DNC vs „A“ komanda (86:77)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 15 d., Sekmadienis, 15:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Mūšyje negausiomis pajėgomis „DNC“ antroje rungtynių pusėje paklojo pergalės pamatus

2016 gegužės 15 d., Sekmadienis, 19:24 val., peržiūros: 1058

Gegužės 15-ąją dieną, sekmadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės C pogrupio akistata tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „DNC“ krepšininkų ir svečių vaidmenyje buvusios „A Komandos“.

Pirmosiomis rungtynių akimirkomis „DNC“ taškų sąskaitą atidarė D.Bakanas (2:0), tačiau jau sekančios atakos metu identiškos vertės metimu atsakė A.Švelnys (2:2), o jam įkandin solo šou surengė E.Jurgaitis, kuris pelnė taškus iš eilės ir truktelėjo „A Komandą“ į priekį (2:8). K.Meiliūno tritaškis pjovė „DNC“ deficitą perpus (5:8), bet priešingoje barikadų pusėje tritaškiu atsakė A.Švelnys ir grąžino 6 taškų atstumą (5:11). Visgi vėliau aikštės šeimininkai apšilo kojas ir pajuto žaidimo ritmą. „DNC“ surengė spurtą 8:0 ir ne tik pavijo varžovus, bet ir dukart iš eilės driokstelėjusio E.Zaidelio dėka perėmė šturvalą į savo rankas (13:11). Tiesa ketvirčio finiše sužibo G.Bartkaus žvaigždė ir 4 taškais be atsako kėlinį baigęs aukštaūgis nusvėrė dvikovos svarstykles „A Komandos“ pusėn. Po 10 minučių kovos rezultatas buvo 15:17.

Antrojo kėlinio pradžioje „DNC“ kurį laiką šaudė pro šalį, o tuo naudojosi svečiai, kurie surinko 5 taškus ir sutvirtino pozicijas iki 7 taškų (15:22). D.Budgino tolimas šūvis išjudino „DNC“ ledus puolime (18:22), tačiau įsismaginę oponentai dar pirmoje ketvirčio pusėje iniciavo spurtą 0:7 ir nutolo didžiausiu iki šiol turėtu, 11 taškų skirtumu (18:29). Tiesa po šio akibrokšto aikštelės šeimininkai kilo į šturmą ir ką tik „A Komandos“ turėtas dviženklis atotrūkis ėmė žaibiškai garuoti. „DNC“ šovė į priekį 8 taškais iš eilės ir braukė nuostolius iki 3 taškų (26:29), o po E.Zaidelio tritaškio „A Komandai“ beliko 2 taškai (29:31). Kurį laiką A.Karpavičiaus kariauna išlaikė šiokį tokį pranašumą savo rankose, bet pirmosios dvikovos pusės finiše P.Valentukonio bei D.Budgino tandemas grąžino pusiausvyrą. Paskutinė kėlinio minutė prabėgo be sėkmingų atakų ir įpusėjus mačui rezultatas buvo 36:36.

Po didžiosios pertraukos „DNC“ veržėsi į priekį (38:36; 41:38), tačiau „A Komanda“ neketina atiduoti žaidimo vadžių ir G.Bartkaus ir A.Švelnio duetas grąžino persvarą į svečių rankas (41:44). Kiek vėliau ekipos dar kelis kartus apsikeitė pirmaujančiųjų role, bet kėlinio viduryje D.Budgino armija įsitvirtino priekyje ilgesniam laikui. Pats D.Budginas smeigė porą tritaškių ir išvedė savo komandą į priekį 5 taškais (55:50), o netrukus estafetė perėmė E.Zaidelis, kuris pridėjo 7 taškus prie „DNC“ spurto 9:2 ir „A Komanda“ pasiliko užnugaryje 9 taškų atstumu (64:55). Ne itin dėkingoje situacijoje atsidūrę svečiai paskutinėmis ketvirčio akimirkomis surinko 5 taškus be atsako ir tokiu būdu sušvelnino deficitą iki 4 taškų. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 64:60.

