena, skelbiančia kėlinio pabaigą, ir grąžino „Lietuvos Šaulių Sąjungai“ 5 taškų persvarą. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 24:19.

Antrojo ketvirčio starte „Lietuvos Šaulių Sąjunga“ pelnė 4 taškus paeiliui ir sutvirtino savo pozicijas (28:19). Visgi tuomet „Rind“ ėmėsi reformų ir ėmė artėti. Įsismaginęs A.Tkačiovas pridėjo 7 taškus prie savo komandos spurto 0:9, po kurio rungtynėse grįžo pusiausvyra (28)28). Tiesa persverti rezultato A.Čekanausko kariauna neleido ir greitai susigrąžino persvarą savo pusėn (33:28). Nors „Rind“ ir stengėsi neatsilikti, tačiau šiai ekipai antroje kėlinio pusėje sunkiai sekėsi regzti rezultatyvias atakas ir tuo netruko pasinaudoti priešininkai. „Lietuvos Šaulių Sąjunga“ kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 12:2 (pusę taškų surinko A.Kaminskas) ir artėjant pirmajai dvikovos pusei link pabaigos, nutolo dviženkliu skirtumu (45:32). Per likusį laiką „Rind“ dar suspėjo neženkliai priartėti, bet įpusėjus mačui vis dar atsilikinėjo 11 taškų skirtumu – 45:34.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos Šaulių Sąjunga“ 5 taškais atsakė į varžovų tritaškį ir susigrąžino 13 taškų pranašumą (50:37). Visgi tuomet „Rind“ krepšininkai tapo aktyvesni ir tikslesni, perėmė žaidimo vadžias į savo rankas ir ėmė tirpdyti deficitą. Itin prastai nuo baudų metimo linijos atakavusiems (vos 1/6) „Rind“ krepšininkams nors ir nepavyko visiškai pasivyti priešininkų, tačiau laimėta atkarpa 2:12 padėjo T.Kepežinsko vadovaujamai ekipai prisikasti iki ranka pasiekiamos ribos (52:49). Tiesa kėlinio tiesiojoje „Lietuvos Šaulių Sąjunga“ prabudo, pagyvino savo puolimą ir D.Vozbino bei E.Jančausko taiklūs metimai grąžino 7 taškų skirtumą. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 58:51.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietuvos Šaulių Sąjungos“ pranašumas vėl priartėjo prie pat dviženklės ribos (60:51). Vis dėlto vėliau iniciatyvą į savo rankas čiupo „Rind“ krepšininkai, kurie ir toliau neblizgėjo prie baudų metimo linijos (3/8), tačiau nepaisant to kurį laiką diktavo savo sąlygas, surengė spurtą 2:14 ir įpusėjus kėliniui ne tik panaikino turėtą deficitą, bet ir patys įgijo 3 taškų pranašumą (62:65). Prabudusi „Lietuvos Šaulių Sąjunga“ gretai atstatė pusiausvyrą (65:65), o netrukus ir vėl pirmavo (68:65). Nebeturints kur trauktis „Rind“ žaidėjai nuolat alsavo priešininkams į nugarą ir kelis kartus lygino rezultatą. Likus žaisti 1,5 minutės, M.Mažeikos tritaškis leido „Lietuvos Šaulių Sąjungai“ nusverti dvikovos svarstykles savo pusėn (73:70), bet už beveik minutės identiškos vertės metimu atsakė Ž.Radzevičius ir rezultatas tapo lygus. Sekančios atakos metu „Lietuvos Šaulių Sąjunga“ prarado kamuolį ir šansą išplėšti pergalę įgijo „Rind“. Vis dėlto abu „Rind“ mėginimai įmesti kamuolį į krepšį tikslo nepasiekė ir komandos santykių aiškinimąsi perkėlė į pratęsimą – 73:73.

