SD Ranga vs ASS & Endress + Hauser (80:56)Įmonių lyga, „Baltik Sport“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 spalio 23 d., Sekmadienis, 19:15 val. @ Jono Pauliaus II gimnazija, Baltų pr. 103, Kaunas, LT-48211

„SD Ranga“ „Baltik Sport“ įmonių lygos startą pažymėjo pergale prieš „ASS & Endress + Hauser“ ekipą

2016 spalio 23 d., Sekmadienis, 21:03 val., peržiūros: 1198

Spalio 23 dieną, sekmadienio vakarą įvyko „Baltik Sport“ įmonių lygos, B pogrupio rungtynės tarp aikštės šeimininkų „SD Ranga“ bei svečių statusą turėjusių – „ASS & Endress + Hauser“ ekipų. Pirmajame rungtynių kėlinyje kiek strigusi šeimininkų komanda, antrajame kėlinyje perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir šventė įtikinamą pirmąją pergalę sezone rezultatu 80:56 (14:17; 27:17; 17:10; 22:12).

Rungtynes geriau pradėjo svečių komanda, kuri sugebėjo išlaikyti savo krepšį „saugų“ net keturias minutes, o tuo tarpu patys per šią atkarpą pelnė septynis taškus (0:7). Penktąją rungtynių minutę pirmuosius „SD Ranga“ taškus pelnė U.Drulia, o po M. Gaublio prarasto kamuolio, tas pats U.Drulia greitoje atakoje pridėjo dar vieną dvitaškį (4:7). Po grubios šeimininkų klaidos gynyboje, dar vieną tritaškį į varžovų krepšį smeigė A.Šalaševičius (4:10). Per dviejų minučių atkarpą, nei vienai komandai nepavyko pasižymėti iš žaidimo, „SD Ranga“ taškus pelnė tik nuo baudų metimo linijos. Besibaigiant septintąjai rungtynių minutei, K.Klimas dar vienoje šeimininkų greitoje atakoje pelnė dvitaškį, tačiau T.Čepkauskas atsakė tuo pačiu (8:12). Priešpaskutinę minutę K.Klimas dar kartą pasižymėjo iš dviejų taškų zonos, o varžovų ekipoje asmeninį solo šou rengė A.Šalaševičius pataikydamas trečiąjį tritaškį per kėlinį (10:15). Paskutinėmis kėlinio akimirkos svečiai buvo atstatę penkių taškų persvarą, tačiau „SD Ranga“ žaidėjas J.Draudvila paskutinę kėlinio sekundę spėjo pelnyti dvitaškį metimą ir savo komandos atsilikimą sumažinti iki trijų taškų – 14:17.

Antrąjį kėlinį ir vėl geriau pradėjo „ASS & Endress + Hauser“ komanda, kurioje dar vieną tikslų tolimą šūvį paleido A.Šalaševičius, o po sėkmingai apsigintos varžovų kontratakos, M.Gaubys nubaudė dar vienu tokios pačios vertės metimu (16:25). Vis dėl to, po šių taiklių tolimų metimų svečiai pradėjo klysti, o šeimininkai tuo pasinaudoję perėmė iniciatyvą ir po truputį mažino atsilikimą. Prasidėjus penktąjai rungtynių minutei, J.Draudvila komandos atsilikimą sumažino iki minimumo (27:28). Dar po dviejų minučių ir kelių komandų apsikeitimų taikliomis atakomis, K.Kyžas smeigė tolimą bombą ir pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė savo ekipą į priekį (32:30). Iki paskutinės kėlinio minutės svečiai krito į smarkę duobią, o šeimininkai spurtavo 12-0 (41:30). Dvidešimtąją rungtynių minutę A. Zakarevičiui bei L. Kurtinaičiui pavyko kiek sumažinti atsilikimą, tačiau prieš ilgąją pertrauką, „ASS & Endress + Hauser“ komanda jau buvo besivejančių veidmenyje – 41:34.

