BC „Ambi“ vs ICE (37:109)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 11 d., Trečiadienis, 21:40 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Vėlyvo vakaro egzekuciją surengę „Ice“ krepšininkai nepasigailėjo BC „Ambi“

2016 gegužės 11 d., Trečiadienis, 23:50 val., peržiūros: 1028

Gegužės 11-ąją dieną, trečiadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės B pogrupio akistata tarp namų komandos statusą turėjusios „BC Ambi“ ekipos ir svečių teisėmis atvykusio „Ice“ desanto.

Rungtynių pradžioje į priekį veržėsi BC „Ambi“ (2:0; 4:2), tačiau netrukus T.Jonkaus kariauna iniciavo spurtą 0:8 ir perėmė šturvalą, o po kurio laiko J.Snudaičio bei A.Kurausko tandemas pratęsė laimėtą „Ice“ atkarpą iki 1:13 ir atstumas tarp ekipų tapo dviženklis (5:15). BC „Ambi“ į priekį truktelėjo V.Čypo sėkmingos atakos, tačiau gynyboje aikštės šeimininkams vis dar sunkiai sekėsi rasti būdų stabdyti priešininkus ir ilgainiui deficitas vėl ėmė sparčiai augti. Įsismaginę „Ice“ krepšininkai spaudė varžovus, naudojosi jų klaidomis, ketvirtį baigė laimėta atkarpa 0:10 ir po 10 minučių kovos džiaugėsi 18 taškų bagažu – 12:30.

Bevaisių BC „Ambi“ atakų serija prasitęsė ir antrojo kėlinio starte, o tuo tarpu „Ice“ toliau diktavo savo sąlygas. Svečių ekipa pelnė dar 7 taškus be atsako ir nutolo 25 taškų skirtumu (12:37), o ir vėliau T.Jonkaus armija neketino atleisti vadžių. Dar pirmoje kėlinio pusėje „Ice“ pradėjo terorizuoti priešininkų krepšį iš toli, smeigė keturis tritaškius paeiliui ir toliau negailestingai draskė BC „Ambi“ gynybą. Iš visos šešis tritaškius antrajame ketvirtyje realizavę svečiai, šiame kėlinyje visiškai dominavo aikštėje ir išrašė itin skaudžią pamoką sunkiai taškus krapštantiems varžovams. „Ice“ antrąją dvikovos dalį laimėjo įspūdingu rezultatu 4:36, įpusėjus mačui įgijo 50 taškų persvarą ir anksčiau laiko palaidojo optimistiškiausas varžovų viltis garbingai pakovoti – 16:66.

Po didžiosios pertraukos „Ice“ šiek tiek stabtelėjo ir žygiavo į priekį ne tokiais plačiais žingsniais, tačiau ir toliau po truputį didino atotrūkį. Tuo tarp BC „Ambi“ vis dažniau pralauždavo oponentų gynybą ir taškų injekcijos pagyvino skurdų aikštės šeimininkų puolimą. Vis dėlto apie deficito sumažinimą „Ice“ nesuteikė iliuzijų, o ketvirčio viduryje surengė spurtą 0:11, po kurio rezultato skirtumas pasiekė 63 taškų ribą (21:84). Paskutinėmis trečiojo ketvirčio akimirkomis V.Čypo kariauna minimaliai sumažino šį skaičių ir po trijų kėlinių rezultatas buvo 26:88.

Paskutinė rungtynių dalis tebuvo formalumas, kuris didelės reikšmės tiek rungtynių baigčiai, tiek galutiniam rezultatui neturėjo ir įvykiai tiesiog plaukė pasroviui. Momentu blykstelėję BC „Ambi“ krepšininkai priartėjo iki 62 taškų (37:99), bet rungtynių pabaigoje „Ice“ sudėliojo paskutinius taškus ir užbaigė varžovų egzekuciją. Laimėta atkarpa 0:10 leido T.Jonkaus kariaunai įgyti rekordinę šiame mače, 72 taškų persvarą ir šis spurtas tapo paskutiniu rungtynių akcentu. Galutinis dvikovos rezultatas – 37:109.

