Komanda X vs A. S. K. „Persvara“ (58:69)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Šešioliktfinalis
2016 kovo 08 d., Antradienis, 20:10 val. @ Varpo gimnazija, Varpo g. 49, Kaunas, LT-51309

Vien „Komanda X“ kovingumo nepakako ‒ į aštunfinalį keliauja A.S.K. „Persvara“

2016 kovo 08 d., Antradienis, 22:51 val., peržiūros: 1064

Kovo 8 dieną, antradienį, įvyko „ALT reklamos“ C lygos, mažosios taurės, atsakomosios šešioliktfinalio rungtynės tarp aikštės šeimininkų „Komanda X“ bei svečių statusą turėjusių – A.S.K. „Persvara“ komandų. Pirmojoje šių ekipų dvikoje, po atkaklios kovos, pergalę rezultatu 52:51 iškovojo A.S.K. „Persvara“ ekipa. Šioje dvikoje, iki pat rungtynių pabaigos kovojusi „Komanda X“ vis dėl to turėjo pripažinti A.S.K. „Persvara“ pranašumą rezultatu 58:69. Šį pergalė A.S.K. „Persvara“ komandai atvėrė kelią į aštunfinalį, kuriame jų varžovai bus KK „13“ žaidėjai. Tuo tarpu „Komanda X“ žaidėjams tai buvo paskutinės rungtynės „ALT reklamos“ C lygoje.

Rungtynės prasidėjo itin nerezultatyviai. Sužaidus keturias minutes, sėkmingai užpulti komandoms pavyko vos kelis kartus (2:4). Penktąją rungtynių minutę M.Satkevičius ir V.Narbutas pasižymėjo taikliais dvitaškiais, o į tai „Komanda X“ žaidėjas E.Kalinskas atsakė tuo pačiu (4:8). Po to ir vėl sekė trijų minučių netaiklių abiejų komandų metimų serija. Likus žaisti dvi minutes iki pirmojo ketvirčio, ledus puolime „pralaužė“ M.Satkevičius pataikydamas dvitaškį metimą. M.Kaziulis į tai atsakė pirmuoju rungtynėse tritaškiu metimu, o šeimininkams sėkmingai apsigynus, dar vieną tritaškį smeigė D.Petrauskas. Rezultatas tarp komandų tapo lygus (10:10). Per likusią pirmojo ketvirčio minutę pasižymėjo vienintelis S.Pakalniškis – įmetė dvitaškį metimą, o paskutinėje kėlinio atakoje, išprovokavęs varžovo pražangą pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. Po pirmojo kėlinio, nežymi svečių persavara – 10:13.

Antrąjį kėlinį kur kas sėkmingiau pradėjo A.S.K. „Persvara“ ekipa – spurtas 0-6 leido jiems įgyti, šiame rungtynių etape, jau ganėtinai solidų pranašumą (10:19). Šeimininkai nesutriko ir komandų žaidimas vėl išsilygino – sužaidus puse antrojo kėlinio komandas skyrė šeši taškai (17:23). Vis dėl to, tuomet sekė dar viena sėkminga svečių atkarpa – penki taškai be varžovų atsako jiems leido pirmą kartą šiose rungtynėse įsiveržti į priekį dviženkliu tašku skirtumu (17:28). Nors „Komanda X“ komanda stengėsi mažinti atsilikimą tritaškiais metimais, tačiau jie dažniau skriejo pro šalį, tad iki ilgosios pertraukos ženkliau sumažinti varžovų persvaros nepavyko – ilsėtis prieš lemiamą rungtynių dalį svečiai išėjo turėdami dešimties taškų pranašumą – 24:34.

Antrąją rungtynių dalį ir vėl geriau pradėjo svečiai – dvidešimt antrąją rungtynių minutę, M.Satkevičius išvedė savo komandą į priekį trylikos taškų skirtumu (26:39). Sužaidus keturias minutes trečiajame kėlinyje R.Gudžiūnas smeigė tolimą metimą ir išlygino kėlinio rezultatą (29:39). Vis dėl to, po taiklaus tolimo metimo, „Komanda X“ žaidime „krito“ į dar vieną duobę – varžovų spurtas 0-8 gerokai sukomplikavo jų šansus „kabintis“ į pergalę šiose rungtynėse (29:47). Kėlinio pabaigoje šeimininkams ne tik, kad nepavyko sumažinti atsilikimą, tačiau solidžiau žaidusi A.S.K. „Persvara“ ekipa prieš lemiamą ketvirtį dar kiek padidino savo persvarą ir taip susikrovė itin solidų pranašumą – 31:52.