Trečiajame ketvirtyje komandos žaidė labai apylygiai, nors šeimininkams ir pavyko atstatyti dviženklį pranašumą. Po taiklių L. Kurtinaičio baudos metimų, „SD Rangos“ pranašumas dvidešimt trečiąją rungtynių minutę buvo vienuolika taškų (47:36). „ASS & Endress + Hauser“ komanda iš visų jėgų stengėsi mažinti skirtumą, tačiau dažnos klaidos to daryti neleido, o varžovai žaidę ganėtinai drausmingai išlaikė savo persvarą – dvidešimt septintąją rungtynių minutę skirtumas tarp komandų buvo dvylika taškų (54:42). Kėlinio pabaigoje, skirtumas tarp komandų ir toliau svyravo tarp dvylikos taškų ir tik paskutinę kėlinio akimirką pelnytas K. Klimo dvitaškis metimas „SD Rangą“ komandą išvedė į priekį keturiolikos taškų persvara – 58:44.

Lemiamo kėlinio pradžioje komandos ir toliau žaidė lygiai. Taškus pelnydavo tai viena, tai kita komanda, o galutinis rungtynių lūžis įvyko likus žaisti kiek daugiau nei penkias minutes. Didelė varžovų rotacija visų rungtynių metu, kėlinio pabaigoje „ASS & Endress + Hauser“ komandai neleido palaikyti tos pačios „SD Ranga“ demonstruojamos energijos, o tai lėmė, jog šeimininkai rungtynes užbaigė spurtu 18-5. Galutinis rungtynių rezultatas rodė „SD Ranga“ komandos pergalę – 80:56.

Po rungtynių pakalbintas nugalėjotų vyr. treneris Darijus Jagminas nebuvo itin patenkintas komandos žaidimu:

Pirmos varžybos, visi dar įtampoje, kaip sakant, trūksta dar susižaidimo, bet manau, kad kuo toliau tuo geriau bus.

„ASS & Endress + Hauser“ komandos gynėjas ir vyr. treneris Audrius Šalaševičius sakė, jog jo vadovaujamai komandai taip pat trūksta žaidybinės praktikos:

Kažko buvo galima ir tikėtis, kad pirmos varžybos bus tokios, daug klaidų, daug pramestų patogių metimų, nes nesitrenirujam, praktiškai pusė komandos atėjo po praeito sezono pirmą kartą į salę, tai rezultatas toks, o pradžia buvo gera, nes gal kažkiek varžovai buvo atsipalaidavę gynyboje, o paskui išsigaudė mus.

„SD Ranga“: Mantas Pukalskas – 14 tšk., Kristupas Kyžas – 13 tšk. (10 atk. kam., 6 išpr. praž.), Martynas Juodis – 12 tšk., Justas Draudvila – 12 tšk., Karolis Klimas – 12 tšk.

„ASS & Endress + Hauser“: Giedrius Prabulis – 15 tšk. (6 išpr. praž.), Audrius Šalaševičius – 12 tšk., Marijus Dimša – 7 tšk.

„Enerstena“ rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti „ASS & Endress + Hauser“ komandos pranašumą (2017 sausio 22 d., sekmadienis, 21:07 val.)Permainingoje kovoje „Baubilas & Verslo pasaulis“ palaužė „ASS & Endress + Hauser“ ekipą (2016 lapkričio 30 d., trečiadienis, 23:38 val.)„Kauno tiltai“ iškovojo penktą pergalę paeiliui, įveikę „ASS & Endress + Hauser“ (2016 lapkričio 21 d., pirmadienis, 22:45 val.)„SD Ranga“ aštunfinalį pradėjo užtrinta pergale prieš „Coca-Colą“ (2017 kovo 12 d., sekmadienis, 23:20 val.)Pogrupio lyderių kovoje visa galva pranašesni buvo „ASS & Endress + Hauser“ (2017 vasario 06 d., pirmadienis, 23:44 val.)Atkakliose ir permainingose rungtynėse „ASS & Endress + Hauser“ įveikė „Enersteną“ (2017 vasario 26 d., sekmadienis, 19:52 val.)„SD Ranga“ turėjo pripažinti „Restauratoriai & Hausa“ pranašumą (2016 gruodžio 18 d., sekmadienis, 21:46 val.)Trečiajame kėlinuke spurtavusi „Remza & Langvila“ įveikė „ASS & Endress + Hauser“ (2017 vasario 23 d., ketvirtadienis, 23:12 val.)Ketvirtajame kėlinyje „ASS & Endress + Hauser“ komanda palaužė „Rapala“ ekipą (2016 gruodžio 05 d., pirmadienis, 22:41 val.)Užtikrintai startavę „ASS & Endress + Hauser“ įveikė „Acme“ bei išlygino serijos rezultatą (2017 kovo 20 d., pirmadienis, 00:04 val.)