Nebajeris vs A. S. K. „Persvara“ (60:59)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 balandžio 25 d., Pirmadienis, 19:10 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Dviženklę persvarą išbarstęs „Nebajeris“ po dramatiškos kovos vistiek pasiekė pergalę

2016 balandžio 25 d., Pirmadienis, 21:08 val., peržiūros: 1261

Balandžio 25-ąją dieną, pirmadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko pirmosios „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažosios taurės pusfinalio serijos rungtynės tarp namuose žaidusio „Nebajerio“ ir svečių rolėje buvusios A.S.K. „Persvaros“.

Susitikimo starte į priekį šovė aikštės šeimininkai, kurie surinko 6 taškus be atsako ir nuo pirmųjų akimirkų įsitaisė pirmaujančiųjų vaidmenyje. Po kelių minučių pagaliau prabilo ir A.S.K. „Persvara“ (6:2), tačiau ir toliau jų puolimas braškėjo ir svečiai sunkiai rezgė sėkmingas atakas. Tuo tarpu priešingoje barikadų pusėje sužibo M.Kazicko žvaigždė ir „Nebajeris“ sutvirtino savo pozicijas iki dviženklio skirtumo. Minėtas žaidėjas pelnė 10 taškų iš eilės ir iniciavo spurt 10:2, po kurio rezultatas tapo 16:4. Susikrautą bagažą A.Zadorožnyj kariauna išlaikė iki kėlinio pabaigos ir po pirmųjų 10 minučių pirmavo rezultatu 18:6.

Antrojo kėlinio pradžioje A.S.K. „Persvara“ sušvelnino nuostolius iki 10 taškų (18:8), bet tuomet vėl prabilo „Nebajeris“. 7 taškai be atsako leido aikštelės šeimininkams įgyti rekordinę persvarą (25:8) ir pasiųsti oponentus į nokdauną. Vis dėlto tuomet A.S.K. „Persvaros“ gelbėjimo ėmėsi S.Pakalniškis, kuris tapo ryškiausiu savo komandos vedliu antrajame kėlinyje. Šis krepšininkas smeigė porą tritaškių, padėjo svečiams spurtuoti 2:8 ir braukė deficitą iki 11 taškų (27:16). Pirmosios dvikovos pusės finiše „Nebajeris“ netylėjo ir keliskart pralaužė priešininkų gynybą, tačiau 13 iš 16 savo komandos taškų surinkęs S.Pakalniškis ir V.Bereiša įsūdė po tritaškių ir įpusėjus mačui aikštės šeimininkai tenkinosi 10 taškų atotrūkiu – 32:22.

Po didžiosios pertraukos „Nebajeris“ porą kartų sublizgėjo puolime ir tai leido šiai ekipai kurį laiką išsaugoti dviženklę persvarą savo rankose. Visgi varžovų stovykloje savo pasirodymą tęsė S.Pakalniškis, kuris pridėjo dar 5 taškus, o jam įkandin dvi tritaškes atakas užbaigė V.Bereiša (36:33). Tuo „Nebajerio“ bėdos nesibaigė ir R.Šipilos dvitaškis pratęse A.S.K. „Persvaros“ spurtą iki 0:11 ir pjovė atsilikimą iki minimumo (36:35). Pajutę priešininkų alsavimą visai prie pat, aikštelės šeimininkai kurį laiką neužleido pozicijų, bet žaidimo skonį pajutusi A.S.K. „Persvara“ nesiliovė šturmavusi oponentų krepšio ir E.Liugo dvitaškis pirmą kartą šios dienos dvikovoje išvedė į priekį svečių komandą (40:41). T.Čiuplio taiklus metimas sugrąžino minimalią persvarą „Nebajeriui“, tačiau paskutinį žodį trečiajame ketvirtyje tarė S.Pakalniškis, kuris realizavo dvitaškį paskutinę sekundę ir prieš paskutinė susitikimo dalį pranašumu džiaugėsi A.S.K. „Persvara“ – 42:43.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis A.S.K. „Persvara“ sutvirtino savo padėtį iki 5 taškų (42:47), bet ilgainiui prabilo ir „Nebajeris“. Nors kurį laiką svečiai laikėsi priekyje, tačiau netrukus varžovai prabudo iš snaudulio, spurtavo 6:0 ir pakreipė rungtynių tėkmę sau naudinga linkme (53:51). Po ganėtinai blankios ir nerezultatyvios atkarpos prasidėjo rungtynių kulminacija – paskutinė minutė. Likus žaisti 45 sekundes, rezultatas buvo lygus (56:56). Po kelių akimirkų T.Čiuplys išvedė į priekį „Nebajerį“ (58:56), bet jau sekančioje atakoje V.Bereišos tritaškis apvertė rezultatą A.S.K. „Persvaros“ naudai (58:59). Likus žaisti 27 sekundes, M.Kazickas išprovokavo varžovo pražangą ir šaltakraujiškai realizavo abu baudų metimus, tokiu būdu grąžindamas kozirius savo ekipai (60:59). Paskutinėmis rungtynių sekundėmis A.S.K. „Persvara“ prametė lemtingą metimą ir nesugebėjo atkovoti kamuolio puolime. Vis dėlto „Nebajeris“ suklydo išsimetant kamuolį ir svečiai paskutinę sekundę dar spėjo išmesti pergalingu galėjusį tapti metimą, bet jis skriejo pro šalį ir „Nebajeris“ triumfavo rezultatu 60:59.

