Hidraulinės sistemos vs DNC (66:92)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 10 d., Antradienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Hidraulinės Sistemos“ pranyko „DNC“ šešėlyje

2016 gegužės 10 d., Antradienis, 22:44 val., peržiūros: 1173

Gegužės 10-ąją dieną, antradienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės „C“ pogrupio mačas tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Hidraulinių Sistemų“ ir svečių rolėje buvusių „DNC“ krepšininkų.

Susitikimo starte žibėjo L.Čekavičiaus žvaigždė. Šis krepšininkas dvikovą pradėjo 5 taškais be atsako ir truktelėjo „Hidraulines Sistemas“ į priekį (5:0). Vis dėlto netrukus kitoje barikadų pusėje estafetę perėmė E.Zaidelis, kuris atsakė 6 taškais ir nusvėrė rungtynių svarstykles „DNC“ pusėn. Ketvirčio viduryje aikštelės šeimininkai blykstelėjo spurtu 7:0 ir tokiu būdu atitrūko 5 taškais (14:9). Tiesa „DNC“ gretose po tritaškį įsūdė D.Budginas bei E.Zaidelis ir nukirpo deficitą iki 2 taškų (16:14), o po kurio laiko dar viena sėkminga atkarpa leido „DNC“ ekipai perimti šturvalą (16:18). V.Šalčiaus dvitaškis atstatė lygybę (18:18), bet paskutinis žodis pirmajame kėlinyje priklausė K.Meiliūnui, kurio taiklus baudos metimas padėjo svečiams laimėti pirmąsias 10 minučių minimaliu skirtumu – 18:19.

Antrojo ketvirčio pradžioje „DNC“ gretose įsisiautėjo K.Meiliūnas, kuris ne tik ardė varžovų gynybą savo mėgiamais prasiveržimais, tačiau ir baudė juos iš toli. Minėtas atakų organizatorius kartu su D.Bakanu iniciavo spurtą 2:10 ir po jo atstumas tarp komandų priartėjo prie dviženklės ribos (20:19). Prabudusios „Hidraulinės Sistemos“ pastūmėjo ledus puolime, tačiau gynyboje aikštelės šeimininkai vis dar turėjo didelių problemų. 15 iš 26 savo ekipos taškų pelnęs K.Meiliūnas, antroje kėlinio pusėje smeigė dar porą tritaškių ir po antrojo iš jų „DNC“ pranašumas tapo dviženklis (30:40). Ne gana to, komandos draugo pavyzdžiu pasekęs ir taip pat dvi tolimas bombas švystelėjęs Š.Labenskas leido „DNC“ atotrūkiui pasiekti neregėtas pirmoje susitikimo pusės aukštumas (32:43). Šį bagažą svečiai išlaikė iki pat kėlinio pabaigos ir įpusėjus mačui rezultatas buvo 34:45.

Po didžiosios pertraukos V.Kirilovo armija susidūrė su rimtomis problemomis ir gavo skaudų antausį. Kelias minutes „Hidraulinių Sistemų“ puolimas buksavo ir buvo bevaisis, o šiuo laikotarpiu aukštą pavarą įjungusi „DNC“ ekipa sparčiais žingsniais didino atstumą tarp savęs ir varžovų. Dukart iš toli driokstelėjęs ir pirmuosius 8 iš 10 savo komandos taškų pelnęs D.Budginas davė puikią paspirtį komandos draugams, kurie pratęsė laimėtą atkarpą iki 0:17 ir pradėjo egzekuciją. Pro šalį šaudantys ir viena po kito kamuolius dovanojantys aikštės šeimininkai beveik įpusėjus kėliniui nutraukė taškų badą, tačiau tai buvo menka paguoda, kadangi žaidimo skonį pajautę oponentai pasižymėjo dar 8 taškais, pratęsė spurtą iki 3:25 ir dar neprasidėjus lemiamai rungtynių daliai išvijo intrigą iš salės (37:70). Po itin skaudaus smūgio „Hidraulinės Sistemos“ pademonstravo gyvybės ženklus ir M.Šumlinsko ir I.Krukonio duetas truputį aptirpdė žaibiškai išaugusį nepadorų deficitą. Po pusvalandžio kovos rezultatas buvo 49:74.

