Laipsniai vs Lapės (106:61)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 gruodžio 15 d., Antradienis, 21:40 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Galingai startavę „Laipsniai“ susidorojo su „Lapėmis“

2015 gruodžio 16 d., Trečiadienis, 00:06 val., peržiūros: 1412

Gruodžio 15-ąją dieną, antradienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažosios taurės M pogrupio akistata tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Laipsnių“ ir svečių rolėje buvusių „Lapių“.

Rungtnių starte stojo beveik 2 minučių tyla, kurią pirmieji sudrumstė „Laipsniai“ ir pralaužus ledus, taškai pasipylė kaip iš gausybės rago. Po 3,5 minutės pirmuosius taškus pelnė ir „Lapės“ (6:2), tačiau savo žaidimo tempą diktuojantys aikštelės šeimininkai nenurimo ir intensyviai terorizavo varžovų krepšį. 13 taškų be atsako surinkę „Laipsniai“, likus žaisti apie 3 minutes, pasiuntė svečius į gilų nokdauną (19:2) ir jau pirmajame kėlinyje tapo vienvaldžiais situacijos šeimininkais. Likus žaisti apie 2,5 minutės, „Lapių“ puolimą pagyvino dar vienas taiklus M.Aleknos dvitaškis (19:4). bet tai buvo tik trumpalaikis šviesos blyksnis ir dar 6 „Laipsnių“ taškai padidino atstumą tarp ekipų iki 21 taško. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 25:4.

Antrojo kėlinio pradžia šiek tiek geriau klostėsi „Lapėms“, kurios tapo kur kas pastebimesnės puolime ir sušvelnino nuostolius iki 18 taškų (27:9). Tiesa, tuomet porą tritaškių įsūdė aikštės šeimininkų snaiperiai (33:9), o vėliau „Lapių“ padėtis tapo dar labia komplikuota. Kur kas kokybiškesnį žaidimą abejose aikštelės pusėse demonstruojantys „Laipsniai“ iniciavo dar vieną spurtą 15:2 ir pirmosios susitikimo pusės tiesiojo nutolo jau 35 taškų skirtumu (48:13), kuris kėlė vis mažiau dvejonių dėl rungtynių baigties. Tiksint paskutinės sekundėms, „Lapės“ surezgė dvi sėkmingas atakas ir šiek tiek atsigriebė, tačiau įpusėjus mačui „Laipsnių“ atotrūkis buvo akivaizdus – 50:18.

Po didžiosios pertraukos „Lapės“ po truputį įsidrąsino ir pakankamai neblogai organizavo puolimą. Visgi, gintis prieš įsisiūbavusius ir geriau susižaidusius „Laipsnius“ svečiams vis dar sekėsi gana sunkiai ir visiškai sustabdyti deficito augimo jiems nepavyko. Aikštės šeimininkai vis lenkė oponentus vienu kitu žingsniu ir po truputį toliau tvirtinto ir taip solidų atotrūkį. „Lapių“ bėdos pasiekė zenitą trečiojo kėlinio antroje pusėje, kuo met po T.Čeidos bei M.Liepos taiklių metimų skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki 42 taškų (73:31) ir vaizdas aikštėje po truputį priminė egzekuciją. Tiesa, ketvirčio finiše „Lapės“ ir vėl neženkliai atsigriebė, tačiau ir vėl tai buvo menka paguoda – 75:36.

Paskutinė rungtynių dalis tebuvo formalumas, kuriame įvykiai tekėjo sava vaga. Pamiršę apie pergalę „Lapių“ krepšininkai pirmosiomis minutėmis pamėgino pakovoti dėl garbės ir tai jiems sekėsi neblogai. Laimėta atkarpa 0:9 braukė nuostolius iki 32 taškų (77:45), bet tai buvo rezultato skirtumo grindys šiame kėlinyje. Paskutinėmis susitikimo minutėmis komandos tiesiog užmušinėjo laiką ir žaidė nežiūrėdamos į rezultatą. Visgi, neabejotinai pajėgesne komanda šiose rungtynėse buvę „Laipsniai“, dvikovos tiesiojoje pribaigė varžovus ir šventė triuškinančią pergalę rezultatu 106:61.

