Birštono „Olimpas“ vs ICE (69:78)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 06 d., Penktadienis, 20:00 val. @ Birštono gimnazija, Kęstučio g. 29, Birštonas, LT-59210

Po atkaklios ir kietos kovos nelengvą pergalę pasiekė „ICE“

2016 gegužės 06 d., Penktadienis, 23:21 val., peržiūros: 1044

Penktadienį, gegužės 6 dieną, Birštono gimnazijos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Laikinosios sostinės“ Mažosios taurės 2016, B pogrupio rungtynės, tarp vietos Birštono „Olimpo“ ir svečių „ICE“ ekipų. Nuo pat susitikimo pradžios tarp komandų užvirė atkakli kova, tačiau ilgą laiką keliais žingsneliais priekyje buvo „ICE“ krepšininkai. Po ilgosios pertraukos spurtavę aikštės šeimininkai sugebėjo perimti iniciatyvą, bet ilgai netrukus atsigavę svečiai susigrąžino pranašumą į savo rankas ir išlaikė jį iki pat rungtynių pabaigos 69:78 (18:19, 15:19, 23:21, 13:19).

Susitikimą žymiai geriau pradėję aikštės šeimininkai spurtavo 7:0 ir iškart atitrūko, tačiau ilgai nesnaudę svečių krepšininkai taip pat sužaidė rezultatyvią atkarpą bei sumažino atsilikimą iki minimumo. Kiek vėliau žaidimas tarp komandų klostėsi apylygiai ir tik kėlinuko laikui perkopus į antrą pusę, iš toli pasižymėję G. Jaglinskas ir L. Mančiunskas išvedė „ICE“ į priekį. Birštono „Olimpas“ dar buvo rezultatą išlyginęs, tačiau geriau ketvirtį užbaigę svečiai įgijo minimalią persvarą. 18:19.

Antrojo kėlinuko pradžioje abi komandos viena po kitos keitėsi trumpomis atkarpomis, po kurių iniciatyvą išlaikė svečiai, tačiau kiek vėliau spurtavę aikštės šeimininkai sugebėjo rezultatą ir vėl išlyginti. Po T. Jonkaus paprašytos minutės pertraukėlės „ICE“ susigrąžino dviejų taškų persvarą, bet čia pat ir vėl kelis sėkmingus epizodus sužaidę birštoniečiai persvėrė rezultatą savo naudai. Vis tik, kėlinuką ir vėl geriau užbaigę svečiai iš Kauno sugebėjo susigrąžinti iniciatyvą į savo rankas bei įgyti penkių taškų atotrūkį. 33:38.

Po ilgosios pertraukos antrą kvėpavimą įgavę Birštono „Olimpo“ krepšininkai surengė spurtą 12:0 ir vėl persvėrė rezultatą savo pusėn, tačiau pačiu laiku atsigavę „ICE“ žaidėjai surengė atsakomąjį spurtą ir susigrąžino minimalų pranašumą. Kiek vėliau aikštės šeimininkai dar buvo susigrąžinę iniciatyvą, bet prabilę svečių snaiperiai nebeleido priešininkams toliau atitrūkti. Per likusį laiką iki ketvirčio pabaigos geriau pasirodę kauniečiai sugebėjo įgyti trijų taškų persvarą. 56:59.

Jau lemiamos rungtynių dalies pradžioje visa galva aukštesni atrodė „ICE“ krepšininkai, kurie staiga padidino atotrūkį iki aštuonių taškų. Kiek vėliau Birštono „Olimpas“ dar bandė vytis priešininkus, tačiau užtikrintai iniciatyvos laikęsi svečių ekipos žaidėjai varžovų pernelyg neprisileido. Likus žaisti mažiau nei minutei aikštės šeimininkai sumažino atsilikimą iki septynių taškų, tačiau užtikrintai sužaidę „ICE“ krepšininkai išsaugojo pranašumą iki rungtynių pabaigos ir džiaugėsi pergale rezultatu 69:78.

Nugalėtojų ekipos treneris Tomas Jonkus dalinosi mintimis: „Pergalę pasiekti padėjo komandinis žaidimas, nebuvo kažkokio aiškaus lyderio, gal net gi labiau komandinis darbas gynyboje, nes turime jauną ir gana stiprią komandą ir vyrai tikrai gerai sudirbo gynyboje. Perėmėme daug kamuolių, ypač antroje rungtynių pusėje, atsikovojome kamuolius, nesuteikdami priešininkams antrų šansų. Trečiame kėlinuke gal buvome šiek tiek strigę, bet, pasirodo, komanda turi charakterį, turi noro ir, svarbiausia, žaidžia. Aišku, turnyras trumpas, formos taip greit neįgausi, čia reikia žaisti iškart, nuo pirmos minutės, tai bandysime ir toliau taip kovoti“.

Po nesėkmės Vidas Kapačinskas kalbėjo: „Pavargome, labai mažai mūsų buvo, pagalbiniai žaidėjai mažai padėjo, nepasiruošę žaisti“.

Birštono „Olimpas“: Mindaugas Knyšius – 32 tšk. (13 atk. kam., 7 rezult. perd., 9 išpr. praž.), Tadas Miliūnas – 28 tšk. (17 atk. kam.), Povilas Slavinskas – 6 tšk.

„ICE“: Lukas Žukauskas – 19 tšk., Jonas Tumpa – 15 tšk. (12 atk. kam.), Gytis Jaglinskas – 12 tšk. (5 rezult. perd.), Jonas Snudaitis – 11 tšk.

Atkaklioje dvikovoje „Emobilus.lt & SK Mattas“ išvargo pergalę prieš Birštono „Olimpą“ (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 19:27 val.)„Bartukai“ aštunfinalyje nesunkiai įveikė Birštono „Olimpą“ (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 22:21 val.)„Akademija“ įveikė „ICE“ ekipą ir žengia toliau (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 22:17 val.)Birštono „Olimpas“ be didesnio pasipriešinimo susidorojo su BC „Ambi“ (2016 gegužės 13 d., penktadienis, 23:38 val.)Dantis rodę „Ice“ krepšininkai neatsilaikė prieš „Emobilus.lt & SK Mattas“ (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 23:20 val.)