Agentus vs Bartukai (54:101)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 17 d., Antradienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Jaunieji „Bartukai“ pamokė „Agentus“

2016 gegužės 17 d., Antradienis, 22:52 val., peržiūros: 1137

Gegužės 17-ąją dieną, antradienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės A pogrupio dvikova tarp namų komandos statusą turėjusios „Agentus“ ekipos ir svečių rolėje buvusių „Bartukų“.

Susitikimo starte „Agentus“ pelnė 4 taškus ir įsiveržė į priekį (4:0), tačiau netrukus svečiai apšilo kojas ir 5 taškus surinkęs T.Kuzminskas, pakreipė rezultatą „Bartukams“ naudinga linkme (4:5). Po M.Galinio dvitaškio formalūs aikštelės šeimininkai susigrąžino persvarą savo pusėn (6:5), bet tuo pasidžiaugė ne ilgai. 5 taškus iš eilės į „Bartukų“ taškų kraitį įdėjo E.Staugaitis (6:10), o jam įkandin komandos draugai pratęsė spurtą iki 0:9 ir „Agentus“ deficitas išaugo iki 8 taškų (6:14). Tiesa antroje ketvirčio pusėje aikštės šeimininkai ėmė mažinti nuostolius ir prie to ženkliausiai prisidėjo M.Jurkevičius, kuris įsūdė du tritaškius, ir po antrojo iš jų „Bartukams“ beliko 2 taškų pranašumas. Vis dėlto paskutinį žodį pirmajame kėlinyje tarė A.Kuzminskas, kurio tolimas šūvis padidino atstumą iki 5 taškų ir pirmosios 10 minučių baigėsi rezultatu 16:21.

Antrajame kėlinyje vis labiau ėmė ryškėti „Bartukų“ žaidimo supratimo, atletiškumo ir greičio pranašumas. Po dviejų B.Augustino dvitaškių svečių atotrūkis priartėjo prie dviženklės ribos (18:27), o vėliau „Bartukai“ paleido į darbą toliašaudę artileriją, tris kartus driokstelėjo iš toli ir pasiuntė oponentus į nokdauną (19:36). Buksuojantys „Agentus“ krepšininkai antroje kėlinio pusėje sukrapštė 5 taškus, tačiau šiame ketvirtyje nesugebėjo surinkti dviženklio taškų skaičiaus (8 taškai) ir paskutinėmis pirmosios dvikovos pusės akimirkomis gavo dar vieną skaudų smūgį. Iš trijų taškų zonos dar kartą pasižymėjo T.Kuzminskas (24:39), o paskutius taškus sudėliojo G.Asačiovas, kuris surinko paskutinius 6 taškus ir padėjo savo ekipai susikrauti 21 taško bagažą – 24:45.

Po didžiosios pertraukos „Bartukai“ ir toliau įrodinėjo, jog yra stipresnė komanda ir, kad antrasis kėlinys nebuvo atsitiktinumas. Pusę ketvirčio „Agentus“ puolimas nedavė jokių vaisių ir šis aspektas neliko be pasėkmių. Dominuojantys ir savo sąlygas aikštėje diktuojantys svečiai tuo tarpu sparčiai didino ir taip solidų atotrūkį, varžovų tylos minutes pavertė spurtu 0:16 ir įgijo 37 taškų pranašumą (24:61). Kėlinio viduryje „Agentus“ nutraukė taškų badą ir blykstelėjo 5 taškais be atsako (29:61), tačiau tai buvo menka paguoda, kadangi netrukus „Bartukai“ vėl smogė 8 „sausais“ taškais ir atitrūko jau 40 taškų skirtumu (29:69). Šis atstumas tarp komandų išliko iki ketvirčio pabaigos ir prieš paskutinę rungtynių dalį intriga jau buvo palikusi salę – 31:71.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, kurį abiems komandoms tereikėjo sužaisti. Užtikrintai pirmaujantys „Bartukai“ leido sau patinginiauti gynyboje ir prioritertą skyrė improvizacijoms puolime. Tai leido „Agentus“ gauti šiek tiek laisvės prie varžovų krepšio ir pagyvinti blankų puolimą. Tiesa suspėti paskui akivaizdžiai daug daugiau laiko krepšinio salėje praleidžiantį jaunimą aikštelės šeimininkams nesisekė ir deficitas toliau augo. Nors paskutinis ketvirtis buvo pats rezultatyviausias „Agentus“ ekipai (23 taškai), bet tuo pačiu galėjo pasigirti ir „Bartukai“ (30 taškų). Prieš pat nuaidint finalinei sirenai, svečiai, po K.Jašinsko dvitaškio, perkopė 100 taškų ribą ir šia linksma gaida „Bartukai“ vainikavo įspūdingą pergalę rezultatu 54:101.

