Akademija vs SK „Neveronys“ (77:73)B lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2017 sausio 12 d., Ketvirtadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Atkaklioje kovoje „Akademija“ paskutinėmis minutėmis išsaugojo pergalę

2017 sausio 12 d., Ketvirtadienis, 23:07 val., peržiūros: 1537

Ketvirtadienį, sausio 12 dieną, A. Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio „B“ lygos, „ALT reklamos“ pirmenybių, H pogrupio rungtynės, tarp vietos „Akademijos“ ir svečių SK „Neveronių“ ekipų. Nuo pat susitikimo pradžios tarp komandų virė atkakli ir permaininga kova, tačiau priekyje dažniau žengė „Akademijos“ krepšininkai. Šią tendenciją išlaikę iki susitikimo pabaigos pergale džiaugėsi aikštės šeimininkai. 77:73 (23:20 (22:18, 15:20, 17:15).

Rungtynes kiek geriau pradėję aikštės šeimininkai iškart atitrūko įgydami dešimties taškų pranašumą, tačiau taip lengvai visko palikti nesiruošę SK „Neveronys“ kėlinuko pabaigoje, vedini G. Purausko, spurtavo bei sumažino atsilikimą iki trijų taškų. Antrojo ketvirčio pradžioje svečiams pavyko dar labiau priartėti, tačiau čia pat sėkmingą atkarpą sužaidusi „Akademija“ ir vėl atitrūko. Vienu momentu šeimininkų pranašumas siekė net trylika taškų, tačiau artėjant ilgajai pertraukai spurtą 0:7 surengę svečiai braukė deficitą daugiau nei perpus. 45:38.

Po ilgosios pertraukos „Akademija“ ir vėl susigrąžino dviženklę persvarą, tačiau čia pat devynis taškus be atsako surinkę SK „Neveronys“ sumažino skirtumą tarp komandų iki keturių taškų. Kiek vėliau, po dar poros sėkmingų epizodų svečiams pavyko perimti iniciatyvą, tačiau kėlinuko pabaigoje geriau pasirodę aikštės šeimininkai susigrąžino dviejų taškų pranašumą. Lemiamos rungtynių dalies pradžioje ir vėl pabėgusi „Akademija“ pranašumo išsaugoti nesugebėjo ir čia pat svečiai priartėjo iki minimalios persvaros. Nepaisant to, paskutinėmis minutėmis užtikrintai sužaidusi „Akademija“ šventė pergalę rezultatu 77:73.

Po pergalės Linas Juknys kalbėjo: „Pirmos varžybos po naujų metų pertraukos – siaubinga ne forma. Pas priešininkus irgi panaši. Todėl nėra prasmės analizuoti šitų varžybų, nors eilinį kartą mačas tarp abiejų komandų buvo trileris iki paskutinių sekundžių. Sužaidėme labai vidutiniškas varžybas. Labai norėjome atsirevanšuoti už praeitus metus ir sunkiausiais momentais į priekį vis patraukdavo noras laimėti ir gynyba. Nesitikėjau, kad būdami toli gražu iki geriausios formos atėmus kelias atkarpėles daugmaž kontroliavome varžybas. Vaikinai nusipelno pačių geriausių komplimentų už iškovotą pergalę“.

„Akademija“: Lukas Šaulevičius – 23 tšk., Vytautas Bunikis – 19 tšk., Aurimas Juozapaitis – 14 tšk., Nerijus Aleknavičius – 13 tšk.

SK „Neveronys“: Justas Ališauskas – 17 tšk. (8 išpr. praž.), Giedrius Bartkus – 16 tšk., Giedrius Purauskas – 16 tšk. (6 rezult. perd., 6 perimt. kam.)

Praktiškai visų rungtynių metu pirmavusi „Akademija“ iškovojo dar vieną pergalę (2016 lapkričio 22 d., antradienis, 22:54 val.)SK „Neveronys“ pasiekė užtikrintą pergalę (2016 gruodžio 06 d., antradienis, 22:07 val.)Įtemptame trileryje ‒ „Akademijos“ pergalė (2016 gruodžio 21 d., trečiadienis, 23:06 val.)Atkaklioje dvikoje SK „Neveronys“ atsirevanšavo „Akademijai“ (2017 vasario 15 d., trečiadienis, 23:03 val.)Rungtynių pradžioje strigusi „Akademija“ turėjo nemažai vargo Birštone (2017 sausio 20 d., penktadienis, 23:30 val.)„Akademija“ netikėtai krito prieš grupės autsaiderius (2017 vasario 22 d., trečiadienis, 00:32 val.)Visas rungtynes užtikrintai žaidę „Akademijos“ krepšininkai išlygino aštunfinalio serijos rezultatą (2017 kovo 24 d., penktadienis, 00:33 val.)Beveik visas rungtynes kontroliavę „Grizliai“ aštuntfinalį pradėjo pergale (2017 kovo 17 d., penktadienis, 00:43 val.)„Akademija“ lengvai pasivaikščiojo su „KMAIK“ (2016 gruodžio 05 d., pirmadienis, 22:06 val.)„Elektromontuotojas“ ketvirtame kėlinyje turėjo pripažinti „Akademijos“ pranašumą (2017 sausio 25 d., trečiadienis, 21:22 val.)