Kauno TPMC vs Akademija (84:71)Kauno mero taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 spalio 03 d., Pirmadienis, 19:15 val. @ Kauno technikos profesinio mokymo centras (didžioji salė), Taikos pr. 129, Kaunas, LT-51126

Atsipalaidavusiai žaidusi Kauno „TPMC“ įveikė „Akademiją“

2016 spalio 03 d., Pirmadienis, 22:24 val., peržiūros: 980

Pirmadienį, spalio 3 dieną, Kauno TPMC salėje įvyko Kauno mero taurės 2016 varžybos tarp C pogrupio komandų – vietos Kauno „TPMC“ bei svečių „Akademijos“. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo svečių ekipa, kuri kurį laiką turėjo nedidelį pranašumą, tačiau kėlinuko pabaigoje išryškėjo šeimininkų pranašumas. Nuo to laiko šeimininkai diktavo savas sąlygas – vietomis atsipūsdavo, o kada reikėdavo – vėl susiimdavo. Galiausiai jie išlaikė solidų pranašumą savo rankose ir liko nepralaimėję savo grupėje.

Rungtynes gan sėkmingiau pradėjo svečių ekipa, kuri pirmoji pelnė penkis taškus paeiliui. Netrukus tokia pačia atkarpa atsakė ir aikštelės šeimininkai, bet po kelių akimirkų „Akademijos“ ekipa vėl žengė žingsnį į priekį. Visgi, netrukus Kauno „TPMC“ vėl pavijo savo varžovus, o galiausiai ir persvėrė rezultatą. Tačiau kėlinuko pabaigoje išryškėjo šeimininkų pranašumas. A. Makūno ir E. Stankaus vedina Kauno „TPMC“ spurtavo 9:0 bei po pirmojo kėlinuko turėjo aštuonių taškų atotrūkį – 24:16. Antrojo kėlinuko pradžia nebuvo itin rezultatyvi. „Akademijos“ ekipa savo varžovų krepšį užpuldavo sėkmingai, tačiau tuo pačiu atsakydavo ir aikštelės šeimininkai, kurie daugmaž ir laikė panašų skirtumą, kuris buvo po pirmojo ketvirčio. Galiausiai, kėlinukui perbėgus į antrąją pusę, Kauno „TPMC“ sužaidė gan sėkmingą atkarpą, kuri leido jiems įgyti jau 17-os taškų pranašumą. Tuomet jie kiek atsipūtė, o tuo pasinaudojo „Akademijos“ ekipa, kuri kėlinuką užbaigė 8:0 spurtu, tad rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 41:32.

Trečiasis ketvirtis buvo gan rezultatyvus, tačiau buvo išvengta duobių abejoms komandoms. Visą šį kėlinį komandos žaidė taškas į tašką, į sėkmingą ataką, atsakydavo tuo pačiu. „Akademija“ vis bandė artėti savo varžovų link, buvo sumažinę atsilikimą iki šešių taškų, bet arčiau atsidurti jiems nepavyko. Taigi, po trijų ketvirčių rezultatas buvo 62:54. Lemiamo ketvirčio pradžioje svečiams vėl buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki šešių, taškų, bet tuomet pasipylė kelios klaidos, kuriomis pasinaudojo Kauno „TPMC“ ir taip susigrąžino dviženklį pranašumą. Tas dviženklis pranašumas jau niekur nebeišnyko. Šeimininkai jį tvirtai laikė savo rankose ir tik naudojosi varžovų klaidomis. Nors šeimininkai ir neatrodė, kad labai stengtųsi, tačiau šiandien jiems to užteko bei jie iškovojo trečiąją pergalę savo pogrupyje. Galutinis rungtynių rezultatas 84:71.

A. Žadeikis (Kauno „TPMC“):
„Na iš tikrųjų paklausęs iškart ir teisingą atsakymą pasakei. Nebuvom stipriai įsitempę, žaidėm atsipalaidavę ir valdėm situaciją. Laimėjom, netriuškinančiai, bet buvo ir atsipalaidavimų ir vėl susikaupimų“.

L. Juknys („Akademija“):
„Sveikinu priešininkus, pelnytai užėmus pirmąją vietą grupėje ir linkiu sėkmės atkrintamosiose. Svarbiausias dalykas mums prieš sezoną buvo, kad mums susikovoti. Aišku, neplanavom, kad gausim čia žaisti penkiese, o po to šešiese, bet žmonės atostogauja ir tai yra normalu. Kovojom, pusę pirmos dalies buvo artima kova ir manau, kad svarbiausias dalykas yra tai, kuomet iki ketvirto kėlinio pabaigos buvo likusios penkios minutės, vis tiek tai nėra paprasta tiek išlakstyti nesikeičiant, paklausiau kas nori pasikeisti. Norinčių neatsirado, tai reiškia, kad charakterį „chebrytė“ turi. Viskas gerai, kovotojai. Mums tai svarbiausias tikslas. Nors rungtynių rezultatas rodo, kad pralošėm, bet moralinę pergalę mes pasiekėm ir manau, kad ši pergalė buvo labai svarbi prieš atkrintamąsias“.

Kauno TPMC: Einoras Stankus – 24 tšk. (7 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Aidas Makūnas – 22 tšk. (7 rezult. perd.), Martynas Valaitis – 17 tšk., Paulius Aleksynas – 12 tšk.

Akademija: Jonas Grigaras – 20 tšk. (6 išpr. praž.), Lukas Šaulevičius – 14 tšk., Vytautas Bunikis – 12 tšk. (14 atk. kam.), Simanas Karalius – 10 tšk.

Visas rungtynes priekyje buvusi LSK „Technoera“ įveikė „Akademiją“ (2016 rugsėjo 21 d., trečiadienis, 22:40 val.)Pirmoje rungtynių pusėje susikrovusi solidžią persvarą „Kauno TPMC“ įveikė LSK „Technoerą“ (2016 rugsėjo 26 d., pirmadienis, 20:49 val.)„Galera“ užtikrintai įveikė „Akademiją“ ir pateko į finalą (2016 spalio 18 d., antradienis, 22:20 val.)Keturiese likę „Laipsnių“ žaidėjai nesugebėjo pasipriešinti „Akademijai“ (2016 rugsėjo 28 d., trečiadienis, 23:10 val.)„Kauno TPMC“ sezoną pradėjo pergale (2016 rugsėjo 19 d., pirmadienis, 23:57 val.)United – „Alta Transportas“ pasipuošė „Kauno mero Mažosios taurės“ bronzos medaliais (2016 spalio 23 d., sekmadienis, 13:35 val.)Įtemptose rungtynėse „Hidraulinės sistemos“ iškovojo triuškinančią pergalę (2016 spalio 10 d., pirmadienis, 21:58 val.)„Akademija“ po sunkios kovos prasiskverbė į pusfinalį (2016 spalio 11 d., antradienis, 00:56 val.)