Tomas Jonkus („Ice“):

Treniruočių pobūdžio rungtynės. Greitomis atakomis nužudėte juos jau pirmoje rungtynių pusėje, kurią laimėjote net 50 taškų skirtumu. Ar tai buvo tiesiog labai geros rungtynės, ar tiesiog akivaizdus komandų lygių skirtumas?

„Na lygių skirtumas tikrai yra. O šiaip šiandien buvome pakankamai gerai motyvuoti ir nusiteikę po pralaimėjo praėjusiose rungtynėse „Emobilus.lt & SK Mattas“ komandai. Jaunimas matosi, kad aktyviai sportuoja ir gerai atrodo fiziškai. Šiandien galbūt nebuvo tokio jaudulio, kaip anose rungtynėse ir nejautėme jokio spaudimo. Sukrito metimai, kuriuos metėme laisvi ir kuriuos privalu pataikyti. Aišku norėtusi, kad tokios rungtynės išeitų į naudą ir duotų naudos ateityje, bet mano nuomone tai nelabai išeina į naudą. Blogiausia yra tai, kad gauname daug traumų tokiame turnyre, kuris vyksta jau po sezono. Tikiuosi viskas bus gerai atkrintamosiose. Pogrupyje likome antri. Dabar reikia žaisti ir kovoti dėl kiekvieno kamuolio.“

Vytautas Čypas (BC „Ambi“):

Pradžioje dar nebuvo taip blogai, bet vėliau jaunimas įjungė aukštesnę pavarą ir pabėgo į priekį negrįžtamai. Jau po dviejų kėlinių turėjote -50. Kodėl viskas taip klostėsi?

„Vienas dalykas – pas mus šiandien nebuvo dviejų aukštaūgių, kurie neatvyko. Tai turėjome silpną priekinę liniją. Kitas dalykas – pirmoje rungtynių pusėje jie metė į krepšį kaip „Žalgiris“ ir pataikė beveik viską. Šiaip jie ir taip už mus yra stipresni, o dar su tokiu jų pataikymu, tai mums išvis nėra jokių šansų. Greitai jie atitrūko ir nelabai smagu žaisti buvo. Tiesiog laukėme rungtynių galo.“

„Ice“ gretose smaginosi J.Snudaitis (20 tšk., 7 atk. k.), G.Jaglinskas (16 tšk.), L.Mančiunskas (16 tšk.), A.Kurauskas (14 tšk., 5 per. k.), R.Andrijauskas (13 tšk., 10 atk. k., 5 rez. p., 2 bl.), L.Žukauskas (13 tšk., 5 per. k.), D.Petrauskas (8 tšk., 5 rez. p., 5 per. k.), S.Pakalniškis (5 tšk.) ir J.Šlapikas (4 tšk. 7 atk. k., 5 rez. p., 3 bl.).

BC „Ambi“ ekipoje pasižymėjo V.Čypas (18 tšk., 6 atk. k.), J.Povilaitis (7 tšk., 7 atk. k., 6 išpr. pr.), V.Jakelis (6 tšk.), S.Grėbliauskas (4 tšk.) ir M.Nemura (2 tšk.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažojoje taurėje „Ice“ iškovojo antrąją pergalę ir pogrupio varžybas baigė su vieninteliu pralaimėjimu (2-1). BC „Ambi“ krepšininkams tai buvo turnyro startas.

Dantis rodę „Ice“ krepšininkai neatsilaikė prieš „Emobilus.lt & SK Mattas“ (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 23:20 val.)Birštono „Olimpas“ be didesnio pasipriešinimo susidorojo su BC „Ambi“ (2016 gegužės 13 d., penktadienis, 23:38 val.)„Emobilus.lt & SK Mattas“ paskutinėse „B“ pogrupio rungtynėse nušlavė BC „Ambi“ (2016 gegužės 16 d., pirmadienis, 22:40 val.)Po atkaklios ir kietos kovos nelengvą pergalę pasiekė „ICE“ (2016 gegužės 06 d., penktadienis, 23:21 val.)„Akademija“ įveikė „ICE“ ekipą ir žengia toliau (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 22:17 val.)