Eidina vs BC „Rezervas“ (90:93)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 gegužės 25 d., Trečiadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Nusiteikimas ir kova iki paskutinių sekundžių padovanojo BC „Rezervui“ pergalę prieš „Eidiną“

2016 gegužės 25 d., Trečiadienis, 22:29 val., peržiūros: 1160

Gegužės 25 dieną, A. Sabonio krepšinio centre įvyko „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės ketvirtfinalio rungtynės, kuriose aikštės šeimininkų statusą turėjusi „Eidina“ susikovė su BC „Rezervu“. Ketvirtfinalio nugalėtojas taurėje yra išaiškinamas iš vienų rungtynių, tad suprasdamos šių rungtynių svarbą, abi ekipos į kovą stojo beveik pagrindinių sudėčių.

Rungtynių pradžioje į „Einidos“ krepšininko M. Valukonio šešis taškus iš eilės, BC „Rezervas“ atsakė dviem iš eilės R. Puikio tolimais šūviais, po kurių svečiai buvo priekyje 6:8. Antroje kėlinuko pusėje tiek M. Valukonio žaidimas po krepšiu, tiek K. Babkausko taiklūs tolimi metimai leido „Einidai“ įsiveržti į priekį, tačiau M.Kudirka taip pat atsakė keliais taikliais tolimais metimais, taip pat ir dėjimu iš viršaus, o pirmasis kėlinukas baigėsi esant lygybei 22:22.

Antro kėlinuko pradžioje „Einida“ spurtavo 12:4 ir nutolo 34:26. Ir toliau puikiai šiose rungtynėse žaidęs M. Valukonio ir K. Babkausko tandemas leido šeimininkams išlaikyti turimą 8-10 taškų persvarą iki kėlinuko pabaigos ir įpusėjus rungtynėms „Einida“ pirmavo 42:32.

Nors ir trečiasis kėlinukas prasidėjo „Einidos“ keturiais taškais iš eilės, tačiau BC „Rezervas“ daugiausiai M. Kudirkos pastangų dėka iškart priartėjo iki 46:41. Visgi, labai greitai „Einida“ vėl įgijo dviženklį pranašumą 52:42. Tačiau svečių pusėje atsirado naujas lyderis – L.Grabauskas, kurio pastangos davė vaisių ir jo atstovaujama ekipa sumažino varžovų pranašumą iki 57:54. Visgi, M.Valukonis savo taškais iš po krepšio ir K.Babkauskas, tolimu šūviu paskutinę kėlinuko sekundę, vėl padidino „Einidos“ persvarą iki 68:61.

Ketvirtajame kėlinuke du taiklius tolimus metimus įsūdė L.Grabauskas, vieną pataikė M.Kudirka ir BC „Rezervas“ priartėjo 73:70. Tačiau I.Labutis ir M.Valukonis savo metimais neleido dar labiau priartėti varžovams. Likus kiek daugiau nei trims minutėms iki ketvirčio pabaigos „Einida“ pirmavo 82:77. Visgi, penki iš eilės L. Grabausko taškai išlygino rungtynių rezultatą 82:82. O tada ekipos žaidė taškas į tašką iki rungtynių pabaigos ir likus žaisti 26 sekundes taiklus I. Labučio tolimas metimas persverė rezultatą „Einidos“ naudai 90:89. Tačiau po minutės pertraukėlės puikią ataką surengė BC „Rezervas“, kai L.Grabauskas puikiu perdavimu perpjovė visą šeimininkų gynybą, o kamuolį gavęs D.Šemeklis pataikė iš po krepšio. Paskutinė „Einidos“ ataka buvo netiksli, o L.Grabauskas baudų metimais įtvirtino BC „Rezervo“ pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas 90:93. Iškovoję puikią pergalę BC „Rezervo“ krepšininkai turnyro pusfinalyje susitiks su „Sporto manijos“ krepšininkais, kuriems grupių varžybose buvo stipriai pralaimėję (72:98).

Po rungtynių BC „Rezervo“ ekipos krepšininkas R.Puikys kalbėjo: „mes atėję žaisti į šitą lygą iš karto sakėme, mes jauni, mes draugai visi, paimsim, laimėsim. Porą varžybų nepasisekė, dabar atėjom užsivedę, norėjom laimėti, tai ir pasiėmėm tą pergalę. Sumetėm savo metimus ir ką, jaunimas, ryžto daugiau, tai taip ir buvo viskas“.

Naudingiausi rungtynių žaidėjai:

Eidina: Marius Valukonis – 34 tšk. (19 atk. kam., 5 išpr. praž.), Karolis Babkauskas – 28 tšk. (12 rezult. perd., 8 išpr. praž.), Ignas Labutis – 17 tšk. (13 atk. kam.)

BC „Rezervas“: Lukas Grabauskas – 33 tšk. (10 atk. kam., 5 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Mantas Kudirka – 24 tšk., Rokas Puikys – 13 tšk., Dovydas Šemeklis – 12 tšk., Justinas Pranevičius – 11 tšk. (5 išpr. praž.)

Ketvirtame kėlinyje dominavęs BC „Rezervas“ parklupdė „Kauno SRC“ (2016 gegužės 10 d., antradienis, 21:43 val.)„Sporto manija“ perlipo BC „Rezervo“ barjerą (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 22:30 val.)Visas rungtynes pirmavę „Kauno autobusai“ nesunkiai susidorojo su „Eidina“ (2016 gegužės 22 d., sekmadienis, 21:41 val.)„Sporto Manija“ pranoko charakterį rodžiusį BC „Rezervą“ (2016 gegužės 18 d., trečiadienis, 22:57 val.)„Panemunė“ išliejo daug prakaito kovoje su BC „Rezervu“ (2016 gegužės 22 d., sekmadienis, 19:02 val.)Daug prakaito išliejusi „Panemunė“ paliko BC „Rezervą“ už apdovanojimų pakylos (2016 gegužės 31 d., antradienis, 23:29 val.)„Eidina“ neturėjo vargo su „Atletu“ ‒ LSU-2 (2016 gegužės 18 d., trečiadienis, 20:43 val.)„Eidinos“ puolimo mašina nesunkiai pervažiavo „DNC Sports Fairy & Kauno oro uosto“ barjerą (2016 gegužės 19 d., ketvirtadienis, 21:27 val.)