Lemiamame ketvirtyje „Komanda X“ iš visų jėgų bandė artėti, tačiau varžovai žaisdami lėtą, pozicinį žaidimą to padaryti neleido. Sužaidus puse kėlinio, komandas skyrė net septyniolika taškų ir su kiekviena rungtynių minute šeimininkų viltys pakovoti dėl pergalės menko (45:62). „Komanda X“ nepasidavė ir „išsitraukė“ savo pagrindinį ginklą – kovingumą, leidusi jiems išsikovoti vietą atkrintamosiose. Likus žaisti vos kiek daugiau nei dvi minutes, svečių pranašumas vis dar siekė tuos pačius septyniolika taškų (50:67), tačiau „Komanda X“ spaudimas po visą aikštę davė vaisių – A.S.K. „Persvara“ komanda tam buvo aiškiai nepasiruošusi. Šeimininkai pasinaudoję varžovų klaidomis pelnė penkis greitus taškus, kas privertė svečių komandą prašyti minutės pertraukėlės (55:67). Ilgas A.S.K. „Persvara“ komandos pasitarimas norimų rezultatų nedavė – V.Narbutas užsidirbo pražangą puolime ir taip suteikė dar vieną progą šeimininkams priartėti. „Komanda X“ ta proga puikiai pasinaudojo – E.Kalinskas dvitaškiu su varžovo pražanga atsilikimą sumažino jau iki vienženklio (58:67). Vis dėl to, iki rungtynių pabaigos buvo likusios keturiasdešimt keturios sekundės, o varžovams ne tik įveikus spaudimą, tačiau ir N. Gintautui įmetus du taškus, rungtynių nugalėtojas tapo aiškus. Paskutinėje šeimininkų atakoje R.Gudžiūnas suklydo, o A.S.K. „Persvara“ likus dvidešimčiai sekundžių iki rungtynių pabaigos dar pabandė surengti ataką, nors šeimininkai jau nebesidengė ir laukė rungtynių pabaigos. Šis ne itin gražus varžovų gestas itin supykdė šeimininkų žaidėjus, tačiau komandos apsikeitusios keliomis negražiomis replikomis taikiai išsiskirstė. Galutinis rungtynių rezultatas 58:69 atvėrė A.S. K. „Persvara“ komandai kelią į aštunfinalį, o „Komanda X“ tai lėmė pasitraukimą iš tolimesnių kovų.

Po rungtynių pakalbintas A. S.K. „Persvara“ treneris Vytautas Juknevičius pabandė įvardinti pagrindines pergalės priežastys:

Mūsų nusiteikimas, buvom susikoncentravę laimėti, geriau sekėsi pataikyti nei praeitas varžybas ir tiek. Sėkmė dar galbūt.

Labai gaila, tačiau po rungtynių „Komanda X“ žaidėjai labai greitai patraukė į rūbinę ir jų, deja, pakalbinti nepavyko, tačiau Kauno krepšinio lygos kolektyvas komandai linki per daug nenusiminti dėl pralaimėjo ir sukauptą patirtį „ALT reklamos“ C lygos kovose sėkmingai išnaudoti jau labai greitai startuosiančioje pavasario „Sportturas“ taurėje 2016!

Naudingiausi rungtynių žaidėjai:

„Komanda X“: Tomas Kursevičius – 16 tšk., Ernestas Kalinskas – 13 tšk. (5 išpr. praž.), Donatas Petrauskas – 8 tšk.

A. S. K. „Persvara“: Marius Satkevičius – 18 tšk. (11 atk. kam.), Saulius Pakalniškis – 18 tšk., Nerijus Gintautas – 10 tšk.

Paskutiniai komentarai (3 iš 3)

Macola112016 kovo 09 d., 19:54 val.
Baikit jūs verkti nesigynėm o jie puolė, pirmiausiai žiūrėkite ar jie rengia ataką ar ne, jei nerengia ir deda kamuolį ant parketo tada ir jūs nesiginkyte, o jei rengia ataką tai ginkitės ir dar 20s visas 39minutes 40s gynetės o dabar 20s jau per daug, tai pasikeiskit duokite pažaisti mažiau žaidžantiems jei 20s per daug pasirodė žaisti.
Anonimas2016 kovo 08 d., 23:02 val.
Na jo negarbingai pasielge Persvara. O gal jie tiesiog nezinojo sios nerasytos krepsinio taisykles?
tomuxkur2016 kovo 08 d., 23:01 val.
A.S.K. „Persvara“ likus dvidešimčiai sekundžių iki rungtynių pabaigos dar pabandė surengti ataką, nors šeimininkai jau nebesidengė ir laukė rungtynių pabaigos. Šis ne itin gražus varžovų gestas itin supykdė šeimininkų žaidėjus.

Ačiū už šį sakinį kas rašė, tai parodo kokia menka ta PERSVARA. Linkiu jų priešininkams juos sutriuškinti, na o jiems pagalvoti ką daro kai jau aiškios varžybos.
Komanda X
Atsitiesusi „Lituanica“ nesugebėjo įgelti A.S.K. „Persvarai“ (2015 gruodžio 17 d., ketvirtadienis, 22:36 val.)„Nebajeris“ gan nesunkiai įveikė A. S. K. „Persvarą“ (2016 sausio 24 d., sekmadienis, 22:51 val.)„Lituanica“ įveikė A. S. K. „Persvara“ ekipą (2016 sausio 17 d., sekmadienis, 22:27 val.)„ASU“ ketvirtame kėlinyje įveikė A. S. K. „Persvarą“ (2016 sausio 07 d., ketvirtadienis, 20:59 val.)„Hidraulinės sistemos“ nukovė A. S. K. „Persvara“ (2015 lapkričio 20 d., penktadienis, 23:31 val.)„Komandos X“ penketui pavyko įveikti „Ragų“ pasipriešinimą (2015 gruodžio 22 d., antradienis, 21:56 val.)Puikus ketvirtasis kėlinukas leido pergalę pasiekti A. S. K. „Persvara“ ekipai (2016 kovo 15 d., antradienis, 22:53 val.)„Baltic Transline“ antroje rungtynių pusėje įveikė A.S.K. „Persvara“ ekipos pasipriešinimą (2015 lapkričio 08 d., sekmadienis, 16:54 val.)„Komanda X“ po atkaklios kovos palaužė „BK Centre ‒ 2“ (2016 sausio 13 d., trečiadienis, 00:23 val.)„Šilainiai“ atsirevanšavo A.S.K.„ Persvara“ komandai ir išlygino serijos rezultatą (2016 balandžio 15 d., penktadienis, 02:01 val.)