Kesko Senukai vs Randeris (66:62)Pavasario „Sportturas“ taurė 2017 » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2017 balandžio 21 d., Penktadienis, 20:15 val. @ Kauno technologijos universiteto chemijos fakultetas, Radvilėnų pl. 19, Kaunas, LT-50254

„Kesko Senukai“ ekipai savo pranašumą įrodyti prieš „Randeris“ komandą prireikė keturiasdešimt penkių minučių

2017 balandžio 21 d., Penktadienis, 22:34 val., peržiūros: 964

Balandžio 21 -ąją, penktadienį, įvyko pavasario „Sportturas“ taurės 2017 ketvirtfinalio rungtynės tarp aikštės šeimininkų –„Kesko Senukai“ bei svečių statusą turėjusių – „Randeris“ komandų. Beveik visas rungtynes padėtį rungtynėse kontroliavę šeimininkai, besibaigiant pagrindiniam rungtynių laikui apmaudžiai iššvaistė turėtą persvarą ir tik po pratęsimo sugebėjo įveikti svečius rezultatu 66:62 (16:22, 14:7, 14:11, 14:18, 8:4). Ši pergalė „Kesko Senukai“ komandai garantavo vietą pavasario „Sportturas“ taurės 2017 ketvirtfinalyje. Jame jų jau laukia Alytaus „Vakarai“

Rungtynėse tvirčiau startavę šeimininkai, sužaidus penkias minutes rungtynėse buvo įgiję keturių taškų persvarą (10:6), tačiau antroje kėlinio pusėje prabilę “Randeris” ekipos snaiperiai sugebėjo persversti rungtynių rezultatą, o kėlinio pabaigoje A. Janulevičiaus du tritaškiai iš eilės leido įgyti svečiams šešių taškų persvarą – 16:22.

„Randeris“ ekipos žaidėjai antrojo ketvirčio pradžioje sužaidę „sausą“ keturių minučių atkarpą, leido varžovams įmesti aštuonis taškus be atsako ir vėl išsiveržti šiose rungtynėse į priekį (24:22). Svečiai po kurio laiko buvo susigrąžinę keturių taškų persvarą, tačiau labai neilgam. „Kesko Senukai“ sėkmingiau sužaidė antrąjį ketvirtį ir po U. Verygos dvitaškio paskutinę kėlinio ataką, jau būtent jie buvo priekyje – 30:29.

Po ilgosios pertraukos komandos žaidė taškas į tašką, o pirmaujanti komanda keitėsi ne kartą. Vis dėl to, ilgesnį laiką priekyje buvo A. Zareckio vedini šeimininkai. Šis „Kesko Senukai“ ekipos gynėjas paskui save tempė visą komandą – pelnė net dvylika iš keturiolikos komandos taškų trečiajame ketvirtyje. Tai leido šeimininkams pirmauti ir prieš lemiamas dešimt rungtynių minučių – 44:40.

Ketvirtajame ketvirtyje gerokai užtikrinčiau jautėsi šeimininkai. Jo pradžioje „Kesko Senukai“ komandos pranašumas buvo šoktelėjęs ir iki rekordinio šiose rungtynėse – aštuonių taškų (51:43). Vis dėl to, tuomet, O.Ročius bandydamas blokuoti varžovo metimą užsidirbo asmeninę pražangą, o nesutikęs su teisėjo sprendimu ir pernelyg reiškęs emocijas dar gavo ir techninę pražangą. Tai šimtu procentu išnaudojo „Randeris“ ekipos gynėjas R.Ašmena. Tikslą pasiekė visi trys jo mesti baudos metimai (34 min. 51:46). Deja, tačiau tuo šeimininkų problemos nesibaigė. Išaušus L. Steponavičio valandai ir jam vienam pelnius per mažiau nei keturias paskutines kėlinio minutes aštuonis iš dešimties komandos taškų, abi ekipos buvo priverstos aiškintis santykius ir per pridėtą rungtynių laiką. „Kesko Senukai“ ekipos žaidėjams neišnaudojus galimybės paskutinėje atakoje išplėšti pergalę, po keturiasdešimties rungtynių minučių rezultatas buvo visiškai lygus – 58:58.

Nors pratęsimą dar vienu taikliu dvitaškiu pradėjo L.Steponavičius, tačiau „Kesko Senukai“ lyderis šiose rungtynėse A.Zareckis į tai atsakė penkiais taškais. Abiems ekipoms itin nesėkmingai bandant užpulti viena kitos krepšį, šeimininkai lemiamomis rungtynių akimirkoms atrodė kur kas šaltakraujesni ir ramesni. „Randeris“ ekipos žaidėjų atakos pratęsime dažniausiai baigdavosi tolimu metimu, tačiau tiems metimams nepasiekus tikslo, teko pripažinti, jog šį vakarą buvo stipresni vos šešiese susirinkę „Kesko Senukai“ ekipos vyrai. Galutinis rungtynių rezultatas – 66:62.

Po laimėtų rungtynių „Kesko Senukai“ ekipos treneris Andrius Zareckis buvo labai konkretus:

Ką, džiaugiames, kad laimėjom, nors labai mažai susirinko žmonių, tačiau svarbiausia pergalė.

Tuo tarpu „Randeris“ komandos treneris Darius Sidabras pagrindine pralaimėjimo priežastimi įvardijo komandos darbą gynyboje:

Šiaip kaip ir rungtynės geros, bet nu gynyboje biški nelabai dirbom, tai prasileidom ir metimai nesisekė...

„Kesko Senukai“ po pratęsimo įveikė Alytaus „Vakarus“ (2017 balandžio 29 d., šeštadienis, 21:14 val.)BC „Straight“ pergalingai startavo Pavasario „Sportturas“ taurėje (2017 balandžio 04 d., antradienis, 22:44 val.)„Kesko Senukai“ užtikrintai žengė į finalą (2017 gegužės 05 d., penktadienis, 22:35 val.)Pavasario taurėje „Randeris“ tik rungtynių pabaigoje palaužė „Laipsnius“ (2017 kovo 27 d., pirmadienis, 22:50 val.)I. Šturmos vedina „KMAIK“ tapo „Iššūkio“ taurės čempionais (2017 gegužės 14 d., sekmadienis, 18:19 val.)„Acme“ lengvai įrodė savo pranašumą prieš „Kesko Senukai“ penketuką (2017 balandžio 09 d., sekmadienis, 17:17 val.)„Resmila.lt“ užsitikrino vietą Pavasario Didžiojoje taurėje (2017 balandžio 11 d., antradienis, 22:06 val.)Vos penkiese į rungtynes susirinkę „Kesko Senukai“ palaužė „Coca Cola“ ekipą (2017 balandžio 02 d., sekmadienis, 22:24 val.) Sabonio KC nepasigailėjo komandos Randeris (2017 balandžio 07 d., penktadienis, 00:48 val.)