Banga vs Sporto manija (67:90)B lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 gegužės 02 d., Pirmadienis, 20:15 val. @ Vytauto Didžiojo universiteto sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas, LT-51230

„Sporto manija“ triuškinančiu rezultatu išsikovojo vietą finale

2016 gegužės 02 d., Pirmadienis, 23:13 val., peržiūros: 1420

Pirmadienį, gegužės 2 dieną, VDU sporto centre įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „B“ lygos, „Baltik Sport“ pirmenybių pusfinalio lemiamos trečiosios rungtynės, tarp vietos „Bangos“ ir svečių „Sporto manijos“ ekipų. Susitikimo pradžioje abi komandos žaidė gana vangiai ir pakankamai sunkiai rinko taškus, tačiau nuo antro kėlinuko aukštesnę pavarą įjungę svečių krepšininkai staiga ėmė tolti. Po ilgosios pertraukos „Bangos“ žaidėjai ir toliau sunkiai įstengė prilygti priešininkams, kurie vieną po kito rengė rezultatyvius išpuolius. Paskutinė rungtynių dalis buvo panaši tik į formalumą, tačiau jame kiek geriau pasirodę aikštės šeimininkai nežymiai sušvelnino deficitą, bet solidžia pergale džiaugėsi „Sporto manija“. 67:90 (13:14, 14:26, 18:34, 22:16).

Rungtynių pradžioje abi komandos bandė apsiprasti aikštelėje ir gana vangiai rinko taškus. Kiek vėliau, ekipoms apsikeitus rezultatyviais išpuoliais, iš toli pataikė M.Kudirka ir išvedė „Sporto maniją“ į priekį, tačiau čia pat savo toliašaude artilerija pasinaudojusi „Banga“ smeigė du tritaškius iš eilės, ko pasekoje perėmė iniciatyvą į savo rankas. Įpusėjus ketvirčiui komandos dar kartelį pasižymėjo taikliais tolimais metimais, po kurių komandas tebeskyrė tie patys trys taškai. (11:8). Vis tik, einant pirmojo ketvirčio laikui į pabaigą, kelias greitas atakas surengę svečių krepšininkai, daugiausiai R. Pociaus ir D. Pogužinsko pastangomis, sugebėjo sumažinti deficitą iki minimumo. 13:14.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Bangą“ į priekį traukęs A. Lubys surinko šešis taškelius iš eilės ir kiek išvedė komandą į priekį, tačiau ilgai netylėję svečiai taip pat sužaidė sėkmingą atkarpą ir vėl priartėjo minimalia persvara (19:20). Kiek vėliau P. Počiuipa realizavo baudų metimus ir vėl kiek atitolino savo komandą, tačiau staiga aukštesnę pavarą įjungę „Sporto manijos“ krepšininkai surengė spurtą 0:10 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas (21:30). Staiga reaguodamas Š. Liesis paprašė minutės pertraukėlės, po kurios P.Liesis smeigė tritaškį ir kiek sušvelnino deficitą (24:30), bet ir toliau greitą puolimą propagavę svečiai, vedini D. Pogužinsko, surinko dar dešimt taškų be atsako, taip įgydami šešiolikos taškų atotrūkį (24:40). Prieš ilgąją pertrauką dar kartą iš toli pasižymėjęs P.Liesis šiek tiek sušvelnino deficitą. 27:40.

Po ilgosios pertraukos A. Karbauskas taikliu tolimu metimu bandė taisyti situaciją, tačiau čia pat tris tritaškius iš eilės smeigęs A. Šukys pasiuntė „Bangą“ į nokdauną, sukraudamas „Sporto manijai“ jau net devyniolikos taškų pranašumą (30:49). Kiek sutrikę aikštės šeimininkai vis sunkiau rinko taškus, tačiau kelis epizodus sėkmingai sužaidęs V. Vaikšnis kiek sušvelnino savo komandos atsilikimą. Nepaisant to, svečių krepšininkai net neketino mažinti apsukų ir nedidelį solo pasirodymą surengęs M.Kudirka padidino skirtumą tarp komandų iki 21-ieno taško (38:59). Einant trečiojo kėlinuko laikui į pabaigą „Bangos“ puolimas galutinai užstrigo, kuo puikiai pasinaudojęs A. Kavaliauskas taip pat atliko savo solo vaidmenį, kurio dėka po trijų kėlinių komandas skyrė jau net 29 taškai. 45:74.

