ICE vs Akademija (60:62)B lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 gruodžio 21 d., Trečiadienis, 20:45 val. @ V. Kuprevičiaus pagrindinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

Įtemptame trileryje ‒ „Akademijos“ pergalė

2016 gruodžio 21 d., Trečiadienis, 23:06 val., peržiūros: 1585

Trečiadienį, gruodžio 21 dieną, V. Kuprevičiaus pagrindinėje mokykloje įvyko B lygos pirmenybių rungtynės tarp H pogrupio komandų – vietos „ICE“ bei svečių „Akademijos“. Visų rungtynių metu komandos žaidė gan apylygiai ir nei vienai jų nepavyko susikrauti sotesnio pranašumo, kuris leistų atsipalaiduoti. Galiausiai, ketvirtojo kėlinio pabaigoje komandos sprendė savo likimus ir šįkart fortūna buvo „Akademijos“ ekipos pusėje.

Rungtynes kiek geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie pelnė penkis pirmuosius šių rungtynių taškus. Tuomet savo taškų sąskaitą atidarė ir svečių ekipa ir tada komandos apsikeitė keliomis sėkmingomis atakomis. Vėliau „Akademijos“ ekipai buvo pavykę persverti rezultatą, o tuomet pirmaujanti komanda keitėsi vos ne kiekvieną kartą po sėkmingų išpuolių. Galiausiai, kėlinukas užsibaigė esant lygybei aikštelėje, o tai atsispindėjo ir rezultate – 16:16. Antrąjį ketvirtį kiek geriau pradėjo „ICE“ ekipa, kuri laimėjo atkarpėlę 7:2 ir įgijo kiek saugesnį pranašumą. Tačiau ilgai jie pranašumo savo rankose neišlaikė, nes „Akademijos“ ekipa pelnė septynis taškus paeiliui bei persvėrė rezultatą. Vėliau svečiai buvo padidinę savo pranašumą iki šešių taškų, tačiau kėlinuką sėkmingiau užbaigė šeimininkai, kurie savo deficitą braukė perpus. Rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 29:32.

Trečiojo kėlinio pradžioje komandos žaidė gan apylygiai, tačiau mažu žingsneliu priekyje buvo svečių ekipa, kuri dar šiek tiek padidino savo persvarą. Tuomet komandos keitėsi sėkmingais išpuoliais ir skirtumas per daug nekito. Visgi, „ICE“ ekipai pavyko kelias atakas paeiliui sėkmingai užpulti ir persverti rezultatą savo naudai. Tačiau kėlinio pabaigoje svečių ekipai pavyko išlyginti rezultatą ir prieš lemiamą ketvirtį vėl viskas prasidėjo nuo nulio. Rezultatas po trijų ketvirčių buvo 48:48. Lemiamo ketvirčio pradžia buvo itin nerezultatyvi. Sužaidus tris minutes, komandos buvo pelniusios po keturis taškus, o tuomet sekė dar trijų minučių taškų badas abejoms ekipoms. Pirmiems iš šios duobės pavyko išsikrapštyti „Akademijai“. Šie smeigė du tolimus metimus, į kuriuos „ICE“ atsakė taikliu dvitaškiu ir komandas skyrė jau keturi taškai. Tuomet prasidėjo nervų karas ir šioks toks chaosas aikštelėje. Abi komandos klydo, tačiau „ICE“ ekipa kantriai mažino atsilikimą, o po sudėtingo A. Kurausko dvitaškio, likus žaisti 12 sekundžių, ir išlygino rezultatą. Minutės pertraukėlės savo rezerve neturėjusi „Akademijos“ ekipa, rengė ataką „iš idėjos“ ir tai pasiteisino. A.Juozapaitis pataikė taip pat sudėtingą dvitaškį, likus žaisti vos vienai sekundei. Paskutinis aikštelės šeimininkų bandymas išplėšti pergalę skriejo pro šalį ir šiuos metus linksmesne gaida užbaigė „Akademijos“ ekipa. Galutinis rungtynių rezultatas 60:62.

L.Juknys („Akademija“):
„Noriu palinkėti visiems gerų švenčių ir pasakyti, kad nugalėtojai neteisiami“.

ICE: Lukas Mikalauskas – 18 tšk., Airidas Kurauskas – 12 tšk. (5 rezult. perd.), Marius Vaišvila – 11 tšk.

Akademija: Nerijus Aleknavičius – 21 tšk. (6 išpr. praž.), Aurimas Juozapaitis – 14 tšk. (11 atk. kam.), Vytautas Bunikis – 11 tšk.

„Elektromontuotojas“ ketvirtame kėlinyje turėjo pripažinti „Akademijos“ pranašumą (2017 sausio 25 d., trečiadienis, 21:22 val.)Atkaklioje kovoje „Akademija“ paskutinėmis minutėmis išsaugojo pergalę (2017 sausio 12 d., ketvirtadienis, 23:07 val.)Praktiškai visų rungtynių metu pirmavusi „Akademija“ iškovojo dar vieną pergalę (2016 lapkričio 22 d., antradienis, 22:54 val.)„ICE“ užstrigo „Akademijos“ gynybos gniaužtuose (2017 vasario 01 d., trečiadienis, 23:32 val.)Rungtynių pradžioje strigusi „Akademija“ turėjo nemažai vargo Birštone (2017 sausio 20 d., penktadienis, 23:30 val.)„Grizliai“ netikėtai lengvai susitvarkė su „Akademija“ bei žengė į ketvirtfinalį (2017 kovo 27 d., pirmadienis, 22:23 val.)Bedantį puolimą demonstravęs BC „Gazuotas pienas“ neprilygo „Akademijai“ (2016 lapkričio 30 d., trečiadienis, 23:52 val.)Rungtynių pabaigoje Birštono SC ‒ „Olimpas“ palaužė „Akademiją“ (2017 vasario 07 d., antradienis, 22:48 val.)„ICE“ ketvirtame kėlinyje turėjo pripažinti „Kėdainių“ pranašumą (2016 lapkričio 30 d., trečiadienis, 22:48 val.)Atkaklioje dvikoje SK „Neveronys“ atsirevanšavo „Akademijai“ (2017 vasario 15 d., trečiadienis, 23:03 val.)