Banga vs Sporto manija (88:84)B lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 balandžio 14 d., Ketvirtadienis, 21:00 val. @ Vytauto Didžiojo universiteto sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas, LT-51230

Dviženklę persvarą iššvaisčiusi „Banga“ atlaikė „Sporto Manijos“ šturmą ir atstatė serijoje lygybę

2016 balandžio 14 d., Ketvirtadienis, 22:49 val., peržiūros: 1410

Balandžio 14-ąją dieną, ketvirtadienį, VDU sporto centre įvyko antroji „B“ lygos „Baltik Sport“ pirmenybių pusfinalio serijos akistata tarp namuose žaidusios „Bangos“ ir svečių teisėmis atvykusios „Sporto Manijos“. Pirmajį serijos mačą rezultatu 89:77 laimėjo „Sporto Manija“.

Rungtynių pradžioje virė kova taškas į tašką ir nė viena ekipa neketino nusileisti. Tik po kelių minučių „Banga“ surengė pirmąjį spurtą 7:0, po kurio įgijo apčiuopiamą ir vienu taikliu metimu nepasiekiamą persvarą (18:12). Po A.Vaicekausko paprašytos minutės pertraukėlės svečiai dukart driokstelėjo iš toli ir išlygino rezultatą (18:18), o netrukus D.Pogužinsko taiklūs metimai padėjo „Sporto Manijai“ įsiveržti į priekį (21:23). Vis dėlto laimėti pirmajį kėlinį „Sporto Manijai“ sutrukdė A.Karbauskas, kuris smeigė tritaškį ir po 10 minučių kovos minimalus pranašumas buvo „Bangos“ rankose – 28:27.

Antrasis ketvirtis šiek tiek tiek geriau prasidėjo svečiams ir rungtynių svarstyklės dar kartą nusviro į kitą pusę (30:32). Tiesa vėliau „Banga“ primetė sau naudingą žaidimo ritmą ir naudojosi tuo, jog varžovai išsimušė iš vėžių ir šlubuoja puolime. Laimėta atkarpa 9:0 sugrąžino žaidimo vadžias Š.Liesio kariaunai (39:32), o po P.Počiuipos dvitaškio su pražanga rezultato skirtumas pirmą kartą šios dienos susitikime tapo dviženklis (44:34). Kėlinio tiesiojoje tas pats P.Počiuipa kartu su A.Karbausko padėjo savo komandai įgyti rekordinę pirmoje dvikovos pusėje 13 taškų persvarą (49:36), tačiau „Sporto Manijos“ padėtį šiek tiek sušvelnino A.Šukio tolimas bomba paskutinėmis sekundėmis. Įpusėjus mačui aikštelės šeimininkai išsaugojo 10 taškų atotrūkį – 49:39.

Po didžiosios pertraukos „Bangos“ gretose blizgėjo P.Liesis, kuris trečiąjį kėlinį pradėjo 5 taškais be atsako (54:39), o vėliau pridėjo dar porą dvitaškių ir bene ženkliausiai prisidėjo prie to, kad aikštės šeimininkų pranašumas pasiektų neregėtas aukštumas (63:46). Tiesa netrukus „Sporto Manijos“ žaidime gyvybės gūsį įnešė tik antroje dvikovos pusėje aikštėje pasirodęs A.Kavaliauskas, kuris ne tik pats draskė priešininkų gynybą aštriais reidais bei dalino puikius perdavimus komandos draugams, bet ir blizgėjo gynyboje, kurioje vogė iš varžovų vieną kamuolį po kito. Ką tik liaupsinto krepšininko ir P.Pogužinsko tandemas padėjo svečiams pakilti iš duobės ir po spurto 2:12 ir „Bangai“ beliko 7 taškai, o ketvirčio tiesiojoje „Sporto Manija“ surinko dar 4 taškus be atsako ir prieš lemiamą susitikimo dalį intriga niekur nesitraukė – 67:62.

