MRU VSF vs Sparta (72:70)C lyga, „TOPsport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2017 kovo 28 d., Antradienis, 20:15 val. @ Vidaus reikalų ministerijos sporto centras, Griunvaldo g. 16, Kaunas, LT-44330

„Sparta“ tik po dramatiškos kovos nepateikė dar vienos staigmenos ir paskutinėmis pratęsimo sekundėmis nusileido „MRU VSF“ ekipai

2017 kovo 28 d., Antradienis, 22:13 val., peržiūros: 1450

Kovo 28 – ąją, antradienį įvyko pirmosios „Top Sport“ C lygos aštuntfinalio rungtynės tarp aikštelės šeimininkų „MRU VSF“ bei svečių statusą turėjusių „Sparta“ komandų. Abi ekipos šį etapą pasiekė skirtingu keliu – “MRU VSF” ekipa aštuntfinalyje atsidūrė iškritę iš “ALT reklama” B lygos, o tuo tarpu “Sparta” įspūdingai išsigelbėjusi ir panaikinus antrose šešioliktfinalio rungtynėse net dvidešimt šešių taškų atsilikimą, įveikė BC “Straight” komandą bei tokiu fantastišku „stiliumi“ žengė į šios lygos aštuntfinalį. Šiose rungtynėse „Sparta“ įrodė, jog šiame etape ji tikrai neatsitiktinai – jie tik per plauką neįveikė prieš rungtynes favoritais laikytu „MRU VSF“ komandos žaidėjų bei pralaimėjo rungtynes tik po pratęsimo rezultatu 72:70 (13:9, 18:18, 20:21, 10:13, 11:9). Po šių rungtynių „MRU VSF“ komanda serijoje iki dviejų pergalių įsiveržė į priekį 1-0. Sekančias rungtynes abi ekipos žais lygiai po savaitės – balandžio ketvirtąją, 20 valandą 45 minutės, „Sparta“ komandos namų aikštelėje – Milikonių pagrindinėje mokykloje.

Rungtynės prasidėjo taikliu „MRU VSF“ ekipos puolėjo M. Zutkio tritaškiu metimu, o sėkmingai apsigynusi šeimininkų komanda, dar kartą sėkmingai užpuolė varžovų krepšį bei labai greitai įsiveržė į priekį (5:0). Vis dėl to, tuomet daugiau nei tris minutes šeimininkai niekaip negalėjo pasižymėti, jų metimai skriedavo pro šalį arba atakos pasibaigdavo klaidomis. Tiesa, „Sparta“ ekipa puolime atrodė dar prasčiau – per pusę pirmojo kėlinio jie dar nebuvo pataikę „iš žaidimo“, nuo baudų metimo linijos pasižymėjo tik G.Prabulis (9:2). Per likusį kėlinio laiką svečiams pavyko keletą kartų sėkmingai užpulti bei po pirmųjų dešimties minučių jų atsilikimas siekė tik keturis taškus – 13:9.

Antrajame ketvirtyje komandos ir toliau itin sunkiai rinko taškus – aikštelėje vyravo chaotiškas ir akiai labai nepatrauklus žaidimas. Daug skubotų sprendimų abiejose aikštės pusėse lėmė, jog nei vienai ekipai nepavykdavo sužaisti sėkmingesnės atkarpos bei įgyti pranašumą. Šešioliktąją rungtynių minutę, po dar vieno M. Zutkio tolimo šūvio rungtynėse, „MRU VSF“ ekipa pirmą kartą šiose rungtynėse pamėgino kiek nutolti ir įsiveržė į priekį aštuoniais taškais (24:16). „Sparta“ ekipa neketino lengvai pasiduoti ir M. Kaselio ir G. Prabulio pastangomis, prieš pat kėlinio pabaigą jie buvo savo komandą priartinę vos iki vieno taško, tačiau paskutinę kėlinio sekundę pataikytas O. Margelio tritaškis metimas ir vėl atstatė šeimininkų keturių taškų pranašumą – 31:27.

Po ilgosios pertraukos rungtynės ir toliau klostėsi panašiu scenarijumi – šeimininkai visą laiką buvo priekyje, tačiau vos tik jie pamėgindavo nutolti, „Sparta“ ekipa vis atrasdavo jėgų „sugrįžti“ į rungtynes. Prasidėju dvidešimt šeštai rungtynių minutei, po itin sudėtingo L. Tamašausko dvitaškio su varžovo pražanga, „MRU VSF“ ekipa buvo priekyje septyniu taškų skirtumu (43:36), tačiau „Sparta“ ekipos trio G.Prabulis, M.Kaselis bei T.Šorius buvo sunkiai įmenama mįslė šeimininku komandai, todėl po trijų kėlinių „MRU VSF“ komandos pranašumas buvo vos trys taškai – 51:48.

