ICE vs emobilus.lt & SK „Mattas“ (75:88)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 09 d., Pirmadienis, 19:10 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Dantis rodę „Ice“ krepšininkai neatsilaikė prieš „Emobilus.lt & SK Mattas“

2016 gegužės 09 d., Pirmadienis, 23:20 val., peržiūros: 1235

Gegužės 9-ąją dieną, pirmadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės B pogrupio akistata tarp aikštės šeiminininkų statusą turėjusios „Ice“ ekipos ir svečių vaidmenyje buvusių „Emobilus.lt & SK Mattas“ krepšininkų.

Susitikimas prasidėjo atkaklia ir permaininga kova. Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė „Ice“ žaidėjai (2:0), tačiau į tai A.Dervinsko kariauna atsakė 4 taškais ir apvertė viską aukštyn kojomis (2:4). Visgi tuomet savo žodį vėl tarė aikštelės šeimininkai, kurie surengė spurtą 6:0 ir pakreipė įvykius sau naudinga linkme (8:4). Po šio epizodo T.Jonkaus vadovaujama komanda kuriam laikui įsitvirtino priekyje ir vertė varžovus laikytis užnugaryje. Nuolat lipdami oponentams ant kulnų, „Emobilus.lt & SK Mattas“ krepšininkai ketvirčio pabaigoje pagaliau persvėrė rezultatą savo naudai (14:15), bet lemiamą žodį pirmojoje dvikovos dalyje tarė L.Žukauskas ir jo dvitaškis su pražanga leido „Ice“ ekipai laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 17:15.

Antrojo kėlinio starte „Ice“ kurį laiką neužleido varžovų į priekį. Nors „Emobilus.lt & SK Mattas“ porą kartų lygino rezultatą (17:17; 21:21), tačiau persverti jo savo naudai A.Dervinsko armijai kurį laiką nepavyko. Vis dėlto kėlinio viduryje svečiai šovė į priekį spurtu 0:7 ir pagaliau nusvėrė rungtynių svarstykles savo pusėn (25:28). Po šio epizodo besivejančių vaidmenyje atsidūrė „Ice“ komanda, kuri nors ir netylėjo puolime, bet gynyboje turėjo vargo. E.Jašinsko ir K.Vinkšnaičio tandemas padėjo „Emobilus.lt & SK Mattas“ ekipai išlaikyti persvarą savo rankose iki pat pirmosios dvikovos pusės pabaigos ir įpusėjus mačui rezultatas buvo 35:39.

Po didžiosios pertraukos komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais, tačiau vėliau „Emobilus.lt & SK Mattas“ paspartino žingsnį. Po tritaškį smeigė K.Dmitrijevas bei K.Vinkšnaitis, o po M.Dimšos dvitaškios atstums tarp ekipų pirmą kartą tapo dviženklis (41:52). J.Šlapiko blykstelėjimas sušvelnino „Ice“ padėtį iki 6 taškų (48:54), tačiau antroje kėlinio pusėje aikštės šeimininkai nebesuspėjo paskui įsibėgėjusius „Emobilus.lt & SK Mattas“ krepšininkus. K.Dmitrijevas ir E.Jašinskas tapo savo komandos vedliais, kurie pelnė paskutinius 19 savo komandos taškų ir sukrovė svečiams saugų bagažą. Paskutinę trečiojo ketvirčio atkarpą „Emobilus.lt & SK Mattas“ laimėjo rezultatu 3:15 ir prieš paskutinę susitikimo dalį tvirtai laikė žaidimo vadžias savo rankose – 53:71.

Ketvirtajame kėlinyje „Ice“ nenukabino nosių ir neketino pasiduoti anksčiau laiko. Dukart iš toli driokstelėjo D.Petrauskas ir braukė deficitą iki 15 taškų (61:76), tačiau tuomet „Emobilus.lt & SK Mattas“ smogė skaudų ir abejones išsklaidžiusį atsaką. 0:10 spurtavę svečiai nutolo rekordiniu 25 taškų skirtumu (61:86) ir nužudė „Ice“ viltis pakovoti dėl pergalės. Paskutinėmis dvikovos minutėmis „Emobilus.lt & SK Mattas“ atleido vadžias ir anksčiau laiko pradėjo švęsti pergalę. Paskutinėmis minutėmis svečiai taškus rinkosi tik nuo baudų metimo linijos, o ir ten ypatingu taiklumu pasigirti negalėjo (2 iš 6). Susiklosčiusia situacija „Ice“ pasinaudojo iš dalies ir rungtynes baigė laimėta atkarpa 14:2, kuri braukė deficitą iki 13 taškų. Tiesa, nuaidėjus finaliniams švilpukui, pergalę savo rankose vis dar laikė „Emobilus.lt & SK Mattas“. Galutinis dvikovos rezultatas – 75:88.