Paskutinę rungtynių dalį taikliu tolimu metimu pradėjo svečių puolėjas D. Pogužinskas, tačiau kiek per vėlai atsibudę aikštės šeimininkai sužaidė sėkmingą atkarpą 13:2, kurios dėka skirtumas tarp komandų sušvelnėjo iki 21-ieno taško (58:79). Čia pat ir vėl prabilęs D. Pogužinskas eilinį kartą timptelėjo „Sporto maniją“ į priekį ir pelnęs šešis taškus iš eilės vėl kiek atitolino svečius nuo varžovų (58:85). Kiek vėliau dar kartą iš toli pasižymėjęs P.Liesis ir vėl inicijavo savo komandos nedidelį spurtą, kuris kiek apmažino atsilikimą, bet R. Pociaus ir D. Pogužinsko tandemas neleido „Bangai“ pagalvoti apie rimtesnį pasipriešinimą (64:90). Rungtynių pabaigoje iš toli, po kelių nesėkmingų bandymų, pataikė ir J.Liesis, tačiau tas jau nieko nekeitė ir užtikrinta pergale, atvėrusia kelią į finalą, džiaugėsi „Sporto manijos“ krepšininkai. 67:90.

Po laimėtų rungtynių „Sporto manijos“ žaidėjas Mantas Kudirka kalbėjo: „Atėjome gerai nusiteikę, labai norėjome laimėti, nes buvo lemiamos rungtynės dėl patekimo į finalą. Manau, tas ir turėjo didžiausią įtaką pergalei“.

Finale jau laukia „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“. Pažįstate būsimą varžovą?

“Pažįstame, vieną kartą jau žaidėme, tačiau tąkart negausiai susirinkome, buvome tik šešiese, o jie buvo pilnos sudėties, tačiau pralaimėjome tik keliais taškais, todėl, manau, kad tai mums įveikiamas priešininkas“.

Po nesėkmės Šarūnas Liesis kalbėjo: „Šiandien buvome nesusitelkę ir nenusiteikę. Kiekvienas galvojo, kad paimsime ir laimėsime. Patys matėte, vaikščioja, aikštelėje vienas kitam priekaištus reiškia. Šiandien buvome ne kaip komanda“.

Kovoje dėl trečios vietos laukia „Basement“. Kaip įvertintumėte būsimą priešininką?

„Galime žaisti su visais, jeigu žaidžiame. O jeigu ne, galime visiems ir pralaimėti“.

„Banga“: Aurimas Karbauskas – 18 tšk. (5 rezult. perd.), Arnas Lubys – 15 tšk., Renatas Issak – 11 tšk.

„Sporto manija“: Deividas Pogužinskas – 30 tšk. (13 atk. kam.), Aidas Kavaliauskas – 18 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Andrius Šukys – 14 tšk., Rokas Pocius – 12 tšk., Mantas Kudirka – 12 tšk.

Po šios pergalės „Sporto manija“ laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2:1, ko pasekoje žengė į „B“ lygos finalą, kuriame jų jau laukia „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“. Tuo tarpu „Banga“ dėl bronzos medalių susikaus su „Basement“ krepšininkais.

„Kauno SRC” atlaikė „Sporto manijos“ šturmą ir iškovojo pergalę (2016 sausio 26 d., antradienis, 23:24 val.)„Sporto Manija“ nutraukė BC „Sporto Fėjos & Detagamos“ agoniją ir žengė į pusfinalį (2016 kovo 06 d., sekmadienis, 21:44 val.)„Sporto manija“ pusfinalį pradėjo pergalingai (2016 kovo 11 d., penktadienis, 01:21 val.)„Sporto manija“ iškovojo pirmąją pergalę prieš „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostas“ ekipą (2015 lapkričio 15 d., sekmadienis, 16:45 val.)„Sporto manija“ neturėjo vargo rungtynėse su BC „Centre“ ekipa (2015 lapkričio 25 d., trečiadienis, 20:54 val.)TIk ketvirtajame kėlinyje „Sporto manija“ įrodė pranašumą prieš „Kauno SRC“ ekipą (2015 gruodžio 15 d., antradienis, 23:21 val.)Dviženklę persvarą iššvaisčiusi „Banga“ atlaikė „Sporto Manijos“ šturmą ir atstatė serijoje lygybę (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 22:49 val.)Antroje rungtynių pusėje prigesusi „Sporto Fėja & Detagama“ nespėjo koja kojon su „Banga“ (2015 gruodžio 16 d., trečiadienis, 21:53 val.)„Basement“ po atkaklios kovos įveikė „Bangos“ penketuką ir pasidabino bronzos medaliais (2016 gegužės 08 d., sekmadienis, 00:26 val.)„Bangos“ pergalei prieš „DNC Sports Fairy & Kauno oro uostą“ prireikė dviejų pratęsimų (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 22:47 val.)