Po tokio fantastiško pasirodymo trečiajame kėlinyje, paskutiniame ketvirtyje „DNC“ atleido vadžias ir pirmosiomis minutėmis „Hidraulinės Sistemos“ tuo naudojosi. L.Čekavičiaus vedami aikštės šeimininkai startavo spurtu 9:2 ir prisikasė iki 18 taškų (58:76). Vis dėlto varžovams pavojingai priartėti D.Budgino kariauna neleido ir netrukus ėmė dėlioti paskutinius taškus šiame mače. 10 „DNC“ taškų be atsako padidino rezultato skirtumą iki rekordinės ribos šiose rungtynėse (58:86) ir paskutinės minutės tapo tik formalumu. Jų metų „Hidraulinės Sistemos“ šiek tiek sumažino kartėlį, bet nuaidėjus finalinei sirenai vistiek turėjo žemai lenkti galvas prieš „DNC“ krepšininkus. Galutinis dvikovos rezultatas – 66:92.

„DNC“:

„Atėjome gerai nusiteikę ir laimėjome.“

Vitalijus Kirilovas („Hidraulinės Sistemos“):

Kol kas mirtininkų grupėje esate „patrankų mėsa“ ir pralaimėjote abi rungtynes. Dar galite įvykdyti planą minimum ir iškovoti bent vieną pergalę, tačiau galimas ir katastrofinis scenarijus. Kas šiandien strigo? Kodėl rezultato skirtumas toks didelis?

„Katastrofinis variantas visada galimas, bet manau, kad mes nuo jo išsigelbėsime. Patys matėte – mes šiandien prametėme daug metimų, o varžovai sumetė praktiškai viską. Tas ir sustatė viską į savas vietas. Pradžioje kontroliavome žaidimą ir žaidėme apylygiai, o po prasileidome porą tolimų metimų ir, kaip visada, nebuvome pasiruošę. Galbūt užvaldė šiokios tokios emocijos. Žaidėme susikaustę ir neradome savojo žaidimo. Nebuvo tos tokios vidinės ugnelės. Gal dėl to, kad pasibaigė lygų sezonas. Šiame turnyre bandome užsikurti iš naujo. Esame pavargę. Buvo ilgas sezonas, o jame buvo ir traumų. Dabar vaikinai vėl bando žaisti, nors jau buvo susitaikę daugiau nežaisti. Varžovai šiandien ruošėsi kitam etapui. O mes, manau, kad irgi išeisime.“

„DNC“ į solidžią pergalę vedė K.Meiliūnas (23 tšk., 6 atk. k., 8 rez. p.), P.Valentukonis (18 tšk., 16 atk. k., 5 bl., 34 naud. b.), Š.Labenskas (15 tšk.), D.Budginas (13 tšk.), E.Zaidelis (9 tšk., 9 atk. k.), A.Kalnutis (5 tšk.), D.Bakanas (5 tšk., 6 atk. k.) ir T.Žvaliauskas (4 tšk., 11 atk. k.).

„Hidraulinių Sistemų“ ekipoje išsiskyrė L.Čekavičius (22 tšk., 12 atk. k., 7 išpr. pr., 30 naud. b.), I.Krukonis (16 tšk., 5 išpr. pr.), M.Kudakas (9 tšk., 6 atk. k.), M.Petrauskas (7 tšk.), M.Šumlinskas (6 tšk., 13 atk. k., 3 bl.) ir V.Šalčius (4 tšk.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažojoje taurėje „DNC“ krepšininkams tai buvo pirmosios rungtynės (1-0). „Hidraulinės Sistemos“ ir vakar, ir šiandien pralaimėjo abu principinius mūšius šiame pogrupyje (0-2), bet dar turės šansą reabilituotis paskutinėse pogrupio varžybose prieš „ITAB Noveną“.

„Hidraulinės sistemos“ pervažiavo „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2016 gegužės 18 d., trečiadienis, 23:20 val.)Atkaklioje kovoje „Hidraulinės Sistemos“ krito prieš „A Komandą“ (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 23:23 val.)„Hidraulinės sistemos“ daugiau negu dvigubai sutriuškino „ITAB Novena“ (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 20:37 val.)Ketvirtajame kėlinyje į šturmą kilusi „DNC“ ekipa laimėjo atkaklų pusfinalio mūšį (2016 gegužės 28 d., šeštadienis, 00:08 val.)Mūšyje negausiomis pajėgomis „DNC“ antroje rungtynių pusėje paklojo pergalės pamatus (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 19:24 val.)Permainingoje kovoje kelią į pusfinalį prasiskynė „Sporto Manija“ (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 22:55 val.)Emocijoms nepasidavusi „Sporto manija“ pasiekė auksinę pergalę (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 23:19 val.)„DNC“ antroje rungtynių dalyje įrodė savo pranašumą prieš „Akademiją“ (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 21:17 val.)