Artūras Jankevičius („Laipsniai“):

Galima sakyti, kad tai buvo vėlyvos treniruočių pobūdžio rungtynės. Kodėl viskas klostėsi taip lengvai?

„Todėl, kad norėjome greitai sužaisti ir eiti miegoti. Tiesiog žaidėm savo žaidimą, spaudėm juos ir žaidimas buvo tikrai pakankamai greitas ir dinamiškas. Nebuvo daug pražangų ir buvo mažai laiko stabdymo. Pabandėm juos paspausti ir pavyko.“

Mindaugas Alekna („Lapės“):

Varžovai šiandien nesuteikė Jums vilčių. Taip atsitiko dėl, kad komandos yra skirtingo pajėgumo, ar dėl to, kad neesate pratę žaisti tokiu vėlyvu metu?

„Sudėtingas klausimas po tokių įtemptų varžybų. Pirmiausiai linkėjimai Mamai. O jei atvirai, tai kaip visada žaidžiam. Tiesiog žaidžiam.

„Laipsnių“ gretose smaginosi M.Liepa (33 tšk., 31 naud. b.), T.Čeida (18 tšk., 8 atk. k., 7 rez. p.), A.Jurkšaitis (17 tšk., 6 atk. k., 11 rez. p., 5 per. k.), A.Jankevičius (13 tšk., 6 atk. k.), R.Žalys (10 tšk.) ir L.Palivanas (8 tšk., 6 atk. k.).

„Lapių“ komandoje pasižymėjo A.Datas (19 tšk., 8 atk. k.), M.Alekna (19 tšk., 6 atk. k.), D.Jegorovas (9 tšk., 6 atk. k.) ir M.Stoškus (8 tšk., 6 atk. k.).

„Laipsniai“ „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažojoje taurėje pasiekė ketvirtąją pergalę ir žengia su vieninteliu pralaimėjimu (4-1). „Lapių“ padėtis kardinaliai priešinga – vienas laimėjimas ir keturios nesėkmės (1-4).

„Laipsniai“ be jokio vargo susidorojo su „Resmila & SmeliavimoDarbai.lt“ (2016 sausio 26 d., antradienis, 00:50 val.)Veiverių „Amberis“ nugalėjo „Lapės“ (2015 lapkričio 04 d., trečiadienis, 22:30 val.)„Laipsniai“ nesunkiai susitvarkė su „OnRoll“ ekipa (2016 vasario 02 d., antradienis, 22:22 val.)„United ‒ Alta transportas“ neturėjo jokio vargo su „Lapėmis“ (2015 lapkričio 18 d., trečiadienis, 00:20 val.)Per anksti pergale patikėję „Laipsniai“ turėjo vargo su Baltijos „Mirtinais pingvinais“ (2016 sausio 10 d., sekmadienis, 21:58 val.)„Ryterna Group“ nesunkiai susitvarkė su „Lapių“ ekipa (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 23:52 val.)Puikiai sužaidę ketvirtą kėlinį „Laipsniai“ privertė pasiduoti „NTI -PN“ ekipą. (2016 kovo 23 d., trečiadienis, 21:04 val.)J.Abručio vedami „Kaišiadorys“ sutriuškino „Lapes“ (2015 lapkričio 14 d., šeštadienis, 20:28 val.)„Laipsniai“ ketvirtąjame kėlinyje įveikė „Randerį“ (2015 lapkričio 06 d., penktadienis, 23:54 val.)Vos penkiese į pirmas rungtynes susirinkę „Laipsniai“ palaužė Baltijos „Mirtinus pingvinus“ (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 22:28 val.)