Ketvirtojo kėlinio starte P.Počiuipa sutvirtino „Bangos“ padėtį iki 8 taškų (70:62), bet tuomet priešingoje barikadų pusėje apie save vėl priminė puikiai į žaidimą įsiliejęs A.Kavaliauskas. Šis gynėjas įsūdė porą tritaškių, pelnė pirmuosius 8 savo komandos taškus ir braukė deficitą iki 4 taškų (74:70). Vis dėlto tuomet aikštės šeimininkų gretose vėl sužibo P.Liesio žvaigždė ir 4 šio krepšininko taškai vėl atstatė 8 taškų skirtumą (78:70). Tiesa išsijudinusi „Sporto Manija“ neketino sudėti ginklų ir tęse priešininkų krepšio terorą. Dar trys taiklūs tolimi svečių metimai ir po A.Šukio tritaškio „Bangai“ beliko 2 taškai (81:79). Visgi pakreipti įvykių tėkmės nuovargio išvarginti, tačiau krepšinio aikštelių užgrūdinti, aikštės šeimininkai neleido. Nors ramybe aikštėje ir nedvelkė, bet šaltakraujiškai lemtingu momentu rungtyniavusi Š.Liesio armija atsirevanšavo „Sporto Manijai“ rezultatu 88:84 ir atstatė serijoje pusiausvyrą.

Šarūnas Liesis („Banga“):

Turėjote progą viską paprasčiau išspręsti, bet varžovai parodė charakterį ir stebėti paskutines dvikovos minutes nebuvo Jums ramios. Kas leido išlaikyti pranašumą savo pusėje ir pratęsti pusfinalio seriją?

„Teisingai pasakėte – turėjome progą lengvai laimėti. Bet čia ne mūsų charakteriui ramiai laimėti. Būtinai turime prisidaryti sau taip, kad būtų įdomu, tiek Jums, tiek mums. Juokas juokais, bet kalbant rimtai, tai šiandien turėjome savo gretose jau septynis žaidėjus, kur anose rungtynėse buvo tik penki. Buvo galima šiek tiek rotuoti sudėtimi. Pavargome, bet svarbiausia, kad laimėjome.“

„Bangą“ į pergalę vedė P.Liesis (26 tšk.), P.Počiuipa (18 tšk., 10 atk. k., 7 rez. p., 11 išpr. pr.), A.Karbauskas (16 tšk., 11 atk. k., 6 rez. p.), A.Lubys (15 tšk.), A.Pelšs (7 tšk., 10 rez. p.) ir R.Issak (6 tšk.).

„Sporto Manijos“ gretose pasižymėjo D.Pogužinskas (30 tšk., 6 atk. k., 5 išpr. pr., 30 naud. b.), A.Kavaliauskas (20 tšk., 5 per. k.), J.Pranevičius (11 tšk.), A.Šukys (9 tšk.), R.Pocius (7 tšk.), A.Januška (5 tšk., 11 atk. k.) ir M.Kudirka (2 tšk.).

Šios poros nugalėtojo finale jau laukia „DNC Sports Fairy & Kauno Oro Uostas“, o pralaimėjusi ekipa dėl bronzos medalių susikaus su „Basement“.

„Kauno SRC” atlaikė „Sporto manijos“ šturmą ir iškovojo pergalę (2016 sausio 26 d., antradienis, 23:24 val.)Kuriozišku įvykiu paženklintame mače „Sporto Fėja & Detagama“ parklupdė „Sporto Manijos“ jaunimą (2015 lapkričio 30 d., pirmadienis, 22:56 val.)Atkakliose rungtynėse „Banga“ nugalėjo „Sporto Maniją“ (2015 lapkričio 12 d., ketvirtadienis, 23:21 val.)D. Pogužinsko pelnyti 52 taškai leido „Sporto manijai“ užtikrintai nugalėti BK „Centre“ (2016 sausio 09 d., šeštadienis, 11:42 val.)Fantastišką puolimą pademonstravusi „Sporto manija“ įveikė B lygos lyderius (2016 vasario 04 d., ketvirtadienis, 23:05 val.)Visas rungtynes pirmavusi „Banga“ nugalėjo „Kauno SRC“ (2016 sausio 05 d., antradienis, 21:58 val.)„Basement“ tolimais metimais palaužė „Sporto maniją“ (2016 vasario 23 d., antradienis, 23:30 val.)Negausiai susirinkusi „Banga“ nugalėjo „Basement“ ekipą (2015 gruodžio 03 d., ketvirtadienis, 23:36 val.)TIk ketvirtajame kėlinyje „Sporto manija“ įrodė pranašumą prieš „Kauno SRC“ ekipą (2015 gruodžio 15 d., antradienis, 23:21 val.)„Basement“ po atkaklios kovos įveikė „Bangos“ penketuką ir pasidabino bronzos medaliais (2016 gegužės 08 d., sekmadienis, 00:26 val.)