Hidraulinės sistemos vs „A“ komanda (59:69)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 09 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Atkaklioje kovoje „Hidraulinės Sistemos“ krito prieš „A Komandą“

2016 gegužės 09 d., Pirmadienis, 23:23 val., peržiūros: 1129

Gegužės 9-ąją dieną, pirmadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės C pogrupio mūšis tarp fiktyviais aikštės šeimininkais buvusių „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkų ir svečių teisėmis atvykusios „A Komandos“.

Pirmieji taiklų metimą šiame mače švystelėjo „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkai, kurie gretose iš toli pataikė I.Krukonis (3:0), tačiau vėliau viskas pakrypo kita linkme. A.Karpavičiaus armija kuriam laikui neutralizavo priešininkų puolimą, pati šovė į priekį spurtu 0:10 ir privertė varžovų strategą V.Kirilovą prašyti pirmosios minutės pertraukėlės (3:10). Po jos „Hidraulinių Sistemų“ taškų badą nutraukė dar vienas I.Krukonio tritaškis, o netrukus dar vieną tokios pat vertės metimą realizavo L.Čekavičius ir atstumas tarp ekipų tapo minimalus (9:10). Tiesa „A Komanda“ neleido varžovams persverti rezultato iki pat kėlinio pabaigos. Nors aikštės šeimininkai nuolat alsavo priešininkams į nugarą, o po L.Čekavičiaus tolimo šūvio rungtynėse grįžo pusiausvyra (16:16), tačiau E.Jurgaičio vedama „A Komanda“ netrukus susigrąžino persvarą į savo rankas ir laimėjo pirmąsias 10 minučių rezultatu 18:22.

Antrajame kėlinyje rezultatyvumo kreivė šiek tiek smuko žemyn ir ekipos pasyviau rinkosi taškus. 5 M.Valaičio taškai iš eilės ne tik panaikino turėtą aikštės šeimininkų deficitą, bet ir leido „Hidraulinėms Sistemoms“ pagaliau įsiveržti į priekį (23:22). Tiesa šis džiaugsmas truko trumpai, kadangi priešingoje barikadų pusėje 4 taškais atsakė A.Macys (23:26), o netrukus G.Bartkus pratęsė spurtą iki 0:6 ir padidino savo komandos atotrūkį iki 5 taškų (23:28). Po V.Šalčiaus dvitaškio aikštės šeimininkai vėl atsidūrė per tašką nuo varžovų (32:33), bet paskutinį žodį pirmojoje susitikimo pusėje tarė J.Draudvila ir sutvirtino „A Komandos pozicijas“ iki 3 taškų. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 32:35.

Po didžiosios pertraukos „A Komandos“ pranašumas dar truputį išaugo (32:37), tačiau netrukus V.Kirilovo kariauna ėmėsi reformų. Savo lyderių vedami aikštelės šeimininkai iniciavo spurtą 10:0 ir tokiu būdu apvertė viską 180 laipsnių kampu (42:37). Visgi antroje kėlinio pusėje „A Komanda“ pristabdė įsisiautėjusius varžovus ir mažais žingsneliais tirpdė atsilikimą, kol ketvirčio pabaigoje A.Karpavičiaus vadovaujama ekipa sugebėjo surinkti 6 taškus be atsako, kurie leido susigrąžinti pirmaujančiųjų estafetę (48:51). Paskutinėmis sekundėmis ekipos dar apsikeitė tiksliais dvitaškiais, tačiau tai įtakos rezultato skirtumui neturėjo ir po trijų kėlinių svečiai išsaugojo 3 taškų persvarą – 50:53.

Ketvirtojo kėlinio starte „A Komandą“ į priekį tempė A.Švelnio sėkmingos atakos, tačiau kitoje barikadų pusėje iš toli dar kartą driokstelėjo I.Krukonis bei L.Čekavičius ir atstumas tarp ekipų tapo minimalus (56:57). Vis dėlto vėliau „Hidraulinės Sistemos“ stabtelėjo ir kurį laiką sunkiai krapštė taškus. Tuo netruko pasinaudoti pasitikėjimo savo jėgomis nestokojantys varžovai, kurie šovė į priekį spurtu 2:10 ir pateikė svarią paraišką pergalei. Po šio smūgio „Hidraulinės Sistemos“ taip ir neatsigavo ir nuaidėjus finaliniam švilpukui „A Komanda“ džiaugėsi pergale rezultatu 59:69.