Ketvirtojo kėlinio starte D.Bakanas šovė tikslų tritaškį, o netrukus dvitaškį pridėjo M.Gvildys ir atstumas tarp komandų dar kartą išaugo iki 9 taškų (69:60). Sukrutusi „A Komanda“ A.Švelnio bei E.Jurgaičio taiklių metimų dėka prisikasė iki 5 taškų (70:65), tačiau žaidimo skonį pajutę „DNC“ krepšininkai su pasitikėjimu akyse veržėsi pergalės link. M.Gvildys ir E.Zaidelis realizavo po tritaškį ir svečių atsilikimas pirmą kartą šios dienos mače tapo dviženklis (76:65). Ant prarajos krašto atsidūrusi A.Karpavičiaus kariauna dar pamėgino kilti į lemiamą šturmą (76:71), bet rungtynių tiesiojoje „DNC“ numalšino gaisrą, laikė rungtynių vairą savo rankose ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 86:77.

Albertas Karpavičius („A Komanda“):

Nepavyko baigti po pogrupio varžybų be klūptelėjimų. Bet antroji vieta, galima sakyti, jau kišenėje. Kas sutrukdė laimėti šiandien?

„Buvome tik šešiese. Dar tarpusavyje nėra gero bendravimo aikštėje. Dėl daug dalykų vėl aš kaltas likau. Esmė buvo ta, kad buvome tik šešiese. Jei mes būtume buvę pilnos sudėties – būtume laimėję prieš juos.“

Bet jie irgi šešiese buvo.

„Bet jų šeši geresni buvo.“

Karolis Meiliūnas („DNC“):

Varžovų strategas teigė, kad jie yra geresni, bet šiandien laimėjote Jūs. Ką atkirsite jiems į tai?

„Jie geresni nebent gėjų klube.“

„DNC“ pergalės kalviais buvo E.Zaidelis (25 tšk., 8 atk. k., 6 išpr. pr., 36 naud. b.), K.Meiliūnas (15 tšk., 11 rez. p.), D.Bakanas (14 tšk., 8 atk. k.), D.Budginas (14 tšk.), P.Valentukonis (11 tšk., 18 atk. k.) ir M.Gvildys (7 tšk.).

„A Komandos“ gretose pasižymėjo A.Švelnys (19 tšk., 5 išpr. pr.), V.Rudelevičius (16 tšk., 5 išpr. pr.), E.Jurgaitis (14 tšk., 8 atk. k., 5 rez. p.), G.Bartkus (12 tšk., 9 atk. k., 4 bl.), G.Dirkstys (8 tšk., 9 atk. k.) ir E.Rakickas (8 tšk., 7 atk. k.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažojoje taurėje „DNC“ pasiekė antrąją pergalę iš tiek pat galimų (2-0). „A Komanda“ pogrupio varžybas baigė su vienintele nesėkme ir dviem laimėjimais (2-1).

„DNC“ antroje rungtynių dalyje įrodė savo pranašumą prieš „Akademiją“ (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 21:17 val.)Emocijoms nepasidavusi „Sporto manija“ pasiekė auksinę pergalę (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 23:19 val.)Ketvirtajame kėlinyje į šturmą kilusi „DNC“ ekipa laimėjo atkaklų pusfinalio mūšį (2016 gegužės 28 d., šeštadienis, 00:08 val.)„Hidraulinės Sistemos“ pranyko „DNC“ šešėlyje (2016 gegužės 10 d., antradienis, 22:44 val.)Atkaklioje kovoje „Hidraulinės Sistemos“ krito prieš „A Komandą“ (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 23:23 val.)„A komanda“ savaitę užbaigė lengvu pasivaikščiojimu su „ITAB Novena“ (2016 gegužės 08 d., sekmadienis, 20:46 val.)„Sporto Spalvos“ eliminavo dantis rodžiusią „A Komandą“ (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 23:13 val.)