Ketvirtajame kėlinyje abiems ekipoms net dvi minutes nepavyko pelnyti taškų ir nors pirmieji taškus kėlinyje pelnė šeimininkai, tačiau „Sparta“ komanda kilo į lemiamą šturmą ir ne tik, kad pasivijo varžovus, tačiau likus žaisti penkias minutes iki ketvirto kėlinio pabaigos, įsiveržė į priekį šešiais taškais (55:61). Visą sezoną „MRU VSF“ ekipą kamuojančiai problemai, visiškai puolimo stagnacijai ketvirtajame kėlinyje, pasireiškus ir šiose rungtynėse, „Sparta“ ekipa ne tik įgavo vilties pakovoti šiose rungtynėse, tačiau ir išsivežti pergalę iš varžovų aikštelės. Vis dėl to, šeimininkų komanda per didžiausius vargus apsigynus nuo varžovų puolimo, taiklių baudos metimų serijos dėka sugebėjo pagauti nuvažiuojantį „Spartos“ vyrų traukinį bei išplėšė šiose rungtynėse pratęsimą – 61:61.

Pratęsimas prasidėjo eiliniu T. Šoriaus tritaškiu metimu, o kitoje aikštės pusėje L.Tamašauskas į krepšį „sugrūdo“ sudėtingą metimą iš po krepšio (63:64). Svečių komandą įgavusi tikėjimą, jog gali laimėti šias rungtynes nė neketino nusileisti varžovams ir likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes, buvo vis dar kur kas geresnėje pozicijoje – pirmavo trimis taškais (67:70). Vis dėl to, "Sparta“ komanda per šias likusias dvi minutes taip ir nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos, o tuo tarpu prie baudų metimo linijos K. Surplio ranka nedrebėjo – jis du kartus stojo mesti baudos metimus ir abu kartus juos realizavo šimtaprocentiniu patakymu, po kurių, likus žaisti keturiasdešimt tris sekundes, „MRU VSF“ ekipa įsiveržė į priekį vieno taško persvara (71:70). Lemiamoje „Sparta“ komandos atakoje T. Šoriaus tolimas metimas nepasiekė tikslo, o kamuolį atsikovojusi „MRU VSF“ ekipa pergalės iš rankų jau nebepaleido – šeimininkai tik sėkmės dėka išvengė mažyčio fiasko rungtynėse ir jas laimėjo rezultatu 72:70.

Po laimėtų rungtynių, „MRU VSF“ komandos treneris Klaudijus Surplys užsiminė, jog šiame „Top Sport“ C lygos etape vis dar galvojo apie tai kaip pažaisti visiems komandos žaidėjoms, tačiau džiaugėsi, jog kartu su komanda pavyko „išnešti sveiką kailį“:

Gavosi varžybos ganėtinai sunkios, iš pradžių varžovas atrodė toks gan pasimetęs, įgijom ne mažą persvarą, apie aštuonis taškus, visą laiką valdėm iniciatyvą, bet ant galo padarėm nemažai keitimų, davėm visiems pasižaisti, tai varžovai priartėjo ir taip gavosi, jog rungtynių galas gavosi įtemptas, teko vytis varžovus jau ir po pratęsimo šiaip ne taip „išnešėm sveiką kailį“. Lauksim kitų rungtynių ir tikėsimės geresnio rezultato.

Tuo tarpu „Sparta“ komandos treneris Šarūnas Sobolis nors ir buvo nusivylęs apmaudžiu pralaimėjimu, tačiau po rungtynių nevengė pajuokauti:

Išleidom pergalę iš savų rankų, netvirtai suspaudėme matyt, todėl kitose stengsimės matyt tvirčiau suspausti (nusišypso).

„MRU VSF“: Klaudijus Surplys – 21 tšk. (5 išpr. praž.), Matas Zutkis – 14 tšk., Lukas Tamašauskas – 13 tšk.

„Sparta“: Giedrius Prabulis – 29 tšk., Tomas Šorius – 17 tšk., Mindaugas Kaselis – 13 tšk. (11 rezult. perd., 5 perimt. kam., 6 išpr. praž.)

United ‒ „R2P Sport“ komandos tritaškių lietus paskandino „MRU VSF“ ekipą (2017 vasario 07 d., antradienis, 22:38 val.)„R2P Sport ‒ S/M“ susitvarkė su „MRU VSF“ ekipa (2017 vasario 21 d., antradienis, 22:07 val.)„Legionas“ nesunkiai susitvarkė su „MRU VSF“ ekipa (2016 lapkričio 29 d., antradienis, 23:45 val.)„Sparta“, po labai įnirtingos kovos palaužė „Kauno liberalus“ (2017 vasario 28 d., antradienis, 23:02 val.)United ‒ „R2P Sport“ įveikė „MRU VSF“ ekipą (2016 gruodžio 13 d., antradienis, 22:20 val.)Tik po atkaklio kovos BC „Boom“ įveikė „MRU VSF“ ir pateko į C lygos finalą (2017 gegužės 16 d., antradienis, 22:02 val.)„Kėdainiai“ rungtynių pabaigoje įveikė „MRU VSF“ (2016 lapkričio 15 d., antradienis, 22:32 val.)BC „Gazuotas pienas“ be didesnio vargu įveikė „MRU VSF“ krepšininkus (2017 vasario 14 d., antradienis, 22:01 val.)„Grande“ tik ketvirtame kėlinyje pabėgo nuo savo varžovų. (2016 lapkričio 17 d., ketvirtadienis, 23:37 val.)„Nebajeris“ įveikė „MRU VSF“ ir išlygino serijos rezultatą (2017 balandžio 23 d., sekmadienis, 17:45 val.)