emobilus.lt & SK „Mattas“ vs Birštono „Olimpas“ (80:75)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 15 d., Sekmadienis, 17:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Atkaklioje dvikovoje „Emobilus.lt & SK Mattas“ išvargo pergalę prieš Birštono „Olimpą“

2016 gegužės 15 d., Sekmadienis, 19:27 val., peržiūros: 857

Gegužės 15-ąją dieną, penktadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės B pogrupio susitikimas tarp namuose žaidusios „Emobilus.lt & SK Mattas“ ekipos ir svečių iš Birštono – „Olimpo“ krepšininkų.

Susitikimą užtikrinčiau pradėjo A.Dervinsko kariauna, kuri rungtynes pradėjo laimėta atkarpa 9:1 ir kuriam laikui įsitvirtino priekyje. Vis dėlto netrukus Birštono „Olimpas“ įsivažiavo, spurtavo 0:7 ir prisikasė iki minimumo (9:8). Kelias minutes „Emobilus.lt & SK Mattas“ neužleido varžovų į priekį, bet antroje ketvirčio pusėje svečiai surinko 6 taškus paeiliui ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (14:16). Kėlinio pabaigoje V.Vainauskas grąžino pranašumą aikštės šeimininkų pusėn (20:18), tačiau M.Knyšius sugebėjo atstatyti pusiausvyrą ir po 10 minučių kovos švieslentėje degė lygūs skaičiai – 20:20.

Antrojo kėlinio starte K.Dmitrijevas ir E.Daunora truktelėjo „Emobilus.lt & SK Mattas“ į priekį (24:20), bet Birštono krepšininkai neatsiliko ir nepaleido varžovų į priekį. M.Knyšiaus ir I.Snapaičio duetas atsakė identiška atkarpa ir vėl išlygino rezultatą, tačiau persverti jo savo naudai V.Kapačinsko auklėtiniams nesisekė. Aikštelės šeimininkai toliau išliko rungtynių vedliais ir vertė oponentus juos vytis, nors atstumas ir buvo trapus. Pora A.Gavelio išpuolių padėjo „Emobilus.lt & SK Mattas“ ekipai atitrūkti 7 taškais (42:35), tačiau paskutinį žodį pirmoje dvikovos pusėje tarė M.Knyšius, kurio tolimas metimas įpusėjus mačui paliko varžovams 4 taškų persvarą – 42:38.

Po didžiosios pertraukos kurį laiką vyko apylygė kova ir rezultato skirtumas svyravo neženkliai. Vis dėlto vėliau V.Vainausko bei D.Petkevičiaus tandemas iniciavo spurtą 7:0 ir tokiu būdu „Emobilus.lt & SK Mattas“ pirmą kartą šios dienos rungtynėse atitrūko dviženkliu skirtumu (53:43). Atsigavę po šio akibrokšto Birštono „Olimpo“ krepšininkai keliais taškais priartėjo (55:48), bet įsismaginę varžovai pelnė dar 6 taškus be atsako ir atsiplėšė į priekį didžiausiu iki šiol turėtu, 13 taškų atstumu (61:48). Visgi antroje kėlinio pusėje iniciatyvą į savo rankas čiupo M.Knyšiaus vedama Birštono ekipa. „Olimpas“ surengė galingą spurtą 0:13 (9 taškus pridėjo minėtas žaidėjas) ir atstatė pusiausvyrą (61:61). Žaibiškai netekę solidaus pranašumo „Emobilus.lt & SK Mattas“ krepšininkai paskutinėmis kėlinio akimirkomis dukart driokstelėjo iš toli ir tokiu būdu susigrąžino persvarą (67:61), tačiau šio ketvirčio herojus M.Knyšius (17 taškų) smeigė dar vieną tritaškį ir braukė nuostolius perpus. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 67:64.

Paskutiniame kėlinyje abi komandos nedemonstravo geriausio savo žaidimo ir buvo ganėtinai daug broko, kuris stabdė rezultatyvo kreivės augimą. Pora dvitaškių ketvirtį pradėję Birštono žaidėjai,po labai ilgos pertraukos ir tik trečią kartą šiame mače, įsiveržė į priekį (67:68), bet tuo pasidžiaugė ne ilgai. Po G.Vasiliausko ir A.Gavelio taiklių metimų „Emobilus.lt & SK Mattas“ atitrūko vienu taikliu metimu nepasiekiamu skirtumu (75:71), tačiau svečiai nenuleido rankų ir intriga nesitraukė. Po T.Miliūno dvitaškio ekipas skyrė 2 taškai (77:75), tačiau likus žaisti šiek tiek daugiau nei minutę, svarbų tritaškį smeigė A.Gavelis ir sutvirtino aikštės šeimininkų padėtį iki 5 taškų. Lemtingos rungtynių sekundės prabėgo be taškų ir „Emobilus.lt & SK Mattas“ pasiekė sunkią pergalę rezultatu 80:75.

Aurimas Dervinskas („Emobilus.lt & SK Mattas“):

Nervingos ir atkalios rungtynės, kuriose porą kartų buvote pabėgę į priekį dviženkliu skirtumu, bet varžovai vis pasivydavo. Kodėl žaidėte taip banguotai?

„Todėl, kad miegojome. Atėjome miegodami, sužaidėme miegodami, bet, ačiū Dievui, kad laimėjome miegodami. Buvome nesusikaupę.“

„Emobilus.lt & SK Mattas“ į pergalę vedė A.Gavelis (22 tšk., 7 atk. k., 3 bl.), V.Vainauskas (14 tšk., 9 atk. k.), E.Daunora (11 tšk.), K.Dmitrijevas (11 tšk., 8 rez. p., 7 per. k.), M.Dimša (10 tšk., 7 atk. k.), G.Vasiliauskas (8 tšk., 11 atk. k.) ir D.Petkevičius (4 tšk.).

Birštono „Olimpo“ ekipoje išsiskyrė M.Knyšius (37 tšk., 2 bl., 10 išpr. pr., 35 naud. b.), I.Snapaitis (12 tšk., 10 atk. k., 3 bl.), T.Miliūnas (10 tšk., 8 atk. k.), D.Peldžius (8 tšk.), K.Juškevičius (6 tšk., 10 atk. k.) ir E.Šerpenskas (2 tšk., 6 atk. k.).

„Emobilus.lt & SK Mattas“ „Laikinosios Sostinės“ Mažojoje taurėje iškovojo antrąją pergalę iš tiek pat bandymų (2-0). Birštono „Olimpas“ pogrupio varžybose pasiekė vienintelę pergalę ir du kartus suklupo (1-2).

„Bartukai“ aštunfinalyje nesunkiai įveikė Birštono „Olimpą“ (2016 gegužės 20 d., penktadienis, 22:21 val.)Po atkaklios ir kietos kovos nelengvą pergalę pasiekė „ICE“ (2016 gegužės 06 d., penktadienis, 23:21 val.)„Emobilus.lt & SK Mattas“ paskutinėse „B“ pogrupio rungtynėse nušlavė BC „Ambi“ (2016 gegužės 16 d., pirmadienis, 22:40 val.)Dantis rodę „Ice“ krepšininkai neatsilaikė prieš „Emobilus.lt & SK Mattas“ (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 23:20 val.)Įtemptame trileryje „Sporto spalvos“ pačioje pabaigoje pagriebė kelialapį į pusfinalį (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 23:16 val.)Birštono „Olimpas“ be didesnio pasipriešinimo susidorojo su BC „Ambi“ (2016 gegužės 13 d., penktadienis, 23:38 val.)