Albertas Karpavičius („A Komanda“):

Šiandien susitikote su vienais iš C pogrupio favoritais. Keli geriau sužaisti epizodai lėmė tai, jog atitrūkote ir tai įtakojo pergalę.

„Aišku, kad taip. Visų pirma, mūsų komandos branduolį sudaro SK „Neveronių“ žaidėjai, kurie „C“ lygos finale pralaimėjo būtent „Hidraulinėms Sistemoms“. Tai galbūt krepšininkams tai buvo papildoma motyvacija. Mes tikrai nežaidėme gerai, o aš pats priėmiau daug neteisingų sprendimų. Jeigu būtume pralaimėję, kaltinčiau tik save. Iš kitos pusės žvelgiant, varžovai nuostabiai pataikė. Iš visur ir beveik visą laiką. Džiugu, kad mes, nes ir nežaisdami gerai, sugebėjome laimėti. Tai rodo, kad kažkoks potencialas yra.“

Koks pasirodymas šiame turnyre patenkintų Jūsų lūkesčius?

„Patekimas į finalinį ketvertą.“

Taip kukliai? O kaip dėl medalių?

„Tai po to ir medaliai bus.“

Vitalijus Kirilovas („Hidraulinės Sistemos“):

Atkakli kova vyko beveik visas rungtynes, bet kažkaip pabaigoje stabtelėjote ir varžovai tuo pasinaudojo. Kodėl?

„Aš sakyčiau, kad mums šiek tiek pritrūko tos ištvermės. Neturėjome ypatingai ilgo atsarginių žaidejų suolelio. Ne kaip varžovai. Iš pradžių jie mus išgąsdino savo atsarginių žaidėjų skaičiumi ant suoliuko. Sakyčiau tris ketvirčius pakankamai gerai laikėmės ir neatidavėm žaidimo vadžių, o pabaigoje paprasčiausiai pritrūko jėgos ir sėkmės. Išmetėme gerus metimus laisvi, bet nepataikėme. Nuo to šioks toks nervas ima, o dar koks epizodas, kai teisėjo švilpukas atrodo neteisingas… Visas dedasi dedasi ir galutiniame rezultate pralaimime. Bet aš manau, kad tai dar ne pabaiga. Nėra ko nusiminti.“

„A Komandos“ pergalės kalviais buvo E.Jurgaitis (16 tšk., 8 atk. k., 5 išpr. pr.), G.Bartkus (14 tšk., 9 atk. k., 2 bl.), A.Švelnys (14 tšk., 6 išpr. pr.), J.Draudvila (12 tšk.) ir A.Macys (8 tšk.).

„Hidraulinių Sistemų“ gretose pasižymėjo M.Valaitis (18 tšk., 9 atk. k.), L.Čekavičius (14 tšk), I.Krukonis (13 tšk., 7 rez. p.) ir V.Šalčius (8 tšk., 9 atk. k.).

„A Komanda“ „Laikinosios Sostinės“ Mažojoje taurėje pasiekė antrąją pergalę iš tiek pat galimų (2-0). „Hidraulinių Sistemų“ pirmasis blynas šiame turnyre prisvilo (0-1).

„Hidraulinės Sistemos“ pranyko „DNC“ šešėlyje (2016 gegužės 10 d., antradienis, 22:44 val.)„Hidraulinės sistemos“ pervažiavo „Baubilą & Verslo pasaulį“ (2016 gegužės 18 d., trečiadienis, 23:20 val.)„Hidraulinės sistemos“ daugiau negu dvigubai sutriuškino „ITAB Novena“ (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 20:37 val.)„Sporto Spalvos“ eliminavo dantis rodžiusią „A Komandą“ (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 23:13 val.)Permainingoje kovoje kelią į pusfinalį prasiskynė „Sporto Manija“ (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 22:55 val.)Mūšyje negausiomis pajėgomis „DNC“ antroje rungtynių pusėje paklojo pergalės pamatus (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 19:24 val.)„A komanda“ savaitę užbaigė lengvu pasivaikščiojimu su „ITAB Novena“ (2016 gegužės 08 d., sekmadienis, 20:46 val.)