Artūras Zadorožnyj („Nebajeris“):

Pradėjote gerai, bet vėliau išbarstėte pranašumą ir intriga grįžo. Kas tą įtakojo?

„Jau ne pirmas rungtynes pradedame lengvai. Ir metimai sukrenta, ir kamuoliai atšoka į rankas – žodžiu viskas gerai. Po to pradedame žaisti kažkokį akademinį krepšinį ir prasideda problemos. Ne pirmose rungtynėse jau taip.“

Edgaras Šipila (A.S.K. „Persvara“):

Pavyko sugrįžti į rungtynes ir net persverti rezultatą. Ko pritrūko paskutinėmis sekundėmis?

„Sėkmės manau. Kažkaip visą sezoną rungtynių pradžiose sunkiai įsivažiuojam ir pirmajame kėlinyje vos įmetam 10 taškų. Paskui bandome sugrįžti į varžybas, bet manau, kad tai pakiša mums koją. Kažkaip reiktų nusiteikti nuo pat pradžių žaisti.“

Bet serija dar nepralaimėta?

„Dar ne. Penktadienį tikrai turėsime revanšą ir tikrai manau, kad laimėsim.“

„Nebajerį“ į pergalę vedė M.Kazickas (20 tšk., 20 atk. k., 6 išpr. pr., 36 naud. b.), T.Čiuplys (14 tšk., 7 rez. p.), M.Krūvelis (11 tšk.), M.Ežerskis (9 tšk., 7 atk. k.), K.Žilinskas (4 tšk.) ir R.Sadauskas (2 tšk., 12 atk. k.).

A.S.K. „Persvaros“ gretose išsiskyrė S.Pakalniškis (25 tšk., 6 išpr. pr.), V.Bereiša (14 tšk., 5 per. k.), N.Gintautas (6 tšk.), M.Satkevičius (5 tšk.), V.Narbutas (4 tšk., 8 atk. k.), R.Šipila (3 tšk., 11 atk. k.) ir E.Liungas (2 tšk., 6 atk. k.).

Antrosios serijos rungtynės vyks balandžio 29-ąją dieną, penktadienį, 20:15 val., Kauno Technikos Kolegijos salėje.

Šios poros nugalėtojo finale jau laukia „Laipsniai“. Pralaimėjusi ekipa dėl bronzos kausis su „KMAIK“.

Po ilgosios pertraukos sušlubavęs „Nebajeris“ ketvirtfinalio seriją pradėjo pralaimėjimu (2016 kovo 28 d., pirmadienis, 23:42 val.)A. S. K. „Persvara“ po atkaklios kovos įveikė „Randerį“ (2015 gruodžio 12 d., šeštadienis, 01:24 val.)„Nebajeris“ antroje rungtynių pusėje įveikė „Randerį“ (2016 vasario 12 d., penktadienis, 21:45 val.)Po didžiosios pertraukos dominavęs „Nebajeris“ pasidabino bronziniais medaliais (2016 gegužės 07 d., šeštadienis, 00:25 val.)BK „Centre ‒ 2“ iškovojo pirmąją pergalę, įveikdami „Nebajeris“ komandos penketuką (2015 lapkričio 21 d., šeštadienis, 15:01 val.)A. S. K. „Persvara“ antrą kartą įveikė „Šilainius“ ir žengė į pusfinalį (2016 balandžio 21 d., ketvirtadienis, 22:41 val.)„Nebajeris“ gan nesunkiai įveikė A. S. K. „Persvarą“ (2016 sausio 24 d., sekmadienis, 22:51 val.)Nerezultatyvioje pogrupio lyderių kovoje pergalių seriją pratęsė „Nebajeris“ (2016 sausio 07 d., ketvirtadienis, 22:21 val.)A.S.K. „Persvaros“ ir „Nebajerio“ serijoje prireiks lemiamų trečiųjų rungtynių (2016 balandžio 29 d., penktadienis, 22:39 val.)Įtemptame mače „Nebajeris“ palaužė „Lituanicą“ (2016 vasario 21 d., sekmadienis, 22:34 val.)