Pirmosios pratęsim minutės klostėsi ne itin rezultatyviai. Sužaidus 1 minutę, komandas į priekį pasistūmėjo tik per 1 tašką (74:74), o dar iž minutės M.Ručinskas išvedė į priekį „Lietuvos Šaulių Sąjungą“ (76:74). Likus žaisti 1 minutę ir 50 sekundžių, E.Jančauskas padvigubino skirtumą (78:74), o po šio epizodo buksuojanti „Rind“komanda galutinai palūžo. Įsismaginę „Lietuvos Šaulių Sąjungos“ žaidėjai per minutę surinko 8 taškus ir palaidojo varžovų viltis iškovoti bronzą (84:74). Nors paskutinėmis sekundėmis „Rind“ pagaliau nutraukė tylą ir dar mėgino griebti šiaudą (84:78), bet patyrę „Lietuos Šaulių Sąjungos“ krepšininkai pergalės iš rankų nepaleido ir laimėjo susitikimą rezultatu 88:78.

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju buvo pripažintas A.Kaminskas (20 tšk., 14 atk. k., 6 išpr. pr., 29 naud. b.). Jam puikiai talkino M.Mažeika (23 tšk.), E.Jančauskas (16 tšk., 20 atk. k., 7 išpr. pr., 29 naud. b.), M.Ručinskas (13 tšk.) ir T.Kmitas (12 tšk., 8 atk. k., 8 rez. p., 5 išpr. pr.).

„Rind“ komandoje išsiskyrė A.Tkačiovas (28 tšk., 6 atk. k., 9 rez. p., 6 išpr. pr., 31 naud. b.), Ž.Radzevičius (24 tšk., 12 atk. k., 6 išpr. pr.), J.Demenius (9 tšk.), L.Mecelis (8 tšk.) ir M.Kazakevičius (7 tšk., 13 atk. k., 5 išpr. pr.).

Komandų atstovų Andriaus Čekanavičiaus („Lietuvos Šaulių Sąjunga“) ir Tomo Kepežinsko („Rind“) komentarus po rungtynių galite išvysti rungtynių video reportaže:

„Sparta“ palaužė „Lietuvos Šaulių Sąjungos“ ekipą (2014 gruodžio 03 d., trečiadienis, 00:59 val.)„Elektromontuotojas“ nusileido „Lietuvos Šaulių Sajungai“ (2015 sausio 22 d., ketvirtadienis, 00:04 val.)„Lietuviški patiekalai“ įrodė savo pranašumą prieš „Lietuvos šaulių sąjunga“ ekipą (2014 lapkričio 30 d., sekmadienis, 19:09 val.)„BK Centre“ po atkaklios kovos privertė pasiduoti „Lietuvos šaulių sąjungos“ ekipą. (2014 gruodžio 06 d., šeštadienis, 19:06 val.)Vyriškoje kovoje „Green Death“ pranoko „Lietuvos Šaulių Sąjungą“ (2015 kovo 02 d., pirmadienis, 23:05 val.)„Dumblas“ nesunkiai įveikė „Lietuvos šaulių sąjungos“ ekipą. (2014 spalio 26 d., sekmadienis, 17:27 val.)„Kėdainiai & Addeco“ po permainingos kovos privertė pasiduoti „Lietuvos šaulių sąjungos“ ekipą. (2014 lapkričio 03 d., pirmadienis, 23:06 val.)Tik po atkaklios kovos „Lietuvos šaulių sąjunga“ nugalėjo „RIND“ (2014 lapkričio 18 d., antradienis, 23:57 val.)„R2P Sport ‒ 2“ po atkaklios kovos privertė pasiduoti „Lietuvos šaulių sąjungos“ ekipą. (2015 kovo 31 d., antradienis, 23:17 val.)Vyriško krepšinio dvikovoje „Komanda X“ palaužė „Lietuvos Šaulių Sąjungą“ (2015 vasario 03 d., antradienis, 23:06 val.)