UNO vs Alytaus „Vakarai“ (63:66)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2020 » Atkrintamosios rungtynės, „Iššūkio“ taurės Didysis finalas
2020 spalio 28 d., Trečiadienis, 20:15 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Vytenis Vaivada fantastiniu tolimu šūviu išplėšė pirmąją vietą Alytaus „Vakarams“

2020 spalio 28 d., Trečiadienis, 22:25 val., peržiūros: 1238

Trečiadienį, spalio 28 dieną, Kauno kolegijos sporto salėje įvyko „Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės 2020, Iššūkio taurės rungtynės dėl nugalėtojų taurės tarp nominalių aikštelės šeimininkų „UNO” bei svečių Alytaus „Vakarai“. Didžiąją rungtynių dalį vyko gana permaininga kova ir pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus. Viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis ir šįkart sėkmė nusišypsojo svečiams iš Alytaus.

Rungtynes komandos pradėjo gana sunkiai rinkdamos taškus, o ypatingai sunkiai tą daryti sekėsi svečiams iš Alytaus. Jie tik įpusėjus ketvirčiui pelnė pirmuosius savo taškus ir likus žaisti keturias minutes, turėjo septynių taškų deficitą. Po minutės pertraukėlės “Vakarai” pradėjo pataikyti ir per dvi minutes sugebėjo ne tik panaikinti atsilikimą, bet ir persverti rezultatą savo naudai. Visgi, ketvirtį kur kas sėkmingiau užbaigė “UNO” ekipa ir susigrąžino pranašumą į savas rankas. Rezultatas po pirmųjų dešimties minučių buvo 17:12. Antrojo ketvirčio pradžioje svečiai išlygino rezultatą, o vėliau komandos apsikeitė keliais sėkmingais išpuoliais. „UNO“ ekipa vargo puolime ir turėjo sausą atkarpą. Tuo netruko pasinaudoti Alytaus „Vakarai“, kurie netrukus įgijo jau dviženklį pranašumą. Visgi, ketvirtį kiek sėkmingiau užbaigė šeimininkai, o rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 28:34.

Trečiojo ketvirčio metu „UNO“ ekipa pakeitė savo gynybos sistemą ir pradėjo gintis zona. Tai kiek išmušė iš vėžių svečius iš Alytaus, kurie pradėjo vis dažniau klysti, o tuo pasinaudojo jų varžovai ir kryptingai mažino savo atsilikimą, kol galiausiai vėl susigrąžino iniciatyvą į savas rankas. Rezultatas po trijų ketvirčių buvo 48:46. Lemiamo ketvirčio metu nedidelį pranašumą savo rankose laikė "UNO" ekipa, tačiau rungtynėms einant į pabaigą, tolimi metimai atgaivino svečių viltis pakovoti dėl pergalės. Likus žaisti 15-ą sekundžių šeimininkai prametė tolimą metimą ir esant lygiam rezultatui, paskutinę ataką savo rankose turėjo "Vakarų" ekipa. Jie išnaudojo kiekvieną sekundę ir V.Vaivada metė tolimą metimą, kuris skriejo tinkliuką su sireną ir taip išplėšė savo komandai nuostabią pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas 63:66.

Darius Šalaševičius (Alytaus "Vakarai"):
"Emocijos tikrai labai geros. Visos varžybos buvo labai įtemptos. Buvo didelė kova, kaip matėt, taškas į tašką iki paskutinės sekundės. Bet paskutinis metimas pakėlė visą salę ir paskutinę sekundę išmestas metimas mums atnešė pergalę. Emocijos tikrai labai geros. Tikėjom savimi ir mes tai padarėm."

10 rezult. perd.

Geriau sužaista antroji rungtynių dalis pergalę pasiekti leido Alytaus „Vakarams“ (2020 spalio 19 d., pirmadienis, 20:59 val.)Rezultatyviose rungtynėse Remza užtikrintai įveikė Alytaus „Vakarus“(112:83) (2020 spalio 11 d., sekmadienis, 22:57 val.)„UNO“ penketukas du kėlinius atsilaikė prieš „Kauno TPMC ‒ 2“ (2020 spalio 25 d., sekmadienis, 17:17 val.)Runtynėse taškas į tašką ‒ „UNO“ pergalė prieš BC „Skroblų alėja ‒ Straight“ (2020 spalio 18 d., sekmadienis, 20:38 val.)Alytaus „Vakarai“ lengvai įveikė „Hidraulines sistemas“ (2020 rugsėjo 27 d., sekmadienis, 17:14 val.)Be lyderio H. Roko likę Alytaus „Vakarai“ sugrįžo į rungtynes, išplėšė pratęsimą, bet jame nusileido „ICE“ ekipai (2020 spalio 25 d., sekmadienis, 16:22 val.)Alytaus „Vakarai“ užtikrintai įveikė KM „Žalgiris“ 2004 ekipą (2020 spalio 07 d., trečiadienis, 22:11 val.)Po atkaklios kovos „UNO“ įveikė „Arena Biliards“ ekipą (2020 spalio 26 d., pirmadienis, 20:31 val.)„UNO“ penketukas įveikė „Rimo & Patikima linija“ ekipą (2020 spalio 11 d., sekmadienis, 18:33 val.)„UNO“ turėjo pripažinti BC „Boom“ pranašumą (2020 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 20:58 val.)