Aurimas Dervinskas („Emobilus.lt & SK Mattas“):

Sutikote žinomus varžovus iš „C“ lygos. Žvelgiant į sudėtį, mano nuomone esate pajėgesni ir tai pasirodė trečiajame kėlinyje.

„Taip. Pradžioje sunkiai sekėsi, nes ilgai nežaidėme. Varžovai turėjo savo gretose daug naujų žaidėjų, bet mes su laiku „apsitrynėme“ ir galima sakyti viskas tekėjo sava vaga. Pabaigoje vėl sustojome, galbūt kažkiek patingėjome ir priešininkai atmetė kažkiek taškų. Bet iš esmės viskas yra gerai.“

Tomas Jonkus („Ice“):

Priešininkų komandą pažįstate iš „C“ lygos pirmenybių. Jie gali pasigirti kur kas didesniais pasiekimais mėgėjų krepšinyje, bet šiandien kovėtės pakankamai neblogai. Momentu paleidote varžovus į priekį ir paskui kelio atgal nebebuvo. Kodėl taip nutiko?

„Na taip, viskas lyg ir buvo neblogai, bet pirmoje rungtynių pusėje trūko tritaškių. O antroje pusėje galbūt aš padariau klaidą, kuomet deficitas išaugo iki 6 taškų ir pradėjome varžovus spausti. Tai nepasiteisino ir jie, berods, sumetė dar 6 taškus ir skirtumas tapo dviženklis. Aišku po to jaunimui tapo emociškai sunku atlošti tiek taškų. Reikia nenukabinti nosies ir viskas yra pataisoma. Mūsų komanda yra pakankamai jauna ir vieną dieną mes galime sužaisti labai gerai, o kita diena gali porą kėlinių žaisti gerai, o vėliau įkristi į duobę. Tikiuosi, kad viskas susidėlios taip, kad atkrintamosiose pasieksim savo žaidimo piką ir viskas bus gerai.“

Nugalėtojų gretose pirmaisiais smuikais griežė K.Dmitrijevas (25 tšk., 5 per. k., 31 naud. b.), E.Jašinskas (22 tšk., 11 atk. k., 6 rez. p., 2 bl., 36 naud. b.), K.Vinkšnaitis (17 tšk.), M.Dimša (8 tšk.), P.Lekečinskas (8 tšk., 7 atk. k.) ir V.Vainauskas (7 tšk., 6 atk. k.).

„Ice“ ekipoje išsiskyrė J.Šlapikas (22 tšk., 8 atk. k.), D.Petrauskas (14 tšk), J.Snudaitis (13 tšk.), A.Kurauskas (6 tšk.), L.Žukauskas (5 tšk.), J.Tumpa (4 tšk.) ir G.Jaglinskas (4 tšk., 5 rez. p.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažojoje taurėje „Emobilus.lt & SK Mattas“ komandai tai buvo pirmosios rungtynės (1-0). „Ice“ sąskaitoje vienas laimėjimas ir šiandieninė nesėkmė (1-1).

Vėlyvo vakaro egzekuciją surengę „Ice“ krepšininkai nepasigailėjo BC „Ambi“ (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 23:50 val.)Atkaklioje dvikovoje „Emobilus.lt & SK Mattas“ išvargo pergalę prieš Birštono „Olimpą“ (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 19:27 val.)„Emobilus.lt & SK Mattas“ paskutinėse „B“ pogrupio rungtynėse nušlavė BC „Ambi“ (2016 gegužės 16 d., pirmadienis, 22:40 val.)Įtemptame trileryje „Sporto spalvos“ pačioje pabaigoje pagriebė kelialapį į pusfinalį (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 23:16 val.)„Akademija“ įveikė „ICE“ ekipą ir žengia toliau (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 22:17 val.)Po atkaklios ir kietos kovos nelengvą pergalę pasiekė „ICE“ (2016 gegužės 06 d., penktadienis, 23:21 val.)