Ervinas Staugaitis („Bartukai“):

Varžovai šiandien buvo vyresni, stambesni, aukštesni, bet valandos, praleistos sporto mokyklų salėse turbūt šiandien davė vaisių?

„Taip. Manau buvome daug ištvermingesni ir greitesni. Pradžioje jie dar laikėsi, bet vėliau jiems pritrūko jėgų. Mes gerokai jaunesni ir manau, kad daug labiau norėjome laimėti. Tas noras irgi prisidėjo prie galutinio rezultato.“

Koks pasiekimas šiame turnyre tenkintų Jus?

„Mūsų komandos keliamas tikslas yra patekti į finalinį ketvertą.“

„Bartukų“ ekipoje smaginosi E.Staugaitis (21 tšk., 22 atk. k., 42 naud. b.), K.Jašinskas (19 tšk., 8 atk. k., 7 rez. p.), A.Kuzminskas (18 tšk., 13 atk. k., 9 rez. p., 2 bl.), T.Kuzminskas (17 tšk., 6 rez. p.), G.Asačiovas (8 tšk., 7 rez. p.) ir B.Augustinas (7 tšk.).

„Agentus“ gretose išsiskyrė M.Galinis (15 tšk., 13 atk. k., 5 bl.), M.Jurkevičius (11 tšk.), T.Augutis (10 tšk., 6 atk. k.), A.Krivonis (8 tšk., 8 atk. k.), E.Navikas (4 tšk.) ir E.Gilys (3 tšk.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažojoje taurėje „Bartukai“ pasiekė antrąją pergalę ir žengia su vieninteliu pralaimėjimu (2-1). „Agentus“ pogrupio varžybas baigė su vienu laimėjimu ir trimis nesėkmėmis (1-3).

Antroje rungtynių pusėje „Bartukai“ įrodė pranašumą prieš „Omegą“ (2016 gegužės 18 d., trečiadienis, 20:21 val.)„Bartukai“ buvo bejėgiai prieš „Sporto manijos“ puolimą (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 20:33 val.)„Bartukai“ aštunfinalyje nesunkiai įveikė Birštono „Olimpą“ (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 22:21 val.)„Akademija“ „Laikinosios sostinės“ Mažąją taurę pradėjo pergale prieš „Agentus“ (2016 gegužės 06 d., penktadienis, 22:20 val.)„Bartukai“ „Laikinosios sostinės“ taurę pradėjo pergale prieš „Akademiją“ (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 20:48 val.)„Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės starte ‒ „Agentus“ pergalė tik po pratęsimo (2016 gegužės 04 d., trečiadienis, 21:42 val.)Karštas kraujas: „Bartukai“ ketvirtojo kėlinio viduryje paliko aikštę ir anksčiau laiko atvėrė „Advokatų Kontorai Konsus“ duris į pusfinalį (2016 gegužės 24 d., antradienis, 22:19 val.)„Agentus“ nesuspėjo paskui „Sporto Maniją“ (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 23:46 val.)