Kauno TPMC vs Laipsniai (92:68)Kauno mero taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 rugsėjo 19 d., Pirmadienis, 19:15 val. @ Kauno technikos profesinio mokymo centras (didžioji salė), Taikos pr. 129, Kaunas, LT-51126

„Kauno TPMC“ sezoną pradėjo pergale

2016 rugsėjo 19 d., Pirmadienis, 23:57 val., peržiūros: 1065

Pirmadienį, rugsėjo 19 dieną, Kauno mechanikos mokykloje įvyko Kauno mero taurės 2016 varžybos tarp C pogrupio komandų – vietos „Kauno TPMC“ ir svečių „Laipsnių“. Abejoms komandoms tai buvo sezono atidarymo rungtynės. Rungtynių pradžia kiek sunkokai sekėsi abejoms komandoms. Suprantama, žaidėjai susirinkę po vasaros pertraukos ir nėra pratę prie varžybinio ritmo. Visgi, po truputį pradėjo ryškėti šeimininkų komandos pranašumas, kuris po pirmosios rungtynių pusės siekė dviženklį. Ketvirtajame kėlinyje „Laipsniai“ buvo priartėję iki penkių taškų, tačiau tuomet tvarką aikštelėje įvedė „Kauno TPMC“ ekipos žaidėjas A.Makūnas, kurio dėka, jo komanda įgijo triuškinantį pranašumą ir galiausiai iškovojo pergalę.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo svečių ekipa, kurie pirmieji pataikė du dvitaškius ir įsiveržė į priekį. Vėliau tris tolimus metimus pataikė šeimininkų ekipa ir pirmą kartą įsiveržė jie į priekį. Netrukus „Kauno TPMC“ pranašumas siekė jau šešis taškus, tačiau „Laipsnių“ ekipai pavyko kiek pristabdyti sėkmingą šeimininkų ekipos puolimą bei priartėti prie savo varžovų. Po pirmojo kėlinuko rezultatas buvo 19:16. Antrąjį kėlinį taikliu baudos metimu pradėjo šeimininkų ekipa, tačiau tuomet sekė beveik trijų minučių taškų badas abejoms komandoms. Galiausiai ledus pralaužė „Kauno TPMC“, kurie po septynių paeiliui pelnytų taškų, jau buvo įgiję 11-os taškų pranašumą. Vėliau komandos žaidė taškas į tašką ir tik kėliniui bėgant į pabaigą, „Laipsniams“ pavyko priartėti iki penkių taškų. Bet tuomet aikštelės šeimininkai pelnė dar penkis taškus be atsako ir po pirmosios rungtynių pusės turėjo dviženklį pranašumą – 36:26.

Trečiąjį ketvirtį komandos žaidė gan apylygiai. Svečių ekipa vis bandydavo priartėti prie savo varžovų, bet į jų sėkmingus išpuolius, sėkmingai atsakydavo ir šeimininkai. Kėlinuko pabaigoje, A.Makūnas įsivažiavo ir pataikė du tolimus metimus paeiliui, kurie vis dar leido išsaugoti dviženklį pranašumą. Visgi, kėlinuką kiek sėkmingiau užbaigė „Laipsnių“ ekipa ir po trijų kėlinių šiek tiek sumažino savo atsilikimą – 59:50. Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečių ekipa, kuri netrukus sumažino savo atsilikimą iki penkių taškų. Kurį laiką komandos keitėsi sėkmingomis atakomis ir išlaikė tokį patį skirtumą, tačiau tuomet „Kauno TPMC“ sužaidė tikrai gerą atkarpą ir spurtavo 16:6. Ši sėkminga atkarpa leido šeimininkams įgauti gan saugų pranašumą. Labiausiai prie šio lemiamo spurto prisidėjo A.Makūnas, kurio kibi gynyba ir gražūs perdavimai suteikė daug laisvės „Kauno TPMC“ ekipai tiek puolime, tiek gynyboje. Galiausiai, „Laipsniai“ nuleido rankas, o tuo pasinaudojo šeimininkai, kurie dar labiau padidino savo pranašumą, kol galiausiai ir pasiekė pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas 92:68.

A. Žadeikis („Kauno TPMC“):
„Ketvirtajame kėlinyje atsirišo rankos. Galbūt priešininkai pavargo. Man atrodo, kad jie, visgi, yra vyresnio amžiaus. Jų suolelis taip pat buvo trumpesnis. Manau, kad nuovargis jiems pakišo koją ketvirtajame kėlinyje. Šiaip komanda gera. Pritrūko tik fizinių jėgų. Gal mūsų moksleiviai vasarą praleido ne taip energingai – pailsėjo, dabar turi daugiau jėgų. Ir tai buvo mums pirmos varžybos, neturėjom nei vienos treniruotės, taip, kad džiaugiuosi pergale“.

Kauno TPMC: Aidas Makūnas – 28 tšk. (10 rezult. perd.), Povilas Glaniauskas – 18 tšk. (7 rezult. perd.), Martynas Valaitis – 11 tšk.

Laipsniai: Marius Liepa – 20 tšk. (6 išpr. praž.), Saulius Banaitis – 12 tšk., Mantas Jankevičius – 9 tšk.

Nerezultatyviose „Kauno mero Mažosios taurės“ finalo rungtynėse auksu pasidabino „Galera“ (2016 spalio 23 d., sekmadienis, 15:36 val.)Įtemptose rungtynėse „Hidraulinės sistemos“ iškovojo triuškinančią pergalę (2016 spalio 10 d., pirmadienis, 21:58 val.)Keturiese likę „Laipsnių“ žaidėjai nesugebėjo pasipriešinti „Akademijai“ (2016 rugsėjo 28 d., trečiadienis, 23:10 val.)Atsipalaidavusiai žaidusi Kauno „TPMC“ įveikė „Akademiją“ (2016 spalio 03 d., pirmadienis, 22:24 val.)Pirmoje rungtynių pusėje susikrovusi solidžią persvarą „Kauno TPMC“ įveikė LSK „Technoerą“ (2016 rugsėjo 26 d., pirmadienis, 20:49 val.)LSK „Technoera“ po atkaklios kovos išsikovojo kelialapį į didžiąją taurę (2016 spalio 05 d., trečiadienis, 22:45 val.)Penkiese susirinkę „Laipsniai“ įveikė „Resmila.lt“ komandą (2016 spalio 11 d., antradienis, 22:20 val.)Stebėtiną kovingumą pademonstravę „Laipsniai“ parklupdė United ‒ „Alta transportas“ ekipą ir keliauja į finalą (2016 spalio 17 d., pirmadienis, 22:54 val.)